Minecraft mı Roblox mu? Hangisi Daha İyi

Minecraft mı Roblox mu? Hangisi Daha İyi ; Minecraft vs Roblox ;Benzer bloklu ve renkli görünümlerine rağmen, Roblox ve Minecraft, oyun ve fiyat yapısı açısından tamamen farklı iki oyundur.

Minecraft mı Roblox mu? Hangisi Daha İyi

Roblox ve Minecraft‘ı çevreleyen tartışma, birkaç yıldır ileri geri sürüyor.Yüzeyde, iki oyun oldukça benzer görünüyor. Her iki oyunun grafikleri de renkli ve bloklu dokulardan oluşuyor.Her iki oyun da çocuklar ve genç neslin üyelerinden oluşan aynı demografiyi hedefliyor.

Bununla birlikte, her iki oyun da gerçekten kıyaslandığında ve değerlendirildiğinde, son derece farklıdırlar. Her iki oyunun da sandbox potansiyeline sahip olduğu doğrudur, ancak büyük ölçüde farklı şekillerde.

Peki hangi oyun daha iyi ? Minecraft mı Roblox mu? Bu yazımızda Minecraft ve Roblox arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları ortadan kaldıracak ve 2021’de hangi oyunun daha iyi oynanacağını belirleyecektir.

Uyarı: Bu makale, yazarın öznel fikridir ve dış etki veya teşvik olmaksızın yazılmıştır.

Peki hangi oyun daha iyi ? Minecraft mı Roblox mu?

Minecraft mı Roblox mu?

Roblox ve Minecraft, kendi başlarına muazzam oyun seçenekleridir.

Zaten bir favorisi olan oyuncular, en çok zevk aldıkları oyunu oynamaya devam etmekte özgür hissetmelidir.

Bu makale, Minecraft ve Roblox arasında seçim yapamayan oyuncular için basitçe bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Oynanış

Oynanış açısından hangi oyun daha iyi ? Minecraft mı Roblox mu? ;

Roblox, sadece çok sayıda oyun seçeneği nedeniyle Minecraft üzerinde bir avantaja sahiptir. Daha önce belirtildiği gibi, Roblox, tek bir bağımsız oyundan çok bir oyun motoru veya oyun araç kutusudur.

Oyuncular, whodunits ve birinci şahıs nişancıları içeren neredeyse sonsuz çeşitlilikte oyun oynayabilir. Ayrıca hapishaneden kaçmaya, evcil hayvan yetiştirmeye ve toplamaya ya da pizza lokantasında çalışan birinin hayatında bir gün rol oynamaya çalışabilirler.

Roblox oyuncuları, arkadaşlarla veya tamamen yabancılarla oynayabilecekleri kendi oyunlarını bile oluşturabilir ve yaratabilir.

En iyi oyun tasarımcılarından bazıları, Roblox için yeni ve popüler oyunlar oluşturarak ayda binlerce gerçek dolar kazanma potansiyeline sahiptir.

Oyun, canlı ve inanılmaz derecede yetenekli bir modlama topluluğuna ev sahipliği yaptığı için Minecraft o kadar da geride değil.

Ek bir bonus olarak, Minecraft için en popüler modların çoğu, en azından Java Edition’da ücretsiz olarak edinilebilir.

Minecraft’ın temel sürümü, ne yapılacağına veya inşa edileceğine dair çeşitli seçeneklerle kendi başına bir ton eğlencedir.

Oyuncular Ender Ejderhasını yenmek, yapabilecekleri en havalı evi inşa etmek veya hatta sadece elmasları istiflemek için çabalayabilirler. Bununla birlikte, Roblox için oyun seçenekleri de aynı derecede geniştir.

Bu, karşılaştırılması zor bir kategoridir ve Roblox, Minecraft‘a karşı bir galibiyetle zar zor çıkmaktadır.

Minecraft mı Roblox mu?

Minecraft

Minecraft, her ay 120 milyondan fazla kişi tarafından oynanan dünyanın en popüler oyunlarından biridir. Minecraft oynarken hedef yoktur, ancak kısıtlama da yoktur – bir kutu Lego, hayal gücü için bir oyun alanı gibidir! Peki nasıl çalışıyor? İpucu ismin içindedir: mayın + zanaat = blokları kazarsınız ve onları istediğinizi yapmak için kullanırsınız.

Minecraft’ın çekiciliği, herhangi bir çocuğun çıkarına göre biçimlendirilebilmesi gerçeğinde yatmaktadır. Çocuğunuz ister harika bir mimari tasarlamak isterse, canavarlarla uçmanın ve savaşmanın heyecanını hissedin, ister sebze yetiştirmekten ve hayvanları evcilleştirmekten memnun olsun, hepsini Minecraft’ta yapabilir.

Minecraft, oyunu nasıl oynamak istediğinize bağlı olarak dört moda sahiptir: Yaratıcı, Hayatta Kalma, Zor ve Macera modu. Yaratıcı modda, istediğinizi inşa etmek için sınırsız kaynağa sahipsiniz.

Hayatta Kalmada oyuncular ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri toplamalı ve kötü adamları uzaklaştırmalıdır.

Zor modunda, çocuğunuzun topladığı ve yarattığı her şey kaybolacağı için ölüm gerçekten son anlamına gelir.

Macera modu, diğer kullanıcılar tarafından tasarlanan haritaları oynamak için tasarlanmıştır.

Minecraft’taki yaratıcılık sınır tanımadığından, oyunun yapısı bile yeniden tasarlanmaya açık ve sınırsız oyun potansiyeli sunuyor. ‘Modlar’ olarak bilinen değişiklikler çevrimiçi olarak ücretsiz olarak indirilebilir ve normal bir Minecraft oyununu tamamen farklı bir dünyaya dönüştürmek için kullanılabilir – en popüler modlardan bazıları bir Jurassic dünyası, ortaçağ kaleleri ve mevsimsel temaları içerir! Hepsinden iyisi, çocuklar kendi modlarını tasarlayabilir, oyunun kaynak kodunu düzenleyebilir ve bu süreçte Java öğrenebilirler. Modlar, belirli blokların renklerini değiştirmek kadar basit veya özel güçlere sahip yepyeni karakterler eklemek kadar gelişmiş olabilir.

Minecraft, farklı platformlarda farklı sürümlerde mevcuttur. Tüm eğlenceli özellikler mevcut olduğundan ve oyun bir bütün olarak daha sorunsuz çalıştığından, PCler Minecraft’ı kullanmak için açık ara en popüler cihazdır.

Java Sürümü, PC’lerde kullanılır ve oyuncuların Minecraft’ı istedikleri gibi değiştirmelerine olanak tanır. Minecraft’ın Xbox, PlayStation ve Nintendo ile mobil cihazlarla uyumlu bir konsol versiyonu da bulunmaktadır. Bedrock Sürümü burada kullanılır ve tüm bu cihazlarda çapraz platform oynamaya izin verir, ancak modlama mümkün olmasa da.

Minecraft Java Sürümü 23,95 ABD dolarıdır. Çocuğunuzun kare şeklindeki olasılıkların sınırsız evrenine ömür boyu erişimini sağlayan tek seferlik bir ödemedir!

(Yazının yazıldığı tarihteki kura göre 180,49 türk lirası)

Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?

Minecraft Hakkında Modlar,Bilgiler ve Daha Fazlası için Minecraft Kategrosine gidebilirsiniz…

Minecraft mı Roblox mu?

Roblox

Roblox, dünya çapında 164 milyonun üzerinde aylık oyuncusuyla, 16 yaşın altındaki Amerikalı çocukların yarısından fazlası tarafından oynanan, dünyanın en büyük sosyal oyun platformlarından biridir! Roblox, yalnızca tek bir oyun değil, aynı zamanda çoğu acemi geliştiricilerin oluşturduğu büyük bir topluluk tarafından tasarlanan ve yüklenen milyonlarca oyundan oluşan bir platform olduğu için “YouTube oyunlarının” lakabını almıştır.

Roblox’un iki modu vardır: Oynat ve Oluştur.

Oyun modunda çocuklar, başkaları tarafından yapılan oyunları indirip oynayabilir ve oyun deneyimlerini geliştiren öğeler satın almak için sanal para birimi Robux” kazanabilirler.

Oluşturma modunda, kullanıcılar Roblox Studio yazılımını indirerek ve Lua programlama dili ile kodlayarak kendi Roblox oyunlarını yaparlar. Çocuklar, arkadaşlar için basit takılma alanlarından yüz binlerce kullanıcının oynadığı gelişmiş oyunlara kadar çok çeşitli projeler oluşturabilir! Bir taban plakası veya arazi seçerek ve onu nesnelerle doldurarak başlarsınız ve ardından kod satırları yazarak onu hayata geçirirsiniz. Bazı genç programcılar, Roblox oyunları ve öğeleri tasarlayarak kendi işlerini kuruyor ve en iyi geliştiriciler yılda 2 milyon dolardan fazla kazanıyor!
Roblox% 100 ücretsizdir ve Android ve iOS cihazlarda bir uygulama olarak indirilebilir ve Xbox One ve PC’de oynanabilir. Oyun oluşturmak için, ayrıca ücretsiz olan ayrı bir Roblox Studio indirmesi gerekir. Bununla birlikte, Roblox’un maksimum keyfi, örneğin ürün satın almak veya belirli oyunlara erişmek, Robux gerektirir. Ve belirli bir aylık Robux ödeneği almak veya para kazanmak için ürün satmak için premium üyelik gerekir. Bu, istediğiniz Robux ödeneğine bağlı olarak ayda 4,99 ila 19,99 ABD Doları arasındadır.

Roblox Robux Kazanmanın 5 Yolu – Ücretsiz Robux Kazanmak 2021

Roblox HakkındaBilgiler ve Daha Fazlası için Roblox Kategrosine gidebilirsiniz…

Sonuç Olarak – hangisi daha iyi? Minecraft mı Roblox mu?

Benzerliklerle başlayalım. Minecraft mı Roblox mu?

 • Amaç, rekabetten ziyade yaratıcılığın olduğu “sanal alan” oyunlarıdır.
 • Dünya çapında milyonlarca çocuk tarafından oynanan son derece popüler oyunlardır.
 • Kendi kendine öğrenmeyi ve projelerin akran paylaşımını teşvik edin.
 • Çocuklar için destek ve ilham sağlayan devasa çevrimiçi topluluklara sahip olun – örneğin eğitimler, YouTube videoları ve wiki’ler.
 • Oyuncuların arkadaşlarıyla oynamak için kendi özel sunucularını oluşturmalarına izin verin.

Peki farklılıklar? Minecraft mı Roblox mu?

 • Lua, Java’dan çok daha kolaydır ve birinci sınıf öğrencileri tarafından bile öğrenilebilir. Ancak Java, daha geniş bir meslekte kullanılmaktadır.
 • Roblox daha ince ve daha etkileyici grafiklere sahipken, Minecraft’ın pikselli blokları daha retro.
 • Minecraft, bir dünya yaratmak ve içinde hayatta kalmak, onu daha çok tek başına bir çaba haline getirmekle ilgilidir. Roblox tamamen topluluk ve etkileşimli çok oyunculu deneyimlerle ilgilidir.
 • Minecraft modlarının tümü ana oyun etrafında inşa edilirken, Roblox kullanıcıların tamamen farklı oyun türleri oynamasına ve oluşturmasına izin verir. Ancak diğer taraftan, tüm Roblox oyunları kullanıcılar tarafından yaratıldığından, kaliteleri büyük ölçüde değişebilir.
 • Roblox, tüm platformlarda sorunsuz çalışan tek bir sürüme sahiptir. Minecraft’ta çocuklar yalnızca aynı sürüme sahiplerse birlikte oynayabilir ve modlama yalnızca Java Sürümü aracılığıyla yapılabilir.
 • Minecraft’ı satın almak tek seferlik bir ücrettir, Roblox ise çok daha pahalı hale gelen aylık bir aboneliktir.