Stardew Valley: Mavi Tavuk Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley: Mavi Tavuk Nasıl Elde Edilir? | Oyuncular, Stardew Valley’de beyaz, kahverengi ve hatta belki de hiçlik tavuklarını nasıl elde edeceklerini biliyor olabilirler, ancak burada bulunması zor mavi tavukları nasıl elde edeceğiniz açıklanmaktadır.

Stardew Valley’de edinilecek çok sayıda hayvan var ve her biri oyuncunun kâr edebileceği çeşitli farklı ürünler sunuyor. Stardew Valley‘in tavukları muhtemelen en temel çiftlik hayvanlarından biridir ve muhtemelen oyuncuların oyunu oynarken ilk edinecekleri hayvan türü. Elde edilecek birkaç farklı tavuk çeşidi vardır ve bu yazı mavi tavukların nasıl elde edileceğini ele alacaktır.

Stardew Valley’in sevimli hayvanları, oyuncunun çiftlik hayatını biraz daha ilginç hale getirebilir ve hiçbir şey çiftlikte koşan mavi tavuklara sahip olmaktan daha iyi olamaz. Bu nadir tavuk türü, oyuncular Pelican Town’daki en büyük huysuz Shane ile arkadaş olmayı başarırsa erişilebilir hale gelir. Bu yazımız, Shane’e verilebilecek hediyeler ve oyuncuların ona hediye vermek için onu yakalayabilecekleri birkaç önemli zaman hakkında ek bilgilerle güncellendi. Tüm kalp olaylarını tamamladıktan sonra tavuklarla ilgili ek ipuçları da, Stardew Valley’de mavi tavukları çok daha kolay bir süreç haline getirmek için dahil edildi.

Bir kümes inşa etmek

Temel bilgilerden başlayarak, oyuncuların Stardew Valley’de herhangi bir tavuğa sahip olup yetiştirmeden önce bir kümes edinmeleri gerekecek. Robin’le çiftlikte bir kümes kurmak hakkında konuş. Pelikan Kasabası’nın kuzeyindeki evinde bulunabilir.

Bir küme için oyuncuların aşağıdaki kaynaklara ihtiyacı olacak:

 • 4.000 altın
 • 300 ahşap
 • 100 taş

Daha sonra oyuncudan çiftliğin neresinde kümes kuracağını seçmesini isteyecektir. Kümesin inşaatını bitirmesi üç gününü alacak. Beyaz ve kahverengi tavuklar daha sonra Marnie’den satın alınabilir. Bir tavuk 800 altın eder. Tavukları satın aldıktan sonra, dışarıda çiğneyebilecekleri bol çimenli bir alana sahip olduklarından emin olun.

Shane ile arkadaş olmak

Shane ile arkadaş olmak , yeni bir tavuk çeşidi elde etme fikriyle büyük ölçüde ilgisiz görünebilir, ancak mavi tavukların kilidini açmak için bir gerekliliktir. Mavi tavuklar, Shane’in 8-kalp etkinliğini tetikledikten sonra oyuncu tarafından kullanılabilir hale gelecektir. Shane ile ilişkilerini artırmak için oyuncular ona Sevilen ve Beğenilen hediyeler verebilir. Bunu onun doğum gününde, Bahar 20’de yapmak, oyunculara daha da büyük bir dostluk artışı sağlayacak.

Shane’in Sevdiği Hediyeler:

 • Pizza
 • Acı biber
 • Bira
 • Biber Patlayıcıları

Shane’in Beğendiği Hediyeler:

 • Tüm Meyveler, ancak Sevilen bir hediye olan Acı Biber değil
 • Tüm Yumurtalar, ancak Hiçlik Yumurtaları ve Dinozor Yumurtaları değil
 • Tüm Evrensel Beğeniler, ancak Turşu değil

Shane ile Kaçınılması Gereken Hediyeler:

 • En çok aranan ürünler
 • Deniz yosunu
 • Kuvars
 • Evrensel Beğenmemeler
 • Evrensel Nefretler

Onunla olan ilişkiyi sürekli olarak arttırmanın en kolay yollarından biri, akşamları JojaMart’taki vardiyasından sonra içmeye geleceği Stardrop Saloon’a gitmektir. Oyuncular, 400 altın fiyatına Gus ile konuşarak bar tezgahından ona bir bira alabilirler. Gus ayrıca biraz para harcamaktan çekinmeyen oyuncular için pizzayı 600 altın satıyor. Shane’i JojaMart vardiyasından önce Pelikan Kasabası’nda yürürken yakalamak da mümkündür, bu da onu arkadaşlık için kolay bir hedef haline getirir.

Shane’in Kalp Olayları

Bunlar, ilgili kalp seviyesine ulaştığında Shane’in kalp olaylarını etkinleştirmek için gereken zamanlar ve yerlerdir:

Two Hearts: Oyuncu çiftliğinin güneyindeki ormana 20:00 – 12:00 saatleri arasında girin.
Four Hearts: Marnie’nin çiftliğine girin; günün saati önemli değil.
Six Hearts: Sabah 9 ile akşam 8 arasında yağmur yağarken oyuncunun çiftliğinin güneyindeki ormana girin.
Seven Hearts (Bölüm 1): Shane altı kalp olayını gördükten sonra eve geldiğinde Marnie’s Ranch’e girin.
Seven Hearts (Bölüm 2): Kasabaya hava güneşliyken 10:00 ile 16:00 arasında girin. Bu olayın tetiklenmesi için Clint ve Emily’nin de iki sevgi dolu kalbe sahip olması gerekir.
Eight Hearts: Shane evdeyken Marnie’nin Çiftliği’ne girin.

Stardew Valley: Mavi Tavuk Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley: Mavi Tavuk

Shane’in sekiz kalp olayı tetiklendiğinde, mavi tavuklar resmi olarak oyuncuya sunulacak. Oyuncuların artık iki seçeneği var:

 • Marnie’den mavi tavuk satın alın: Mavi tavuk almanın garantili yolu budur. Oyuncudan yeni tavuğa isim vermesini istediğinde, ekranın üst kısmında, adı verilen tavuğun rengini söyleyen bir uyarı olacaktır. Mavi değilse, işlemi iptal edin ve tavuğun mavi olduğunu söyleyene kadar tekrarlayın.
 • Kümesteki yeni tavukları yumurtadan çıkarın: Beyaz veya kahverengi bir yumurtadan çıkan her yeni tavuğun mavi olma olasılığı %25’tir. Oyuncuların İnkübatör aracılığıyla yumurtadan çıkmaya başlamak için Robin ile konuşarak bir Big Coop’a yükseltmeleri gerekecek. Big Coop 10.000 altın, 400 odun ve 150 taş gerektirir.

Mavi tavuklar, mavi yumurta olmadığı için işlevsel olarak beyaz tavuklarla aynıdır. Beyaz bir tavuğun yapacağı gibi sadece beyaz yumurta üretirler. Mavi tavuklar esas olarak sadece görünüş ve övünme hakları içindir, ancak beyaz ve kahverengi muadillerine kıyasla çok daha gösterişli görünüyorlar. Mavi bir tavuğa sahip olmanın bariz gösterişliliği, bir Stardew Valley devekuşu sahibi olmakla rekabet edebilir.