Valheim VR Modu Artık Beta’da

Valheim VR Modu Artık Beta’da ; Bir Vallheim içerik oluşturucusu, oyuncuların sanal gerçeklik başlıkları aracılığıyla Vikingler dünyasını deneyimlemelerine olanak tanıyan yeni bir mod yükler.

Valheim VR Modu

Valheim modcuları, topluluk için eğlenceli yeni şeyler yaratmaktan keyif alıyor gibi görünüyor. Değişiklikleri yalnızca grafiklerin dokularını ve görsellerini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda oyuncuların hayatta kalma oyununu nasıl oynayacaklarını özelleştirmelerine izin vererek daha sürükleyici bir oyun içi deneyim ekler. Son zamanlarda, başka bir hayran, kendi VR setlerine sahip olan tüm ilgilenen Valheim oyuncularına sanal gerçeklik deneyimi sağlayan kendi modunu üretti ve paylaştı.

Sanki Valheim hayranlarının ellerinde ve zihinlerinde bulunan yaratıcılığın sınırı yokmuş gibi görünüyor. Oyuncular, biri diğerinden daha etkileyici görünen popüler video oyun lokasyonlarını paylaşmak için çevrimiçi oldular. Geliştiriciler yama güncellemeleri ve iyileştirmeler sağlayarak Valheim’ın oyununu daha iyi hale getirmek için çok çalışıyor olsalar da, oyuncular büyük olasılıkla topluluğun Valheim deneyimlerini eşi benzeri olmayan bir şekilde yaşatmak için sunduğu her şeyden yararlanıyor.

Brandon Mousseau tarafından oluşturulan ve manicmoose99 kullanıcısı tarafından NexusMods’a yüklenen deneysel VHVR modu, OpenVR ve SteamVR Unity entegrasyonu gibi programları kullanarak Viking oyununa sanal gerçeklik desteği sağlar. Modu kullanmak için, oyuncuların BepInExPack Valheim mod çerçevesini indirip kurması ve ayrıca OpenVR / SteamVR’yi destekleyen bir HMD’ye sahip olması gerekir. İlk kez bir mod, oyuncuların Valheim’ı birinci şahıs olarak oynamasına izin vermiyor olsa da, bu, oyuncuların oyunu deneyimlemek için VR setlerini kullanmalarına izin veren ilk moddur.

YouTube’da Brian Tate kullanıcısı, modun Valheim’a uygulandığında nasıl görüneceğini gösteren kısa bir video yükledi. Video, oyuncu etrafta dolaşırken ve oyunda tipik şeyler yaparken birinci şahıs sanal gerçeklik perspektifini gösteriyor. Bu, yakındaki düşmanları yenmeyi, içeride bir kamp ateşi hazırlamayı ve Valheim’da işçilik için kullanılan gerekli malzemeler olan Flint ve Stone’u toplamayı içerir.

VHVR modu şu anda hala beta aşamasındadır ve içerik oluşturucu, hareket kontrollerinin henüz desteklenmemesine rağmen, halihazırda çalışmakta olduklarını belirtti. Bu, modun yalnızca kullanıcı otururken ve bir fare ve klavye kullanılarak oynatılabileceği anlamına gelir. Valheim hala Erken Erişimde iken, gelecekteki güncellemelerin bu modun bozulmasına veya arızalanmasına neden olması mümkündür. Mousseau, modun kullanıcılarını, karışıklıkları çözerken sabırlı olmaya ve değişikliği daha da iyileştirmeye yardımcı olmak için buldukları herhangi bir kusuru bildirmekten çekinmeyin.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)