Stardew Valley Sunfish (Güneş Balığı) Nerede Yakalanır?

Stardew Valley Sunfish (Güneş Balığı) Nerede Yakalanır?  Stardew Valley Sunfish, Topluluk Merkezinde bulunan Paketleri tamamlamak için önemlidir, bunun dışında önemsiz bir balıktır.

Sunfish, Stardew Valley‘de görülen yaygın bir balıktır. Ayrıca, Topluluk Merkezindeki Balık Tankında Paketleri tamamlamak için de kullanılır, ancak çok fazla satmaz.

Stardew Valley’de balık tutmak, bir oyunda erken altın kazanmanın harika bir yoludur, ancak daha sonraki oyunda oyuncular, gelirlerinin büyük bir kısmı için mahsullerine güvenebilecekler.

Bununla birlikte, bazı oyuncular, Stardew Valley oyunlarında, tüm çiftliğin çoğunlukla Farm Pond binalarından oluştuğu bir Farm Pond mücadelesi yapmayı tercih ediyor.

Gölet, oyuncuların bir balık türünü doldurmasına ve yumurta yumurtası üretmesine izin verir, ancak daha yüksek popülasyon sayılarında balıklar, Warp Totemleri ve Prizmatik Parçalar gibi daha nadir öğeler üretecektir. 10 Güneş Balığından oluşan bir Gölet, Güneş Özü üretebilir.

Stardew Valley Sunfish (Güneş Balığı) Nerede Yakalanır?

Stardew Valley Sunfish’i bulmak veya yakalamak zor değil. Bu bir nehir balığıdır, bu nedenle Pelican Town nehirlerinde veya Marnie’s ve Leah’ın yanındaki Cindersap Ormanı’nda bulunabilir, ancak Riverlands Farm veya Hill-top Farm yerleşim planlarında da yakalanabilir.

Stardew Valley Sunfish sadece İlkbahar ve Yaz aylarında, güneşli veya rüzgarlı günlerde 06:00 ile 19:00 saatleri arasında yakalanabilir. Sunfish ayrıca bazen Seyahat Arabasından satın alınabilir veya çöp kutularında bulunabilir, ancak NPC’lerle olan yakınlık seviyeleri, çiftçiyi çöpü kazarken yakalarsa düşecektir.

Stardew Valley Sunfish
Stardew Valley Sunfish

Oyuncular, Sunfish’in sahip olduğu en çok kullanımın, aynı zamanda bir Yayın Balığı, Shad ve Kaplan Alabalığından oluşan Topluluk Merkezindeki Balık Tankındaki Nehir Balığı Paketini tamamlamak olduğunu görecekler.

Bu liste arasında Stardew Valley Sunfish bulmak daha kolaydır. Nehir Balığı Paketini tamamlamanın ödülü 30 Yemdir ve Topluluk Merkezindeki Balık Tankını tamamladığında Junimolar, Pelican Kasabası’nın kuzey tarafındaki Madenlerin yanındaki Parıldayan Kayayı kaldıracak.

Stardew Valley oyuncuları ayrıca ilk yılın 7 Yazında The Queen of Sauce’tan Fırında Balık tarifini öğrenebilirler. Tarif, Sunfish, Çipura ve Buğday Unundan oluşur, ancak herhangi bir balık, Deniz Yosunu ve Pirinç kullanan Maki Rolls kadar sağlık ve dayanıklılığı geri kazanmaz.

Stardew Valley‘deki köylüler bazen İlkbahar ve Yaz aylarında bir Sunfish isteyecekler ve aynı zamanda bir dikiş makinesi ile boyanabilir bir Balık Gömleği yapmak için de kullanılabilir. Hiçbir köylü bu eşyayı sevmediği için bu balık bir hediye olarak iyi değil; hepsi Sunfish’ten hoşlanmıyor, nefret ediyor veya tarafsız hissediyor.