Loop Hero: Altın Kartlar Ne İçindir?

Loop Hero: Altın Kartlar Ne İçindir? ; Loop Hero, boş bir dünyayı yeniden inşa etmek için kart tabanlı bir sisteme sahiptir ve altın kartlar, oyuncular bunları doğru kullanırsa özellikle yararlıdır.

Loop Hero, boş bir dünyayı yeniden inşa etmek için kart tabanlı bir sisteme sahiptir. Yerleştirilen her kart, kahraman için yeni faydalar sağlar veya ödül olarak değerli kaynaklar veya ekipman sunan yeni zorluklar sunar. Bir roguelike oyun olmanın doğası gereği, bir keşif gezisi zamansız bir şekilde sona erdiğinde yerleştirilen kartlar kaybolur. Oyuncu kalıcı kamp alanı merkezini genişlettikçe, keşifler sırasında yeni kartlar mevcut olacaktır. Kilidi açılacak olanlar arasında güçlü Altın kartlar var.

Loop Hero: Altın Kartlar Ne İçindir?

Loop Hero’da kartlar beş kategoriden birine girer. Çoğunlukla kartlar, keşif haritasında onları nereye yerleştirebileceğinize (Yol, Yol Kenarı veya Manzara) göre kategorize edilir. Sonra bu gruplardan hiçbirine girmeyen Özel kartlar var. Son olarak, daha da özel olan Altın kartlardır. Oyuncular Altın kartları sahip oldukları özel sınırdan hemen tanıyacaklar.

Altın Kartlar Açıklaması

Oyuncular bir keşif gezisi sırasında Altın kartları kullanmayı düşünmeden önce, önce kilidi açılmalıdır. Birincisi ve en önemlisi, Loop Hero oyuncuları bir Intel Merkezi’ne sahip olana kadar kamp alanlarını inşa etmelidir. Oradan, ilgili her Altın karta karşılık gelecek ek bir tesis inşa edilmelidir. Örnek olarak, Intel Merkezine ek olarak bir Dökümcünün olması Arsenal kartının kullanılmasına izin verecektir.

Loop Hero: Altın Kartlar Ne İçindir?

 

Benzer Yazılar: Loop Hero: Maze of Memories Ne İşe Yarar?

 

Aşağıda, elde edilebilir Altın kartların bir listesi ve bunların önkoşulları ve etkileri yer almaktadır:

  • Arsenal – Kampta Smelter gerektirir, Yol Kenarı kartı, keşif süresi boyunca ek bir ekipman yuvasının kilidini açar, ancak daha sonra düşen tüm ekipmanların istatistiklerini% 15 düşürür.
  • Maze of Memories – Kampta Kitaplık gerektirir, Manzara kartı, haritada çok yer kaplar ve bu nedenle patron çubuğunu çok hızlı doldurur.
  • Ancestral Crypt – Kampta Crypt gerektirir, Landscape card, öldürülen bir ruha sahip her düşmana +3 CP verir ve öldükten sonra bir diriliş verir, ancak zırhtan HP bonusunu kaldırır.
  • Zero Milestone – Kampta Simyacı Çadırı gerektirir, Yol kartı, bu kartın meridyenine yakın olan düşmanları zayıflatır ve meridyenden uzaktaki düşmanları güçlendirir.

Özel efektlere ve ön koşullara ek olarak, Altın kartların bir benzersiz özelliği daha vardır. Her Golden kart, sefer başına yalnızca bir kez yerleştirilebilir. Bu, bu kartların ne zaman ve nereye yerleştirileceğine karar vermeyi çok önemli hale getirir. Altın kartların tümü, yararlı ve zararlı bir etkiye sahip iki ucu keskin kılıçlar olduğundan, onları bir seferde çok erken oynamak felaket olabilir. Örneğin, bir oyuncunun bir patronla savaşmaya tam olarak hazır olmadığında bir Maze of Memories yerleştirmesi talihsiz bir seçim olacaktır.

Altın kartların nihai amacı, deneyimli oyuncular için maceraları hızlandırmaktır. Altın kartların sunduğu kaçınılmaz olumsuzluklara hazırlanacak kadar bilgili olanlar, endişelenmeden tüm avantajlardan yararlanabilirler. Gelişmiş teknikleri kullanmak isteyen yeni oyuncular için iyi bir ilk adım, oyundaki temel istatistiklere aşina olmak olacaktır.