Valheim Steam’in En Çok Satıcısı Oldu

Valheim Steam’in En Çok Satıcısı Oldu ; Steam‘in geçen haftanın en çok satan oyunları listesinde üst üste dördüncü haftasında Valheim bir kez daha zirvede.

Bu haftaki Steam’in en çok satan oyunları listesi, birim satışlarla değil, gelirle ölçüldüğünde, Valheim‘ın devam eden başarısının viral bir fenomenden daha fazlası olduğunu gösterdi. Valheim, dört hafta boyunca rekabetinin üstesinden geldi, yani Valheim, Şubat ayının tamamı boyunca Steam’in haftalık en çok satanlar arasında en üst sırada yer aldı. Yakın zamanda popülaritesi azalacak gibi görünmüyor.

Teknik olarak, Valheim geçen hafta biraz düşüş yaşadı. Oyun, 21 Şubat’ta en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve düşüp geri çıktığından beri haftayı geçirdi. Bir hafta sonra Valheim, geçen Pazar gününün rakamlarına tam olarak ulaşamadı, ancak yaklaştı. Bu sadece bir aksaklık olabilirdi veya Valheim’ın bir aylık büyümesinin bir platoya ulaştığı anlamına gelebilir. Bununla birlikte, Valheim’in halihazırda dört milyondan fazla oyuncusu olduğu için üzülecek bir şey yok.

Valheim Steam'in En Çok Satıcısı Oldu
Valheim Steam’in En Çok Satıcısı Oldu

Bu haftanın Steam grafiği, Valheim’ın sağlam liderliğinin altında bir sarsıntı gördü. En çok satan ikinci ve üçüncü ürünler yer değiştirdi, Tale of Immortal beş hafta sonra ilk kez üçüncü oldu ve Valve Index VR Kit ikinci sıraya yükseldi. Valve Index VR Kit’in en son bu kadar yüksek olduğu zaman Ocak ortasıydı. Tale of Immortal’ın devam eden başarısı, belki de Valheim’ın başarısı kadar övgüyü hak ediyor ya da en azından haber değeri taşıyor çünkü yalnızca Basitleştirilmiş Çince’de mevcut.

Valheim Steam'in En Çok Satıcısı Oldu

Kalan ilk 10, geçen haftaya göre şaşırtıcı. Dört ve beş numara, muhtemelen oyunun standart ve lüks sürümlerini temsil eden Persona 5 Strikers tarafından seçildi. Stardew Valley, beşinci yıldönümünü kutlarken altıncı oldu. People Can Fly’s Outriders’ın ön satın alımları, oyunun demosu çok fazla heyecan yarattığı için yedinci sırada yer aldı. Sekizinci, dokuzuncu ve onuncu sırasıyla Nioh 2 – The Complete Edition, Baldur’s Gate 3 ve Counter-Strike: Global Offensive – Operation Broken Fang’a aittir.

Persona 5 Strikers’ın standart ve lüks sürümlerinin birleşik satışlarının onu bu haftanın listesinin en üstüne taşıyıp taşımayacağını merak etmeye değer görünüyor. Bu, Valheim’ın başardığını küçültmez, ancak hayranların daha fazla Persona için ne kadar heyecanlı olduğunu gösterecektir.

Valheim muhtemelen en üst sırayı koruyacak gibi görünüyor, ancak dalgalanması devam edebilir. İzlenecek bir oyun, sağlam bir lansmana sahip olabilecek Devolver Digital’in Loop Hero’dur. Aksi takdirde, her zaman bir sürpriz şansı vardır.

Valheim Benzeri 10 Oyun Tavsiyesi

Valheim En İyi Savaş Silahları