Minecraft: İskele Nasıl Yapılır? | Scaffolding

Minecraft: İskele Nasıl Yapılır? Minecraft – İskele(Scaffolding) Yapımı ve Kullanımı ; Konu Minecraft’ta inşa etmeye geldiğinde iskelenin avantajlarını daha iyi anlamak isteyen oyuncular bu kılavuza bakabilir.

Minecraft, oyuncularına çok fazla yaratıcı özgürlük sunuyor. Dünya esnektir ve oyuncular kreasyonlarını neredeyse sınırsız olarak dikey ve yatay olarak genişletebilirler. Ancak yapım sürecinden geçmek, Minecraft’ı hayatta kalma veya hardcore modunda oynayanlar için oldukça tehlikeli ve sıkıcı olabilir. Düşme hasarı felaket olabilir ve üzerinde durmak için bloklar yerleştirmek büyük miktarda temizliğe yol açar.

Neyse ki Minecraft, felaketi önlemeye yardımcı olabilecek bir gerçek dünya inşaat güvenliği parçasına sahiptir: iskele. İskele, oyuncuların Minecraft’taki yapıları üzerinde daha güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar ve geçici bir yapı işlevi görür. Oyuncular bambuyu nereden bulabileceklerini bildikleri sürece, bu kolay bir yatırımdır.

Minecraft: İskele Nasıl Yapılır?

Minecraft kreasyonlarının çoğunda olduğu gibi, iskele, oyuncunun malzeme toplamasını ve bir işçilik masasını ziyaret etmesini gerektirir. İskele için reçete, ipin yanı sıra bambu gerektirir. Bambu, orman biyomlarında bulunabilir ve Minecraft’ta en hızlı büyüyen bitkidir. Herhangi bir aletle kazılabilir ve oyuncuların 6 iskele seti üretmek için sadece 6 parça bambuya ihtiyacı vardır. Onları orman biyomlarından toplamak, bitki toplamak için muhtemelen en hızlı yöntem olsa da, bambu ormanda da avlanabilir ve pandaları öldürmekten düşebilir.

Minecraft: İskele Nasıl Yapılır?
Minecraft: İskele Nasıl Yapılır?

İskele, öncelikle oyunculara inşa etmede yardımcı olmak için kullanılır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Özellikle bu rol için faydalı olmasını sağlayan benzersiz bir yeteneğe sahiptir. İskelede çarpışma algılama özelliği yoktur, yani oyuncular sırasıyla zıplayarak veya gizlice iskele bloklarını yukarı ve aşağı hareket ettirebilir. Bu, devam eden binaların yanına yerleştirilen iskelenin, oyunculara farklı yüksekliklerde sabit kalmanın yanı sıra yukarı ve aşağı tırmanma seçeneği sunduğu anlamına gelir.

Minecraft: İskele Nasıl Yapılır?
Minecraft: İskele Nasıl Yapılır?

Ayrıca, bir şantiyenin temizlenmesi söz konusu olduğunda, iskele diğer malzemelere göre de bir avantaja sahiptir. Bir iskele yığınının alt bloğunu çıkarmak, yığındaki her parçanın kırılmasına neden olur. Bu, bir yapı yapıldıktan sonra oyuncuların tek tek parçaları kırmaları gerekmediği anlamına gelir. Minecraft’taki bazı daha büyük yapılar için oldukça sıkıcı olabilir. İskelenin herhangi bir destek olmadan yalnızca yatay olarak 6 blok uzanacağını belirtmek önemlidir. 7. blok bağlı kalmak yerine yere düşecektir.