Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir?

Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir? ; Oyuncular kullanıcı arayüzünü gizlerse Sims 4 daha da iyi olabilir. İşte nasıl yapılacağını sizler için yazdık…

Sims 4‘te kullanıcı arayüzünü gizlemenin veya değiştirmenin birkaç farklı yolu vardır. Oyuncular genellikle, tüm bu seçenekler ekranı engellemeden evlerini ve karakterlerini temiz bir şekilde görmek ister. Neyse ki, kullanıcı arayüzünü gizlemenin veya ölçeklendirmenin farklı yollarının her biri oldukça basittir.

Sizler için bu hızlı rehber, üçüne de değinecek ve insanların karşılaşabileceği bazı sorunları açıklayacaktır. Hayran olunamayacak bir şaheser tasarlamanın bir anlamı yok. Oyuncular, Sims 4’teki farklı kullanıcı arayüzlerini kaldırmak, ölçeklendirmek veya değiştirmek için aşağıdaki basit adımları izleyebilir. Ayrıca, daha verimli bir Kullanıcı arayüzü isteyenler için bazı mod bilgileri de dahildir.

Kullanıcı Arayüzü Ölçeklendirme

Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir?
Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir?

2019’da geliştiriciler, menüye bir UI ölçeklendirme ayarı ekledi. Sadece menüye gidin ve oyun seçeneklerini seçin. Oradan erişilebilirliğe tıklayın ve UI ölçeği menünün en üstündedir. Kırmızı çubuk, kullanıcı arayüzündeki bir şeyin kapatılacağını veya bozulacağını gösterecektir. Tüm kullanıcı arayüzünü görmek için ölçek, kaydırıcının gri alanı içinde bir yere ayarlanmalıdır. Kullanıcı arayüzünü gizlemek için kaydırıcıyı tamamen sola ayarlayın. Bu, kullanıcı arayüzünü tamamen kaldıracak veya ekranın büyük bir bölümünü artık engellemeyecek kadar küçültecektir.

Kamera modu

Kamera modu, kullanıcı arayüzünü gizlemenin ve oyunda etkileyici ekran görüntüleri elde etmenin harika bir yoludur. Ayrıca üstten ve kaydırmalı çekimler veya kullanıcı kreasyonları dahil olmak üzere çekim yapmak için de kullanılabilir. Pek çok oyuncunun, sadece sekme tuşuna basarak erişilebilen mod hakkında hiçbir fikri yok. Bu özelliğin derleme modunda çalışmadığını, yalnızca canlı modda çalıştığını belirtmek gerekir.

Oyuncular daha sonra hareket etmek için WASD’yi kullanabilirler. Fare üzerindeki kaydırma tekerleği yakınlaştırma içindir ve fare serbest bakış yönünü değiştirir. Kamerayı E ile yukarı ve Q ile aşağı hareket ettirin. Eğer biri kendini çok fazla uzaklaştırmış bulursa, sekme tuşu moddan çıkar.

Kamerayı Kaydırma

Oyuncular bir kamera noktası belirleme yeteneğine sahiptir. İki nokta ayarlandığında, kamera ikisi arasında ileri geri hareket eder. Bir nokta belirlemek, CTRL + tuşlarına basmak kadar kolaydır (herhangi bir sayı 5-9 veya 0). Oyuna aynı anda toplam altı farklı kamera noktası yerleştirilebilir. Bu, Sims‘te dünyayı görmenin yeni ve ilginç bir yolunu sağlar. Oyuncular, yarattıkları etkileyici şeylerin tümüne hayran olabilir veya ilham almak için farklı bakış açısını kullanabilir. Kullanıcılar en azından evlerinin fotoğrafını çekmek isteyeceklerdir. Bu, ayarlarla uğraşmadan kullanıcı arayüzünü gizlemenin hızlı ve kusursuz bir yoludur.

Kullanıcı Arayüzü Modlarını Yükleme

Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir?
Sims 4: Kullanıcı Arayüzü Nasıl Gizlenir?

Sims 4 , altı yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü. Oyun deneyimini değiştirmek isteyen oyuncular için binlerce mod mevcut. Bu modlardan bazıları hile olarak kabul edilir, ancak çoğu kullanıcı deneyimini geliştirmek için vardır. Yaşam kalitesi modunun bir örneği, bir UI modudur.

Nexusmods, Sims 4 modlarının en iyilerinden biridir ve oyunda modlamayı keşfetmek isteyen herkes web sitesine göz atabilir. Temel web sayfası bunaltıcı olabilir, ancak insanlar arayüzü geliştirmek için özel olarak UI modlarını arayabilir. Bu modların çoğu, daha az karmaşık kullanıcı arayüzü, ek özellikler ve akıcı işlevler sağlar. Ortak özelliklerden biri, temel oyunda bulunmayan bir kullanıcı arayüzünü gizle düğmesidir. Bir menüde ayrı modları ve hileleri bir araya getiren birçok mod vardır.

Sims 4’teki Diğer Modlar

Kullanıcı arayüzü dışında, mevcut modlardan bazılarını keşfetmeyen Sims 4 oynayan herkes kaçırıyor. Bir karakteri vampir yapmak için modlar ve karakterleri daha gerçekçi göstermek için modlar var. Oyunda oynarken biraz daha drama izlemek isteyenler için modlar bile var. Oyundaki mod topluluğu aktif kaldı ve mod geliştirmeleriyle Sims’in keyfini çıkarmanın sonsuz sayıda yolu var. Her ay yeni modlar çıkıyor ve EA, oyunun yayınlanmasından yıllar sonra modlamayı desteklemeye devam ediyor.

 

 

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)