The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu | Mutlu Sim

The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu ; Sims 4 tamamen kişinin hayallerini yaşamakla ilgili, ancak Sims’in hala ilgilenmesi gereken ihtiyaçları var. İşte oyuncuların Sim’lerini nasıl mutlu edebilecekleri.

The Sims, tüm zamanların en büyük yaşam simülasyonu oyun serilerinden biridir ve bunun neden böyle olduğunu anlamak kolaydır. Maxis ve EA, oyuncuların bir hane halkının eylemlerini yönetirken yerelleştirilmiş bir tanrı rolünü üstlenmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına ya da yaşam merdivenlerini tökezlemelerine yardımcı olan bir serinin bu mutlak mücevheriyle bir altın madenine rastladı.

Çoğu insan Sim’lerini olabildiğince mutlu tutmak ister. Sims’i umutsuzluğa düşürecek ve hayattan daha fazlasını istemesine neden olacak bir dizi durum olduğu göz önüne alındığında, bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Neyse ki, aşağıdaki ipuçlarıyla oyuncular Sims 4’teki yaşamlarının büyük bir bölümünde Sim’lerini mutlu tutabilecekler.

1-Rahatlatıcı Bir Yüzmenin Keyfini Çıkarmalarına Yardımcı Olun

mutlu sim

Sim’inizi uzun süre mutlu bir ruh halinde tutmanın en iyi yollarından biri, havuzda yüzmenin keyfini çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Bu rahatlatıcı yüzmenin keyfini çıkarmak, bu Sim’lerin gerçekten de bir süre kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Sim etrafta yüzerken merdiveni çıkarmanın cazibesine kapılmamaya çalışın. Boğulma, Sim’inizin ölümünü izlemenin en eğlenceli yollarından biri olabilir, ancak kesinlikle aradıkları mutluluğa ulaşmalarına yardımcı olmaz.

2-Lezzetli Bir Yemek Yemelerine İzin Verin

The Sims 4: Sims'inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu
The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu

Herhangi bir kısıtlama olmaksızın lezzetli bir yemeğin tadını çıkarmak herkesi mutlu etmek zorundadır Bu ifade hem gerçek dünya hem de The Sims için geçerlidir!

Bu nedenle, mutluluğa ihtiyaç duyduklarında Sim’inizin harika bir yemeğin tadını çıkarmasına izin vermekten çekinmeyin. Bu yemekleri çok sık kötüye kullanmayın, aksi takdirde Sim’iniz birkaç kilo fazla almaya başlayabilir.

3-Biraz Canlandırıcı Yeşil Çay Demleyin

mutlu sim

Sim’in mutluluğu için kestirme bir yol bulmak isteyen oyuncular, yeşil çay şeklinde serinletici bir içecek hazırlamalıdır. Sims’in daha da parçalayıcı hissetmesine yardımcı olan basit bir eşya.

Oyuncuların bu yeşil çayı demleme araçlarına ulaşmak için Tea Magic Personal Brewer’ı satın almaları gerekir. Özellikle kendilerini biraz kötü hissettiklerinde, Sim’inize bir yardım sağlamanın harika bir yolu.

4-İşlerinde İyi Performans Göstermelerine Yardımcı Olun

The Sims 4: Sims'inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu
The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu

Herhangi bir Sim’in işte elinden gelenin en iyisini yapmak isteyeceğini söylemeye gerek yok. Bunu yapmak terfi, para… ve hepsinden önemlisi mutluluk sağlar.

Oyuncular, Simlerinin zamanında işe geldiğinden, iyi bir ruh halinde olduğundan ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmalıdır. Tüm bu adımları takip etmek Sim’iniz için gelişen bir kariyere yol açacak ve sonunda mutlu bir işçiye yol açacaktır!

5-Cömert Süslemelerle Evlerini Süsleyin

mutlu sim

Estetik her evde önemlidir. Bu, her Sim’in hayatlarında biraz renk takdir ettiği The Sims için de geçerlidir.

Ev dekorasyonu burada devreye giriyor. Oyuncular, Simlerinin bu mahallelerde dolaşırken sürekli mutlu olmalarını sağlamak için Simlerinin evini mümkün olduğunca çok sayıda hoş dekor parçasıyla ideal bir şekilde dekore etmelidir.

6-Onları Aşık Edin

The Sims 4: Sims'inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu
The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu

“Aşk her şeyi fetheder” sözü kesinlikle The Sims bağlamında geçerlidir. Bu nedenle, üzüntüyü yenmek ve mutlu bir Sim ile galip gelmek isteyen herhangi bir oyuncu bu deyişi ciddiye almalıdır.

Oyuncular, Sims’in onları sürekli mutlu eden sağlıklı bir ilişki yaşamasını sağlamalıdır. İki Sim arasındaki romantik bir gece, her iki karakteri de oldukça uzun bir süre mutlu edecektir.

7-Hileleri Kullan

mutlu sim

Bazı oyuncular, Sim’lerinin mutluluğunu sürekli kontrol altında tutmayı çekici bulmayabilir. Bu oyuncular, aynı şeyi kolaylıkla güvence altına almalarına yardımcı olabilecek istismarlar bulmak isteyebilir.

Hileler bu konuda oldukça faydalı oluyor. Hile konsolunu etkinleştirin, “testingcheats true” yazın, istediğiniz Sim’e shift tuşuyla tıklayın ve “Make Happy” seçeneğini seçin.

8-Özlemlerini Gerçekleştirin

The Sims 4: Sims'inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu
The Sims 4: Sims’inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu

Tüm Sims’lerin özlemleri var, serinin uzun süredir hayranlarının aşina olacağı bir mekanik. Bu nedenle, başarıyı garantilemek için bu beklentileri güvence altına almanın kritik olduğunu söylemeye gerek yok.

Tabii ki, her Sim için bu özlemleri yerine getirmek gerçekten de oldukça uzun bir görev olabilir. Ancak, aynı şeyi başaran oyuncular, her zaman sevinçli bir ruh halinde olan bir Sim ile ödüllendirilecekler!

9-Olumlu Moodlet’leri Büyük Kapsamda Kullanın

mutlu sim

Moodlet’ler The Sims 4’e eklenen yeni bir özelliktir. Sims’in eylemlerini daha etkili hale getirir ve ortaya çıkan sonuçlarla daha uzun süre devam eden bir dizi duygu hissetmelerini sağlar.

Hem olumlu hem de olumsuz ruh halleri vardır ve oyuncular, Sim’lerini olabildiğince mutlu tutmak için açıkça birincisine odaklanmalıdır. Aynı şeyi başarmak için bir dizi eylem gerçekleştirilebilir.

10-İhtiyaçlarını En İyi Şekilde Tutun

The Sims 4: Sims'inizi Mutlu Tutmak için 10 İpucu

Bir Sim’in mutluluğunu sağlayacak belki de en önemli şey tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır. İlgili eylemleri sıraya koyduğundan emin olan oyuncular, ödülü oldukça harika bulacaklar.

Her şeyden memnun olan bir Sim’i izlemek kesinlikle hoş bir manzara olacak. Sonuç olarak, mutlulukları tavan yapacak!

 

DAHA FAZLA SİMS 4 YAZISI İÇİN : THE SİMS 4

 

The Sims 4: Komşulara Nasıl Yardım Edilir?