Sims 4: Öğeler/ Eşyalar Nasıl Döndürülür?

Sims 4: Öğeler/ Eşyalar Nasıl Döndürülür? , Sims 4 Eşyalar Nasıl Çevrilir? ,The Sims 4’te öğeleri döndürme , Sims 4’te Nesneler Nasıl Döndürülür? , The Sims 4‘te oyuncular nesneleri tam olarak nasıl döndüreceklerini öğrendiklerinde, hayallerindeki ev dekoratörleri olmaya bir adım daha yaklaşıyorlar.

The Sims 4‘ün eğlencesinin yarısı sanal mimar oynamaktır. Oyuncular, simlerinin yaşaması, gülmesi, sevmesi ve ortalığı karıştırması için mükemmel evi inşa etmek için saatler harcarlar. Yakında çıkacak olan Cottage Living genişlemesiyle birlikte, çok sayıda insan oyuna geri dönecek ve çok rahat ve çok yanıcı çiftlikler yapacak.

Titiz ve detay odaklı tasarımcılar için The Sims 4, oyuncuların nesneleri manuel olarak döndürmesine olanak tanır. Bu, bir alanın daha gerçekçi ve yaşanmış hissettirmesine yardımcı olabilir. (Eh, olası bir vampirin sığınağı ne kadar gerçekçi olabilirse o kadar gerçekçi.

Ancak oyunun nasıl yapılacağı konusunda biraz belirsiz. Neyse ki, almak kolaydır ve oyuncuların seçenekleri eksik değildir. Nesneleri döndürmenin üç farklı yolu vardır ve her biri farklı bir kontrol düzeyi sunar.

Sims 4: Öğeler/ Eşyalar Nasıl Döndürülür?
Sims 4: Öğeler/ Eşyalar Nasıl Döndürülür?

Sağ Tıklama Yöntemi

Bu yöntemlerin her biri, Oluşturma Modu’nu açarak başlar. Oluşturma Moduna girdikten sonra, farenin sol tıklamasıyla bir nesne seçin ve ardından 45 derece döndürmek için sağ tıklayın. Bu en hızlı ve en sezgisel yöntemdir, ancak en az kesin olanıdır.

Düğme Yöntemi

İnşa Modunda, bir öğeyi seçtikten sonra, oyuncular bir öğeyi saat yönünde veya saat yönünün tersine döndürmek için nokta ve virgül tuşlarını kullanabilir. PS4’te oyuncular R1 ve L1 ile dönerken Xbox One’da RB ve LB ile döner. Gidilecek yöntem bu olmalıdır. Fazla zorlanmadan hassas kontrol sunar.

Serbest Döndürme Yöntemi

Bu tekniğin birkaç adımı vardır. Oyuncular öncelikle oyunu The Sims 3 kamera moduna ayarlamalıdır. Bu, seçenekler menüsünde, “oyun kamerası” bölümünde yapılabilir veya Ctrl + Shift + Tab tuşlarına basılarak yapılabilir.

Oyuncular daha sonra alt tuşunu basılı tutarak, seçilen nesne üzerinde sol fare düğmesini basılı tutarak ve farelerini hareket ettirerek bir nesneyi serbestçe döndürebilir. Konsollarda bu, bir nesne seçilerek, hem sol hem de sağ tamponları tutarak ve sol çubuğu hareket ettirerek yapılır. Bu, oyunculara tek bir dönüş derecesine kadar en fazla kontrolü verir, ancak kullanımı hantal olabilir.

Faydalı Bir Hile

Hileleri etkinleştirerek ve metin kutusuna “bb.moveobjects” girerek öğe yerleştirme ve döndürme biraz daha kolay hale getirilebilir. Bu hile, nesnelerin üst üste binmesine izin verir. Bu, bir oyuncunun boş alanı varsa yararlıdır, ancak üst üste binen nesneleri kullanılamaz hale getirmemek için dikkatli olmalıdırlar.

Oyuncular nesneleri nasıl döndüreceklerini öğrendiklerinde, Rüya Ev Dekoratörü olma yolundalar. Mobilyaları insanların gerçek hayatta yaptıkları gibi yerleştirebilirler: çekici bir şekilde çarpık ve bir yangın tehlikesine biraz fazla yakın.