Zoom da Oynanabilecek Oyunlar

Zoom da Oynanabilecek Oyunlar ;Zoom’da ekran paylaşma ve beyaz tahta gibi özellikler bulunuyor. Bunlar da çizim gerektiren oyunlar oynanmasına imkan sağlıyor.Son dönemin en popüler uygulamalarından olan Zoom uygulaması üzerinden oynayabileceğini eğlenceli oyunlar, yazımızda…

Corona virüs salgını ile globalde birçok insan evlerine kapandı. Evlerinde kalmak zorunda olan insanlar artık iş ile alakalı görüşmelerini de, arkadaş buluşmalarını da Zoom gibi video konferans uygulamaları üzerinden gerçekleştiriyorlar. Zoom, Covid-19 döneminde hisselerinin yüzde 100’den fazla arttığını söylüyor.

Zoom da Oynanabilecek Oyunlar

Charades

Charades belli başlı kategorilerde kişiye isimler sunuyor. Örneğin; bir kitap ismi, oyuncu ismi ya da filmi ismi öneriyor, siz de bunu karşınızdakilere anlatmaya çalışıyorsunuz. Bir nevi sessiz sinema için isim kaynağı sağlıyor da diyebiliriz. Bu noktada Charades’in sadece İngilizce dil seçeneğine sahip olduğunu da belirtelim. Ancak özel isimler söz konusu olunca dilin çok da önemi kalmıyor.

Playing Cards

Playing Cards, isminin yanı sıra tavla, dama gibi de birçok oyunu karşınızdaki kişilerle online olarak oynamanıza yardımcı oluyor. Sitede ayrıca “Remote Insensitivity” adlı bir oyun bulunuyor ve bu oyunu oynamak için Zoom’un kullanılması gerekiyor.

 Random Trivia Generator

 Random Trivia Generator ile ilgili görsel sonucu

Random Trivia Generator oyunu aslında mobil uygulama olan ‘Trivia Crack’in online versiyonu. Bu oyunda istediğiniz konuyu seçip oynayabiliyorsunuz. Genel kültüre dayalı hazırlanmış sorularla hem bilgilerinizi tazeleyebilir hem de arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

Just Dance Now

Ubisoft’un bir uygulaması olan Just Dance’i telefonunuza indirdikten sonra bir oda numarası giriyor bu numarayı arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz. Daha sonra platformda yer alan koreografilerden dilediğinizi seçerek dans etmeye başlayabiliyorsunuz ve telefonunuzdan dansı ne kadar doğru edebildiğinizi denetleyebiliyorsunuz. Uygulama hem App Storeda hem de Google Play Storeda mevcut.

ZoomJam

Bunların yanı sıra ZoomJam adlı web sitesinde, Zoom’a özel kurgulanmış birçok online oyun mevcut. Ancak Murder Mystery gibi gizem oyunlarının yanı sıra platformda, çizime ve doğaçlamaya dayalı oyunlar da mevcut. Ancak tüm oyunların kuralları İngilizce yazıldığı için oyunu anlamak için İngilizce bilmek gerekiyor. ZoomJam’e de buradan göz atabilirsiniz.