Minecraft: Ejderha Yumurtası Nasıl Kuluçkalanır?

Minecraft: Ejderha Yumurtası Nasıl Kuluçkalanır? ; Minecraft ejderha yumurtası , Minecraft ejderha yumurtası nasıl büyütülür? ; Minecraft’ın son patronunu yenmenin ödülü olarak, oyuncular bir Ender Ejderha Yumurtası alırlar ve birçoğu onu yumurtadan çıkarmak konusunda kararsız kalır.

Minecraft’ta The End’e ulaşma arayışı kesinlikle destansı. Oyuncular elmas bulmak, katı obsidiyen blokları çıkarmak, Nether’deki tehlikeli lav alanlarını geçmek, zorlu Endermen çetelerini avlamak, yeraltında gömülü gizli bir kale bulmak ve sonunda dünyanın derinliklerine gitmeli. Ender Dragon‘un kendisiyle yüz yüze gelirler. Bu dövüş de zorlu ama onu yenmeyi başaran oyunculara bir ton deneyim ve bir Ejderha Yumurtası veriliyor. En iyi çabalarına rağmen, oyuncular henüz bu yumurtayı nasıl çıkaracaklarını çözemediler.

Minecraft: Ejderha Yumurtası

Minecraft: Ejderha Yumurtası Nasıl Kuluçkalanır?

Ejderha Yumurtası, yalnızca bir kez elde edilebileceği için tüm Minecraft’taki en nadir öğedir. Ender Ejderha‘yı öldürüp yumurtayı aldıktan sonra /give komutu gibi hileler kullanmadan başka bir yumurta yumurtlamanın bir yolu yoktur. Minecraft’taki yaratıcı mod menüsünde bile görünmüyor ve bu listede eksik olan tek öğe.

Kısa ve basit olanı, vanilya Minecraft oyuncularının Dragon Egg’i yumurtadan çıkaramamasıdır. Oyunda oyuncunun bunu yapmasına izin verecek hiçbir özellik yok. Bunun yerine, Ender Ejderha Yumurtası, oyuncunun Ender Ejderhasını yenmeyi başardığının kanıtı olan bir tür kupa görevi görür. Oyuncular gerçekten yumurtadan çıkmak istiyorlarsa, bunu yapmalarına izin veren modlar kurmaları gerekecek, çünkü bu vanilya Minecraft’ta mümkün olmayan bir şey.

Minecraft: Ejderha Yumurtası
Minecraft: Ejderha Yumurtası Nasıl Kuluçkalanır?

Ender Dragon yeniden doğabilir, ancak bu yeni bir tane yumurtadan çıkmayı içermez. Bunun yerine, oyuncular dört Bitiş Kristali yaparak ve bunları Son Portal’a yerleştirerek Ender Dragon‘u yeniden canlandırabilirler. İkinci bir Ender Ejderha’yı öldürmenin başka bir Ejderha Yumurtası yumurtlamasına neden olmayacağını unutmayın, çünkü bu sadece ilk defa olur.

Oyuncuların Ender Dragon‘larını kuluçka yapılabilir hale getirmek için kullanabilecekleri birçok harika mod var, ancak bunlar yalnızca Minecraft’ın PC sürümüyle çalışacak. Bazıları oyuna bebek Ender Ejderha modelleri ekler, diğerleri tamamen yetişkin Ender Dragon’ları kuluçkaya yatırır, ancak oyuncunun onları kontrol etmesine ve hatta sürmesine izin verir. Minecraft’ın Bedrock Edition‘da bir gün Dragon Egg‘i kuluçkalanabilir hale getirmesi mümkündür, ancak muhtemelen biraz zaman alacaktır. Caves and Cliffs güncellemesinin ikinci bölümü bu yıl içinde yayınlanacak, dolayısıyla bir sonraki büyük yıllık güncelleme en erken olacak. Belki Mojang, Nether’da yaptığı gibi The End’i de elden geçirmeyi seçerse, bu gerçek olabilir.