Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık) Nerede ve Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık) Nerede ve Nasıl Yakalanır? , Stardew Valley ​Korkak Balık  ; Stardew Valley oyuncuları, görevler, yiyecekler ve daha fazlası için zor olan Woodskip dahil olmak üzere çok çeşitli balık, yılan balığı ve diğer deniz canlılarını toplayabilirler.

Stardew Valley , oyuncuların oyunda kullanabileceği birçok flora ve faunaya ev sahipliği yapıyor. Düzenli olarak balık avlayan Stardew Vadisi oyuncuları, bu faydalı balıklardan bazılarının yalnızca günün belirli zamanlarında veya yılın belirli zamanlarında ve belirli yerlerde avlanabileceğini bilirler. Dolayısıyla, bir oyuncu bir Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık) arıyorsa, yardım almadan birine rastlamakta biraz sorun yaşayabilir.

Woodskip (​Korkak Balık)

Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık) , ormanın derinliklerindeki su havuzlarını tercih eden bir balıktır. Bu yaprak seven balıklar, “herhangi bir balık” isteyen ve aynı zamanda Özel Balık Paketi’ndeki dört balıktan biri olarak görünen çeşitli balık bazlı tarifler için kullanılabilir. Woodskips, oyunculara balık yeleği yapmak için Stardew Valley Dikiş Makinesinde de kullanılabilir ve hem odun hem de balık yumurtası üretmek ve çıkarmak için bir Balık Göletine eklenebilir. Ancak oyuncuların bir Woodskip için ihtiyaç duyacağı en önemli şey, Dorado, Lingcod veya Pike’ın bu yanıltıcı balıklardan ikisini talep edebileceği Akvaryum Görevi.

Orman Göletlerinin Yerleri

Woodskips ormanlarda yaşamayı sevdiği için, oyuncuların ağaçlık bir alanda bir tane avlamak için biraz su bulması gerekecek. Woodskips‘i barındırabilecek iki havuz yeri vardır: Gizli Orman ve Orman Çiftliği, onları balık tutmak için uygun havuzlara sahiptir.

Oyuncular büyük olasılıkla bu yerlerde Stardew Valley bitkileri ve hayvanlarını aramak için çok fazla zaman harcayacaklarından, yanlarında bir olta getirmeli ve bir veya iki kancayı tutmaya çalışmalıdırlar.

Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık)
Stardew Valley Woodskip (​Korkak Balık)

Neyse ki, Stardew Valley ‘deki balıkların çoğunun aksine, oyuncuların belirli bir mevsimi veya günün belirli bir saatini beklemesi gerekmiyor. Yağmurlu günlerde de yakalanabildikleri gibi, en çok güneş çıktığında ortaya çıkarlar. Balıkçılık beceri seviyesine bağlı olarak, oyuncular zamanın yaklaşık% 15-27‘sinde bir Woodskip yakalayacaklar. Bu olasılıkları artırmak için oyuncular, çizgilerini suya daha da atabilirler; Orman balıkları, kıyıdan daha derin suları, bu havuzlarda da yaşayan sazandan daha çok tercih eder.

Oyuncular, Stardew Valley oltalarında yem kullanarak bu gerekli balıklardan birini yakalama şanslarını da artırabilirler. Yem, mayınlarda böcek türü düşmanlardan yağmalanabilen böcek etinden yapılır. Yem kullanmak için, oyuncuların oltalarını da yükseltmeleri gerekecek ve bu da daha iyi balık yakalama şansını artıracak.