Minecraft Lama Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Lama Nasıl Yetiştirilir?, Minecraft Lama Nasıl Evcilleştirilir? , Lama Evcilleştirme  ; Hayvan yetiştirme Minecraft’ta hayatta kalmanın önemli bir parçasıdır, ancak Llamas yetiştirmek isteyen oyuncuların önce birkaç şeyi öğrenmesi gerekecek.

Lamalar, bir dizi amaca hizmet ettikleri ve diğer birçok hayvandan farklı oldukları için Minecraft’ta çok benzersiz hayvanlardır. Oyuncuların Lama’yı evcilleştirmek ve yetiştirmek istemesinin ana nedeni, bir kervan yapmak ve eşya taşımaktır. Bir sandıkla donatıldığında, lamalar yanlarında 3 ila 15 eşya taşıyabilir.

Dahası, birine bir ipucu eklemek, dokuz diğer Lama’nın da onu bir sıra halinde takip etmesine neden olur. Buna kervan denir ve oyuncuların çok sayıda eşyayı kolaylıkla taşımasını sağlar. Lama Yetiştirmek Minecraft’ta At yetiştirmeye çok benzer, bu yüzden özellikle oyuncular en verimli lamaları istiyorsa, bunda yapılacak çok şey var.

Minecraft Lama
Minecraft Lama

Minecraft Lama Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Lama Nasıl Evcilleştirilir?

Lamaları’ı evcilleştirirken Minecraft oyuncularının birkaç farklı faktörü göz önünde bulundurması gerekir. Görünüm en belirgin olanıdır, ancak bu tamamen oyuncunun neyi tercih edeceğine bağlıdır. Bundan daha önemli olan, ne kadar taşıyabileceğini belirlediğinden, Lamanın güç değeridir. Son olarak, Lamaların da ebeveynlerinin kim olduğuna bağlı olarak değişken sağlıkları vardır.

Bulunan her vahşi Lama, birden beşe kadar rastgele bir güç değeri atanır. Bir Lama‘nın sahip olduğu her Güç puanı için, üç envanter yuvasına sahiptir (yani 1. kuvvetteki Lama 3 yuvaya ve 5. kuvvete sahip Llama 15 yuvaya sahiptir).

Ayrıca onlara 15 ila 30 arasında rastgele bir HP değeri atanır. Minecraft’ta Lama yetiştirirken, yavrular en güçlü ebeveyninden yalnızca bir puan daha güçlü olabilir ve bu çok nadir görülür. Can puanları için, ebeveynlerinin her ikisinin de HP’si ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Minecraft Lama Nasıl Yetiştirilir?
Minecraft Lama Nasıl Yetiştirilir?

Llamas’ın Love Mode’a girip üremesini sağlamak için oyuncuların onları Saman Balyalarıyla beslemesi gerekir. Bunlar dokuz buğdayla yapılabilir, ancak lamanın üremeye başlaması için üç saman balyası gerekebilir. Güçlü bir beş Lama elde etme şansını en üst düzeye çıkarmak için, oyuncular her zaman en güçlü Lamalarının üremenin bir parçası olduğundan emin olmalıdırlar.

Yalnızca en güçlü Lama’nın güç değeri önemli olduğundan, diğer ebeveyn için en fazla sağlığa sahip Lamayı seçin. Güçten düşmenin her zaman mümkün olduğunu unutmayın. Oyuncuların yalnızca gerçekten en güçlü ve en fazla sağlığa sahip olan iki Lama tutması gerekir.

Lama yetiştirmek için gereken tek şey bu. Saman Balyaları için gereken buğdayı toplamak biraz zaman alabilir ve neslin Gücü ve HP’si büyük ölçüde şansa bağlıdır, ancak hiçbir şey güçlü bir Lama kervanına sahip olmanın yerini alamaz. Bu, özellikle oyuncu Minecraft üssünü başka bir yere taşımak istiyorsa geçerlidir.