2021’e Damga Vuracak 8 Mobil Oyun !!!

2021 yılına damga vurması beklenen mobil oyunlar oyuncularda büyük bir merak uyandırdı. 2020 yılının son zamanlarında çıkan ya da henüz çıkmayan oyunlar arasında 2021’e damga vurması beklenilen birkaç oyun bulunuyor.

Sahip olduğu potansiyel bakımından birçok oyun yapımcısının ve geliştiricisinin dikkatini üzerine çekmeyi başaran mobil oyun sektörü, 2021 yılında adından daha da fazla söz ettirecek gibi. Zira 2021 yılında çıkması beklenen oyunlar arasında birbirinden başarılı ve potansiyelli oyunlar bulunuyor.

İşte yeni yılda çıkması ve oyun dünyasını kasıp kavurması beklenen mobil oyunlar ;

 

Diablo Immortal Mobile

 

Diablo, 2021 yılı itibariyle Diablo Immortal Mobile oyunu ile mobil oyun sektörüne giriş yapmış olacak. Diablo Immortal Mobile’ın yayımlanmasıyla birlikte oyuncular MMORPG keyfini mobil cihazlarda deneyimleyebilecek, kötülüklerle savaşabilecek ve zindanlara baskın yapabilecek. Etkileyici dünyasıyla Diablo Immortal Mobile, oyunun orijinal sürümünün ana özelliklerini taşıyacak ve bu dünyayı mümkün olan en iyi şekilde oyunculara sunacak.

 

LoL Mobile: Wild Rift

 

LoL Mobile: Wild Rift, ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede açık betada. Ancak hali hazırda oyunun açık betasının bile ulaşamadığı bölgeler mevcut. LoL Mobile: Wild Rift’in 2021 senesinde yayımlanması bekleniyor. League of Legends deneyimini mobil cihazlara taşıyan LoL Mobile: Wild Rift, MOBA türünde gösterdiği dominasyonu mobil oyun platformlarına da taşımak istiyor. Bu bağlamda LoL Mobile: Wild Rift, 2021 yılına damga vurması beklenen oyunlar arasında yer alıyor.

 

H1Z1 Mobile

2015 yılında piyasaya sürüldüğünde oyun sektörünü oldukça etkileyen ve zaman içerisinde kendi etkisini kaybetmesine karşın apayrı bir oyun türünün popülerleşmesine ön ayak olan H1Z1, 2021 yılı itibariyle mobil platformlara gelebilir. H1Z1’in mobil oyun platformlarına taşınması durumu uzun süredir oyuncular tarafından biliniyor. Ancak geliştirici ekibin oyunu ne zaman mobil oyun platformlarında oynanabilir hale getireceği belli değil. Bazı söylentiler, oyunun 2021 yılında çıkacağı yönünde.

 

Dauntless

Bir bilgisayar oyunu olan Dauntless, 2021 yılı itibariyle mobil oyun platformlarına geliyor. Bilgisayarın yanında konsolda da oynanabilen ve bu nedenle geniş kitlelere ulaşmayı başaran aksiyon oyunu Dauntless, mobil oyunculara bir canavar avcısı rolünde çok farklı deneyimler yaşatmaya hazırlanıyor. Ücretsiz olacağı bilinen oyunun 2021’e damga vurması bekleniyor.

 

Plants vs. Zombies 3

Plants vs. Zombies, gerek mobil oyuncular gerekse bilgisayar oyuncuları için her zaman sevilen bir oyun olmuştur. Oyun, yapısı itibariyle sizi rahatlatırken aynı zamanda sizi zorluyor. Bu nedenle bazı oyuncular için efsane haline gelen bu serinin yeni oyunu ise Plants vs. Zombies 3, 2021 yılında çıkacak. Oldukça farklı bir oynanışa sahip olan bu oyunu daha önce hiç oynamadıysanız yeni oyun çıkmadan denemenizde fayda olacaktır.

 

Summoners War: Chronicles

2021’e damga vurması beklenen mobil oyunlar listemizdeki bir diğer MMORPG türündeki oyun olan Summoners War: Chronicles, 70 yıl önceki bir savaşı konu alan hikayeye sahip.

Üç karakterden oluşan bir takımı kontrol ettiğiniz oyunda büyük patronları öldürmeniz gerekiyor. Eğer Summoners War: Chronicles oyunu ilginizi çektiyse, ön sipariş seçeneği ile oyunu erkenden satın alabilirsiniz.

 

Warhammer: Odyssey

Erkenden yayımlanan oynanış videolarıyla mobil oyun dünyasına şimdiden damga vuran Warhammer: Odyssey oyunu, kendine ait dünyasıyla sizleri bambaşka bir MMORPG tecrübesine doğru yola çıkartacak. Warhammer dünyasına dair birçok iz barındıran Warhammer: Odyssey ile kendinizi birbirinden heyecanlı maceraların içinde bulabilirsiniz.

 

Apex Legends Mobile

Farklı türde bir hayatta kalma oyunu olan Apex Legends, mobil oyun platformlarına geliyor. Geliştiriciler tarafından onaylanan ve hızlı bir şekilde geliştirilen Apex Legends Mobile, mobil oyun dünyasına hüküm süren battle royale türündeki rekabeti oldukça kızıştıracak. Resmi çıkış tarihi henüz açıklanmayan oyunun 2021 yılında yayımlanması bekleniyor.