LoL Sezon 11 Meta Düzenlemesi Viego Nerfleniyor !!!

LoL Sezon 11 Meta Düzenlemesi Viego Nerfleniyor !!! Viego sadece League of Legends’ın ormanındaki varlığını duyurmuyor. Yeni çıkan Ruined King, metaya üç farklı rolde (üst, orman ve orta) hükmediyor ve Riot buna bir son vermek istiyor.

Viego kesinlikle LoL‘ün piyasaya sürüldüğünde en çok bozulan şampiyonu değil. Bununla birlikte, Ruined King, Sezon 11 metasında büyük bir etki yarattı.

Oyunda en çok oynanan – ve güçlü – – ormancılardan biri haline geldi. Riot’un gözünde bu güç dengesi iyi. Bununla birlikte, üst ve orta şeritte de son derece güçlü ve bu, geliştiricileri endişelendiriyor.

LoL 11.5 Yama Notları için Tıklayın…

lol viego
LoL Sezon 11 Meta Düzenlemesi Viego Nerfleniyor !!!

Viego, League of Legends ‘da sadece bir değil, üç rolde iyi performans gösteriyor.
Şu anda Viego , istatistik sitesi op.gg’ye göre,% 3,84 seçme oranıyla orta şeritte% 50,81’lik bir kazanma oranına sahip. Bu, ormandaki% 49,22 kazanma oranı ve% 8,97 seçme oranı ile karşılaştırılmıştır. Oyuncular amaçladığı rolde onu daha sık oynarken, koridorda daha fazla başarı görüyor.

Viego ile ilgili görsel sonucu

Lig geliştiricisi Ağustos ‘Ağustos’ Browning, oranların henüz çok büyük bir endişe nedeni olmadığını, ancak Riot’un “Viego şeridine göz kulak olduğunu ve gerekirse ayarlayacağını” söyledi.

10 Şubat’ta Reddit‘teki oyunculara, “Şu anda Viego mid, ormandan% 1-1.5 daha yüksek bir kazanç oranına sahip, ancak bu (tek başına) ormanın kötü veya koridorun OP olduğu anlamına gelmiyor” dedi.

“Yol Viego’ya göz kulak oluyoruz ve gerekirse ayarlayacağız. Öncelikle onun yaşayabilir bir ormancı olmasını istiyoruz, ama umarım orada ondan hoşlanan pek çok oyuncu olduğu için koridorda kalmasına izin verebiliriz. ”

Riot August on Viego nerfs in League of Legends

Riot, Viego ‘ya tekrar dokunursa, Lig yaması 11.2 nerflerini takip edecek ve minion uzamasına dokunmaya devam edeceklerdi. Bu, geçitteki Viego oyuncularının ormancılara çok fazla zarar vermeden cezalandırılmasını sağlayacaktır.

Topluluk, Riot’u Viego’nun pasif üzerinde sahip olma mekanizmasına bakmaya ittiği için geliyor. Oyuncular bunun “neredeyse alakalı” olduğunu ve yalnızca nihai sıfırlamaları elde etmek için kullanıldığını iddia ediyor. Ağustos yine de endişelerini çürüttü.

“Viego’nun ult sıfırlama için yalnızca sahip olmayı kullandığı doğruysa ve devraldığı şampiyonları kullanmak bir tuzaksa, bu gelecekte çözmeyi düşüneceğim bir sorun olurdu. Ancak ondan gördüklerime göre bunun doğru olduğundan emin değilim, “dedi.