Minecraft: Magma Kremi Nasıl Elde Edilir? Ne İçin Kullanılır?

Minecraft: Magma Kremi Nasıl Elde Edilir? Ne İçin Kullanılır? | Magma Cream ; Magma kremi, Minecraft’taki önemli öğeden ve içerikten biridir. İşte onu nasıl elde edeceğiniz  ve nasıl kullanacağınız…

Minecraft’ın ezici kısmı, oyuncuların bulabileceği şeylerin bolluğu. Bazıları önemli kullanımları olan, bazıları ise sadece çok niş amaçlar için kullanılan yüzlerce blok ve çeşitli eşya vardır.

Minecraft’ta nispeten yeni olan herkes, her tarifi ve her bir öğenin amacını anlamaya çalışmakta zorlanabilir ve magma kremi, ilk kez bulunduğunda bu gizemli öğelerden biridir. Gerçekte, magma kreması, bulunduğunda saklamaya değer önemli bir işçilik öğesi ve malzemedir.

Minecraft: Magma Kremi Nasıl Elde Edilir?

Magma, Minecraft’ta Nether boyutunda bulunabilir. Bu nedenle, oyuncular bu boyuta erişmek için önce bir Nether portalı oluşturmalıdır. Minecraft’ta oldukça tehlikeli bir alan olan Nether’e gitmeden önce en azından demir zırh ve aletlere sahip olmanız da önerilir.

minecraft magma kremi
Minecraft: Magma Kremi

Magma kremi, Cehennem boyutunda aşağıdaki yerlerde kolayca ve oldukça yaygın olarak bulunabilir:

  • Magma küplerini öldürmek: En yaygın olarak Nether’deki Bazalt Delta biyomunda ortaya çıkan bu blok şeklindeki düşmanları öldürmek, magma kreması verecektir. Daha da fazla damla almak için Yağmalama büyüsüne sahip bir kılıç getirin.
  • Bastion Remnant sandıkları: Oyuncular bir Bastion Remnant ile karşılaştığında, yapının içindeki hem normal sandıklarda hem de hazine sandıklarında magma kreması üretme olasılığı yüksektir. Bu sandıkları koruyan Piglin Brute’lerine dikkat edin.

Minecraft Magma Kremi Nasıl Yapılır?

Magma kremi Minecraft’ta da üretilebilir, ancak bulunması zor olabilecek iki bileşen gerektirir: balçık topu ve alev tozu. Bir parça magma kreması elde etmek için bunları herhangi bir şekilde işleme ızgarasında birleştirin. Her iki malzemeyi de burada bulabilirsiniz:

  • Blaze tozu: Nether’a özel, Nether kalelerinde ortaya çıkan Blaze’leri öldürerek bulunabilir. Bu yapılar Nether’da oldukça yaygın olarak bulunur ve genellikle oyuncunun Nether spawn’ının 200 bloğu içinde bir tane bulunur.
  • Slimeball: Slime yığınlarında veya bataklık biyomlarında ortaya çıkan Slime’ları öldürerek bulunabilir (ikincisi özellikle dolunay sırasında bol miktarda bulunur). Oyuncunun bir panda çiftliği varsa, ara sıra hapşıran bebek pandaların etrafında sümüksü toplar da bulabilirler.

Magma Kremi Nasıl Kullanılır?

Oyuncular biraz magma kremine sahip olduklarında, onu ne için kullanacaklarını merak edebilirler. Oyunda tam olarak iki kullanımı vardır: ateşe dayanıklılık iksirleri yapmak ve magma blokları hazırlamak. En iyi kullanımları kesinlikle ateşe dayanıklılık iksiridir, örneğin Netherite için Antik Enkaz’ı keşfederken ve madencilik yaparken Nether’de inanılmaz derecede faydalıdır.

Tarif: Garip İksir ve magma kremi

Demleme standında bir su şişesi ve Cehennem siğilini birleştirerek Garip bir İksir yaparak başlayın. Ardından, yangına dayanıklılık iksirini oluşturmak için magma kremini ekleyin. Oyuncular ayrıca yangına dayanıklılık iksirinin süresini artırmak için redstone ekleyebilirler.

Tarif: 2 x 2 desende dört magma kremi

Bir magma bloğu yapmak için dört magma kremi kullanılabilir. Bunları 2 x 2 desende işçiliği ızgarasına yerleştirin. Magma blokları, üzerinde yüründüğünde oyuncuyu yakar. Su altına yerleştirildiklerinde, çeteleri ve oyuncuları aşağı doğru çeken aşağı doğru bir kabarcık sütunu oluştururlar.

 

DAHA FAZLA MINECRAFT YAZISI İÇİN : MINECRAFT 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)