Elden Ring: Kraliyet Şövalyesi Loretta Nasıl Yenilir? | Royal Knight Loretta

Elden Ring: Kraliyet Şövalyesi Loretta Nasıl Yenilir? | Royal Knight Loretta ; Kraliyet Şövalyesi Loretta, Elden Ring’de önemli bir patron, onu nasıl yeneceğiniz aşağıda açıklanmıştır. 

Kraliyet Şövalyesi Loretta, Elden Ring’deki Büyük Düşmandır. Patron odası, Liurnia’nın kuzey bölgesinde yer alır ve yalnızca Karia Malikanesi üzerinden erişilebilir. Loretta, Mızrak kullanan ve birçok türde büyücülük yapabilen güçlü bir şövalyedir.

Onu yenmek, Tarnished’e Üç Kızkardeş alanına girebilmenin yanı sıra birçok ödül kazandıracak. Royal Knight Loretta  , Haligtree Şövalyesi Loretta’nın spektral formudur. Fiziksel formu Miquella’s Haligtree’de. Yani Elden Ring oyuncuları, Lands Between’de ilerlerken onunla tekrar karşılaşacaklar.

Elden Ring: Kraliyet Şövalyesi Loretta  Nerede Bulunur?

Royal Knight Loretta
Royal Knight Loretta

Liurnia of the Lakes’in en kuzeyinde, oyuncular Caria Malikanesi’ni bulmalıdır. Büyüler ve tuzaklar kullanan farklı türde düşmanlarla dolu. Malikanenin girişi bile Loretta’nın büyüsü tarafından korunuyor.

Girişe yaklaşmaya cesaret eden herkes, büyük parıltılı oklarla vurulacak. Neyse ki, bir çözüm var. Onlardan kaçınmak için Spirit Horse Torrent’i kullanın ve kalenin ana kapısına gidin ve Site of Lost Grace’i aydınlatın. Oyuncular Kraliyet Şövalyesi Loretta’nın patron odasına ulaşmadan önce, bir Dev Troll ve Raya Lucarian Büyücüler ve askerler tarafından yoğun bir şekilde korunduğunu fark edebilirler.

Elden Ring: Kraliyet Şövalyesi Loretta Nasıl Yenilir? | Royal Knight Loretta

Loretta’nın ilk başta onu korkutabilecek çeşitli saldırıları var. Neyse ki, kalıpları kolayca tanınabilir ve kaçınılabilir. Hem yakın dövüş hem de uzun menzilli oyuncular, mesafeyi koruyarak aynı stratejiyi kullanmalıdır.

Patron çoğunlukla, beş büyülü bıçağı çağıran bir Büyü olan Glintblade Phalanx’ı kullanır. İkinci aşamada, bu sihirli bıçaklardan sekiz tanesini çağıracak. Onları çağırma animasyonu biraz uzundur, bu nedenle oyuncular bunu birkaç vuruş yapmak için bir fırsat olarak kullanabilir.

Kraliyet Şövalyesi ayrıca çok güçlü bir yay büyüsü vuruşuna sahiptir. Oklarının her biri ciddi hasara neden olur. Yay vuruşu animasyonu başladığında, oku bırakana kadar bekleyin, ardından bundan kaçınmak için hemen yana doğru yuvarlayın.

Loretta, büyü saldırıları dışında, fiziksel hasar veren güçlü mızrak saldırıları kullanır. Bazen silahını yatay olarak kesecek ve diğer zamanlarda Kraliyet Şövalyesi, Kararmış ile aralarındaki mesafeyi kapatarak onları dürtecek. Tüm yakın dövüş saldırılarının, yuvarlanma süresi karardığı ve yakın mesafe modellerini anladığı sürece, kaçınılması gereken iyi bir penceresi vardır.

Bu dövüşte Summon Ashes mevcut. Bu nedenle, yaratıkları savaşa çağırmak, dikkat dağıtacakları için son derece yardımcı olacaktır. Yükseltilmiş Lone Wolf ve Skeletal Miltiaman Ashes şiddetle tavsiye edilir.

Royal Knight Loretta‘yı yenmek, Kayıp Lütuf Bölgesi’ni ortaya çıkaracaktır. Ek olarak, Kararmış’ı 10.000 Rün, Loretta’s Greatbow (Spell) ve Ash of War: Loretta’s Slash ile ödüllendirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir