Minecraft: Kedi Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft: Kedi Nasıl Evcilleştirilir? , Minecraft Kedi Evcilleştirme ,Minecraft’ta Kedi Nasıl Evcilleştirilir? ; Minecraft’taki kediler çok sevimli ve oyuncular bu yazının yardımıyla kedilerle nasıl arkadaş olunacağını öğrenebilirler.

Minecraft’ın bildiği bloklu tarzda bile birçok insan hala kedilere bayılıyor. Kediler oyuna kurtlardan sonra eklendiğinden beri, bir kediyi nasıl evcil hayvanınız yapacağınız bazı oyuncular için bir gizemdi. Kedi severler için iyi haber, evcilleştirilebilmeleridir ve işte bir kediyi nasıl sadık bir arkadaş haline getireceğinize dair bir rehber.

Minecraft kedileri, oyunda daha bilinen yaratıklardan biri olan ocelotlardan başladı. Oyun yalnızca Java Sürümüne sahipken, Bedrock Sürümü daha sonra başıboş kedileri ekleyerek evcilleştirilebilirler. Neyse ki, her zaman evcilleştirilebilirler ve bunu yapmanın yolu oldukça basittir.

Doğal olarak yumurtlayan veya oyuncular tarafından inşa edilen köyde en az bir köylü ve dört yatak olduğu sürece, kediler çoğunlukla köylerde başıboş olarak doğar. Ayrıca, bir oyuncunun yakınında görünmesini sağlayan bir yumurtlama oranı sayesinde vahşi doğada nadiren bulunabilirler, ancak başıboş kediler bir süre sonra umutsuzluğa kapılabilir. Bir sokak kedisini bulmanın en hızlı yolu bir köyü ziyaret etmek olabilir.

Minecraft: Kedi Nasıl Evcilleştirilir?
Minecraft: Kedi Nasıl Evcilleştirilir?

Bu kedi arkadaşlarının Minecraft’ta birçok kullanımı var. Oyuncu Hayaletler tarafından takip ediliyorsa, kedi onlara tıslayacak ve Hayaletler etrafta bir kedi varken mesafelerini koruyacaktır. Kedilerin kovduğu bir diğer canavar ise oyuncunun yıkımdan yaptığı birçok yapıyı kurtaracağı kesin olan Creeper’dır.

Empatik oyuncular için, kedilerin her zaman ayaklarının üzerine düştüğü efsanesi Minecraft dünyasında doğrudur ve düşme hasarı almazlar. Kediler daha fazla balıkla beslenerek de yetiştirilebilir ve onları iyileştirmek için balıklar da kullanılabilir. Hayvan arkadaşlarına bayılan hayranlar, bu Minecraft isim etiketleri kılavuzunu kullanarak bir tane yapabilir ve isterlerse onlara özel bir isim verebilirler.