League Of Legends: Wild Rift Lonca (Guild) Sistemi Nedir? Nasıl Kurulur?

League Of Legends: Wild Rift Lonca (Guild) Sistemi Nedir? Nasıl Kurulur? ; Wild Rift, Riot Games tarafından geliştirilen bilgisayar versiyonunun neredeyse birebir aynısı olarak mobil platformlara getirilen, bir moba oyunudur. Çıktığından bu yana bir çok başarıya koşan yapımda da yeniliklerin arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan 2.5 yaması ile birlikte oyuna yeni şampiyonlar, etkinlik kartı ve Lonca sistemi geldi…

League Of Legends: Wild Rift Lonca Sistemi Nedir? Nasıl Kurulur?

Wild Rift Lonca (Guild) Sistemi Nedir?

Lonca yani Guild sistemi bir çok oyunda mevcut aslında. Beraber oynamaktan keyif alan, rekabet etmeyi seven beraber bir şeyler başarma duygusunu seven insanların bir araya gelerek oluşturduğu bir grup aslında. Wild Rift kısmında da çok farklı olmayan bu sistemde farklı şeyler de var.

wild rift lonca

Bir çok profil özelleştirmeleri, birlikte savaşlara girme ve sohbet ekranı gibi bir sürü özellik bulunan bu sistem de oyuncuların mutlu olacağı aşikar gibi. Peki bizler nasıl kurabiliriz sorusunun cevabı da çok basit. 9 Level’e ulaşmak ve 400 Poro puanı veya 200 Çekirdek ile Lonca biletini alarak sizlerde Lonca kurabilirsiniz.Bu gelişmeler güzel olsa da oyuncuların hala canını sıkan olaylar var. Şuan da oyunda şikayet edilen durumlarda en çok göze batan iki madde var. Birisi toxic oyuncular, eşleştirme sistemi gibi durumlar bir diğeri de sesli sohbet özelliğinin aylardır çözülememiş olması.

Wild Rift Lonca (Guild) Nasıl Kurulur?

Yakın bir zamanda lonca sistemine oyuna eklendi, peki lonca nasıl kurulur? Lonca nasıl seviye atlar?

İşte bu sorularınızın cevabı için League of Legends: Wild Rift lonca kurma rehberi!

LONCA OLUŞTURMAK

GEREKSİNİMLEREn kudretli loncalar bile tek bir oyuncuyla başlar. Fakat herkes lonca lideri olamaz! Azimli, vizyonlu ve kararlı olman gerekir!

Tabii bunları ölçmenin bir yolunu bulamadığımız için bir lonca oluştururken karşılanması gereken temel koşullardan bahsedelim:

1. Hesabın 9. veya daha yüksek bir seviyede olmalı.

2. Aktif bir Wild Rift oyuncusu olmalısın (son iki haftada normal, dereceli veya ARAM modlarında oyunculara karşı 3 karşılaşma tamamlamış olman gerekir).

3. Başka bir loncaya üye olmamalısın.

4. Temiz bir geçmişe sahip olmalısın. Son 60 günde bu kuralların hiçbirini ihlal etmemiş olman gerekir:

  • Sohbeti kötüye kullanmak
  • Rencide edici sihirdar adı
  • Bilerek beslemek
  • Bot kullanımı
  • Hesap alımı ve satışı
  • Para karşılığında hizmetler sunmak veya bunlardan yararlanmak

Tüm bu koşulları karşılıyorsan, tebrikler! Artık kendi loncanı kurabilirsin. Ama hala ihtiyacın olan bir şey daha var: lonca oluşturma sembolü almak için 450 Poro Para veya doğrudan bir lonca oluşturmak için 200 Vahşi Çekirdek!

Her loncanın arkadaşlarla takılmak veya skor tablolarının zirvelerine ulaşmak gibi bir amaç doğrultusunda oluşturulacak bu yüzden Lonca oluşturmanın ufak bir bedeli var.

Lonca sayfasındaki Lonca Bulucu bölümüne git ve Oluştur düğmesine dokun. Burada lonca adını, etiketini, simgesini, açıklamasını, açıklık düzeyini, dilini ve konu etiketlerini (damgalarını) seçmen istenecek.

 

Wild Rift Tier List 2.5a Yaması