Genshin Impact Jade Balıkçılık Görevi

Genshin Impact‘te Jade için Balıkçılık Görevi, Liyue Limanında oyuncuların Jade odasının parçalarını almak için okyanusta yüzmelerini içeren bir görevdir. Yazımızda Genshin Impact : Jade İçin Balıkçılık Görevi ne içeriyor ,göreve nasıl başlanır ve nasıl tamamlanır öğreneceksiniz….

Genshin Impact, birçok yan görevi olan devasa bir açık dünya RPG ‘sidir. Bazılarının tamamlanması oldukça kolay olsa da, bu görevlerden birkaçının başlaması veya bitirilmesi kolay değildir. Bunlardan biri de Jade İçin Balıkçılık yan görevi.

Genshin Impact
Genshin Impact : Jade İçin Balıkçılık Görevi

Bu görevin kilidini açmak için oyuncuların Genshin Impact‘in Ganyu hikayesini tamamlamaları gerekiyor, ardından görevi başlatmak için Kun ile konuşabilirler. Kun, Liyue Limanı’nda yer almaktadır. Derinlerde Yatanlar arasındaki çarpışmanın ardından, deniz Jade Odası’nın parçaları ile dolar. Büyük parçaların çoğu temizlenmiş olsa da Kun, limanları tıkayan parçaları temizlemek için yardım arıyor.

Jade İçin Balıkçılık Görevi

Oyuncular Kun’dan gelen temizleme görevini kabul ettiklerinde, “0/5 kuzey iskelesinden gemi enkazını temizle” ve “0/5 güney iskelesinden gemi enkazını temizle” emri alacaklar. Bu ikisinin ödülleri, bir Mora Çantası ve bir Su İçeren Kutu. Su dolu Kutuyu, daha sonra oyunda daha fazla ödül almak için kullanılabilir.

Jade İçin Balıkçılık Görevini tamamlamak için oyuncular, iki iskeledeki gemi enkazı boyunca yüzerek suda karşılaştıkları parçaları toplayacaklar. Kuzey ve güney konumları aşağıdaki Liyue Limanı haritasında işaretlenmiştir. Oyuncular ayrıca Genshin Impact ‘in İpek Çiçeklerini (Silk Flowers) burada Liyue’s Limanında bulabilirler, bu yüzden bunlara da dikkat etmeleri gerekir.

Jade İçin Balıkçılık Görevi
Genshin Impact : Jade İçin Balıkçılık Görevi

Jade Odasının parçaları, yakınlarına yüzerek ve Araştır düğmesine basılarak alınabilir. Mona, suda diğer karakterlerden çok daha hızlı yüzdüğü için bu süreç hızlandırılabilir. Oyuncular kuzey rıhtımından Jade odasının beş parçasını topladıktan sonra, güney iskelesine seyahat edin ve oradaki sularda aynısını yapın. Oyuncuların tüm ödülleri kazanmak ve görevi tamamlamak için her limandan beş parçaya ihtiyacı olacak.

Su dolu Kutuyu Baiwen’e Ver

Genshin Impact‘te Baiwen,  Jade Odası‘nda Ningguang’ın sekreteridir. Su dolu kutunun içinde, Jade Odası’ndan Baiwen’in faydalı bulacağı bazı korunmuş belgeler olacak. Oyuncu, emeğine karşılık, belirtilen diğer ödüllerle birlikte 300 EXP, beş Macera Deneyimi ve Dört Kahraman Zekası, tecrübe kitabı, (Hero’s Wit) kazanacak.

Genshin Impact şu anda App Store, Google Play, PC ve PS4‘te mevcuttur ve şu anda PS5 ve Switch için geliştirme aşamasındadır.