Assassin’s Creed Valhalla İpuçları ve Bilmeceler Görevini Tamamlama

Assassin’s Creed Valhalla İpuçları ve Bilmeceler Görevini Tamamlama ; Assassin’s Creed Valhalla ‘daki İpuçlarından ve Bilmecelerden daha zor birkaç görev var, ancak bu ipuçları ile görevler biraz daha kolaylaşacak…

Assassin’s Creed Valhalla ‘da yüzlerce görev var. Bazı görevler sadece oyuncunun becerisini değil aynı zamanda zekasını da test edecek. Böyle bir arayış, “İpuçları ve Bilmeceler” arayışıdır. Oyuncular, “Samhain’de İlk Gece” görevini tamamladıklarında görevin kilidini açacaklar.

Tewdwr‘ın evindeki sarhoş parti sırasında, Eivor bilincini kaybedecek ve Tewdwr‘ın yatağında uyanacaktır. Eivor, içki içtiği geceden hala şaşkına dönecek ve oyuncular o gece dökülen tek şeyin şarabın olmadığını keşfedecekler. Oyuncuların ne olduğunu anlamak için Tewdwr‘un evindeki sahneyi araştırması gerekecek.

Assassin’s Creed Valhalla İpuçları

Assassin's Creed Valhalla İpuçları
Assassin’s Creed Valhalla İpuçları

 

1-İlk ipucu uyandıktan sonra Eivor‘un önünde olacak. Öldürülen Tewdwr‘ın koruması. Oyuncular cesedi incelerse, Eivor bıçakla öldürüldüğünü ortaya çıkaracaktır.

2-Ardından, oyuncuların sola dönmesi ve salondaki masaya yürümesi gerekir. Eivor, kanla kaplı kırık bir tencereyi inceleyecek. Bir silah olarak kullanılmış olabileceğini ima ediyor.

3-Salonun sonunda bir cesedin olay yerinden sürüklendiğini gösteren bir kan lekesi var. Eivor, bunun Tewdwr‘ın kanı olduğundan şüphelenir.

4-Kan lekesinin hemen arkasında duvara yaslanmış bir saklama dolabı var. Oyuncular dolabı kapıp yana doğru hareket ettirerek gizli bir odayı ortaya çıkarabilir. Oyuncular odaya girer girmez sola dönerse, çamurlu ayak izleri bulacaklar ve bu da birinin odayı saklanmak için kullandığını gösteriyor.

5-Odanın kuzey tarafında, girişin hemen karşısında, oyuncular Gwilim’s Pouch’ı bulacaklar. Eivor ona tutunmaya karar verir ve kesenin neden özellikle o odada olacağı konusunda şaşkınlık içindedir. Eivor‘un olayları yorumlaması, katillerin gizli odada saklanıp adamlar sarhoşken saldırıya uğradıkları yönündedir. Tewdwr aciz kaldı ve sürüklendi.

Modron ile konuş

Assassin's Creed Valhalla İpuçları
Assassin’s Creed Valhalla İpuçları

Sahneyi inceledikten sonra, oyuncuların Glowecestre‘de nehir kenarında Modron adlı bir NPC ile konuşmaları gerekecek. Modron, köprünün hemen güneyinde şehrin batısında yer almaktadır. Oyuncular evden çıkarken, gardiyanlar, katil olduğundan şüphelenerek Eivor‘a saldıracak. Muhafızların çoğu kolayca atılır. Tüm korumalar öldüğünde, oyuncular Modron‘un bulunduğu yere koşmalıdır.

Eivor, Modron’un kesedeki bitkilerin ne olduğunu ve nereden geldiklerini belirleyebileceğine inanıyor. Modron, Eivor’u şehrin kuzeydoğusundaki ormandaki Halewyn adlı bir druid’e yönlendirecek. Açıklama, oyuncuları Halewyn‘in Cearrwell ve Great Ouse nehirlerinin geçişinin batısındaki bir gölün yakınında bulunan konumuna yönlendirecek.

Halewyn Druid

Assassin’s Creed Valhalla İpuçları

Oyuncular, doğrudan Druid‘in Kulübesine giden gölün yakınında bir yol görecekler. Halewyn ile tanıştıktan sonra, oyuncuların Tewdwr‘e ne olduğu hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için ona ritüelde yardım etmeleri gerekecek. Oyuncuların druid ile konuşmak için Mari Lwyd Maskesine sahip olmaları gerekir. Eivor‘un cevap arayan bir ruh olduğuna inanacaktır. Oyuncular meşalelerini kullanmalı ve tüm hasır adamları ateşe vermelidir. Druid‘in Evini çevreleyen toplam beş kişi var. Oyuncular, yükseltilmiş hasır ve bir ağaçtan sarkan hasırları yakmak için meşaleyi atmak zorunda kalacaklar.

Oyuncuların daha sonra ipuçlarını Druid‘in Evi’nde aramaları gerekecek. İlk ipucu, kır evine bakarken soldaki kapıdaki Kelt sembolüdür. Evin sağ tarafındaki kafatasları ikinci ipucu. Üçüncü ipucu, bir celladın ilmiği ve ön kapıdan girdikten sonra druid’in evinin sağ arka tarafındaki bir masada oturan bir bıçaktır. Bir sonraki ipucu evin altında, oyuncular masadan sola dönerlerse deliği bulacaklar. İpucu, aynı daldan oyulmuş iki kepçe. Son ipucu, Druid‘in Evinin arkasındaki gölün ortasındaki heykel.

Bilmeceyi Çözme

Assassin's Creed Valhalla İpuçları
Assassin’s Creed Valhalla İpuçları

Druid ile konuşmadan önce, oyuncular Mari Lwyd Maskesinin ruhunu donatmak isteyecekler. Oyuncular, sohbeti olabildiğince hızlı geçmek için aşağıdaki diyalog yolunu izlemelidir.

  • Kafatası ruhları
  • Severnli Sabrina
  • Athame Hançer

Oyuncular Halewyn ile konuşmayı bitirdikten sonra, görev nihayet tamamlanır. Oyuncular, o gece Tewdwr’a tam olarak ne olduğunu öğrenmek için bir sonraki görevin sonuna kadar beklemek zorunda kalacaklar. Druid’in ritüelleri ve yöntemleri oldukça kafa karıştırıcı, ancak en azından oyuncuların artık ipuçlarını sonsuza dek araştırması gerekmeyecek.