Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır? Yükseltilir?

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır? Yükseltilir? , Kümes, herhangi bir Stardew Valley Çiftliği için vazgeçilmez bir binadır. İşte kümesi nasıl alacağınız, yükselteceğiniz ve potansiyel kârını en üst düzeye nasıl çıkaracağınız…

Her çiftliğin tavuklara ihtiyacı vardır ve bu özellikle Stardew Valley için geçerlidir. Bir ahırdan daha ucuzdur ve oyuncular kesinlikle yumurtaların para kazanmasını ve yemek pişirmede kullanılmasını isteyeceklerdir. Kümesler sadece tavukları değil, aynı zamanda oyuncu tarafından kümesin ne kadar yükseltildiğine bağlı olarak ördekleri, tavşanları ve hatta dinozorları da barındırır.

Bir ahırdan daha ucuz olması ve hayvanları barındırmanın bir yolu olması nedeniyle, bir kümes, tasarruf etmek için iyi bir ilk çiftlik binasıdır. Bir kez inşa edildiğinde, tavuklarınızdan toplam banka yapmak için birçok yöntem vardır. Bu parayla oyuncular kümesi yükseltebilir ve güzel bir kâr çemberinde daha da fazla para kazanabilir.

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır? Yükseltilir?

Kümes Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır
Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Bir kümes ve yükseltmelerinin tümü Robin’s Carpenter’s Shop’tan satın alınabilir. Dükkan Pelikan Kasabası’nın kuzeyindedir ve genellikle sabah 9’dan itibaren açıktır. akşam 5’e kadar Bir kümes satın almak dört bin altına mal olacak ve 300 odun ve 100 taş gerektirecektir. Oyunun başlarında, bu odun, tahtaya ve dallara bir baltayla vurarak toplanabilir. Taş kazma ile madencilik yapılarak toplanabilir.

Oyuncunun aldığı ilk kümes sadece dört tavuğu barındırabilir. Endişelenmeyin, daha sonra alabilecekleri yükseltilmiş kümesler var.

Normal Kümesi Kullanmak

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır
Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Yapılacak bir sonraki şey dört tavuk satın almak. Tavuklar Marnie’s Ranch’ten her biri 800 altın karşılığında satın alınabilir. Bakıma ihtiyaçları olacaktır, bu nedenle saman stokladığınızdan ve/veya onlara ot yiyebilecekleri bir açık alan verdiğinizden emin olun (ancak kışın çim bulunmayacaktır). Saman, Marnie’den satın alınabilir veya çim üzerinde bir tırpan kullanılarak hasat edilebilir (oyuncuların saman toplamak için bir silo inşa etmesi gerekir).

Her tavuk her sabah bir kahverengi veya beyaz yumurta yapacaktır. Her biri 50 altın satacaklar. Arkadaşlıklarını arttırmak için tavukları evcilleştirdiğinizden emin olun, çünkü bu sonunda her biri 95 altından neredeyse iki katına satılan büyük yumurtalar üretmelerini sağlayacaktır.

Mümkünse, bir Mayonez Makinesi alın. Bununla oyuncular, yumurtaları mayoneze dönüştürebilir ve 190 altına satabilirler – normal bir eski yumurtanın alabileceğinin yaklaşık dört katı para. Yemek pişirmeye gelince, yumurtaları satılacak bir yemeğe dönüştürmek yerine sadece satmak veya mayonez olarak satmak en iyisidir. Aslında yemek yapmak, yemek için ham maddeleri satmaktan daha az para kazandıracaktır. Örneğin, bir omlet 125 altına satılır ve bir süt ve yumurta gerektirir, ancak tek başına süt zaten 125 altına satılmaktadır.

Kümesi Geliştirmek/Yükseltmek

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?
Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Büyük Bir Kümes İçin Gereksinimler:

 • 10.000 altın
 • 400 ahşap
 • 150 taş

Deluxe Kümes için Gereksinimler:

 • 20.000 altın
 • 500 ahşap
 • 200 taş

Altınla Nasıl Kâr Edilir?

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Bir kümesten en yüksek karı elde etmek için oyuncuların Tiller çiftçiliği becerisini beşinci seviyede almaları gerekir. 10. seviyeye ulaştığınızda, Zanaatkar becerisini seçin. Bu beceri, tüm zanaat ürünlerini (yumurtadan yaptığınız mayonez gibi) yüzde 40 daha fazla satmasını sağlayacaktır.

Kümes hayvanlarının tüm sevgisini en üst düzeye çıkardığınız ve Artisan avantajına sahip olduğunuz varsayımıyla, her tür hayvanın çiftçiler için netleştirebileceği karlar:

-Normal Tavuk: Günde bir yumurta veya yüksek dostlukta büyük yumurta üretir. mayoneze dönüştürülür, 399 altına satılır.

-Void Chicken: Günde bir adet void yumurta üretir. mayoneze dönüştü, 385 altına satılıyor.

-Ördek: İki günde bir yumurta üretir. mayoneze dönüştü, 525 altına satılıyor. Maksimum arkadaşlıkta, 250 altına satılan tüyler üretme şansları da var.

-Tavşan: Her dört günde bir yün üretin. En yüksek kalitede iridyum yünü 680 altın değerindedir. Maksimum arkadaşlıkta, 1.130 altın değerinde iridyum tavşan ayağı üretme şansları da var.

-Dinozorlar: Her yedi günde bir dinozor yumurtası üretir. mayoneze dönüştürülür, 1.120 altına satılır.

Bu bilgilere göre tavuklar kümes için kar elde etmek için en iyi hayvanlardır. Diğer ürünler daha fazla satarken, tavuk gibi her gün üretmezler. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, en karlı kümes, esnaf bir çiftçi ile tavuklarla dolu olan kümestir.

Hediyelerle Nasıl Kazanç Sağlanır?

Stardew Valley Kümes Nasıl Yapılır?

Bazı karakterler kümes hayvanlarından gelen ürünleri sever. İşte akılda tutulması gereken bazıları.

Beğenen Karakterler (+45 Sevgi) Kümes Ürünleri:

 • Alex: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Harvey: Ördek Yumurtaları ve Ördek Tüyleri
 • Sam: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Shane: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Demetrius: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Jodi: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Kent: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Linus: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Marnie: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Pierre: Void Egg hariç tüm yumurtalar
 • Sandy: Yün

Sevilen Karakterler (+80 Sevgi) Kümes Ürünleri:

 • Sebastian: Boş Yumurtalar
 • Krobus: Void Yumurtalar ve Void Mayo
 • Elliot: Ördek Tüyü
 • Leo: Ördek Tüyü
 • Emily: Yün