Minecraft Barut Nasıl Elde Edilir? | Gunpowder

Minecraft Barut Nasıl Elde Edilir? | Gunpowder ; Barut, Minecraft’ta büyük miktarlarda toplanması en kolay malzeme değildir, ancak araştırma ve biraz çaba ile onu yetiştirmek mümkündür.

Mojang Studios’un çığır açan sandbox oyunu Minecraft’ın ilk çıkışından bu yana 10 yıldan fazla zaman geçti. Oyun, Minecraft’ın milyonlarca oyuncusunun keşfetmesi için yeni biyomlar, çeteler ve öğelerle bu süre içinde istikrarlı bir şekilde büyüdü.

Büyük miktarlarda elde edilmesi en zor maddelerden biri, bir dizi patlayıcı tarifin bir bileşeni olan Barut‘tur. Büyük miktarlarda Minecraft Barut toplamaya çalışan oyuncular, çaba sarf etmek zorunda kalacaklar ve bu da çok sayıda üst düzey Minecraft ekipmanı ve eşyası gerektiriyor.

Minecraft Barut Nasıl Elde Edilir?

Minecraft Barut elde etmenin, Gezici Tüccarlar, Sandıklar veya Çeteleri yağmalama yoluyla yalnızca üç yolu vardır. Minecraft Çetelerinden üçü, yenildiğinde Barut düşürme şansına sahiptir, ancak bunların hiçbiri garanti edilmez:

  • Creepers: 0-2 Ölüm üzerine barut
  • Ghasts: 0-2 Ölüm üzerine barut
  • Cadılar: 0-6 Ölüm üzerine barut

Kılıçlar için Yağmalama büyüsü, bu düşüşleri, Creepers ve Ghasts için maksimum 5 ve Witches için 15’e kadar önemli ölçüde artıracaktır. Creeper’lar Minecraft haritasının tamamında karanlıkta ortaya çıkarken, Ghast’lar yalnızca Nether’de bulunabilir ve Cadılar en yaygın olarak bataklık kulübelerinde ortaya çıkar.

Mob düşüşlerinin yanı sıra, Gezgin Tüccarların Zümrüt karşılığında Barut satma şansı da 6’da 1’dir. Bu Tüccarlar dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilir ve oyuncuların veya bir Köyde talep edilen bir Çan’ın yakınında ortaya çıkabilir. Son olarak, Dungeons, Desert Temples, Shipwrecks ve Woodland Mansions’daki sandıkların hepsinin 1-8 Barut içerme şansı yüksektir.

Minecraft’ta Barut Nasıl Toplanır?

Tüm Mob damlaları gibi, Barut da Minecraft‘ta çiftçiliği daha zor olan öğelerden biridir, ancak mümkündür. Barut toplamanın tek gerçek yolu, Creepers’ı otomatik olarak öldürüp yağmalayabilen bir Minecraft Mob çiftliği inşa etmektir. Bu genellikle, Mob‘ların yumurtlanabileceği, su ve lavdan oluşan bir ölüm tuzağı ile birlikte, kapalı bir oda yaratılarak yapılır. Damlalar daha sonra Hoppers’a düşebilir ve bu da onları umutsuzluğu önlemek için Sandıklarda toplayacaktır.

Fire Charges, Fireworks ve TNT dahil olmak üzere Minecraft’ın üretim sisteminde Barut‘un birçok kullanımı vardır. Barutun muhtemelen en yaygın kullanımı bir Bira maddesi olarak kullanılmasıdır. Bira Tezgahındaki herhangi bir İksir türüne Barut eklemek, onu Sıçrama İksiri’ne dönüştürecektir. Bu, yere düştüğünde etkilerini sıçrama alanındaki herhangi bir şeye uygulayarak fırlatılabileceği anlamına gelir; bu, Harm İksirleri gibi olumsuz etkiler için özellikle yararlıdır.

 

Daha Fazla Minecraft Yazıları Okumak İçin : MINECRAFT