Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?

Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur? ,Teyvat’ta Balık Tutmanın İpuçları ve Püf Noktaları , Genshin Impact Mini Balık Tutma Oyunu ; Genshin Impact’in yeni güncellemesi 2.1‘de yeni bir balık tutma oyunu var ve şu ana kadar oyunda olan balık avlama biçiminden çok farklı.

Genshin Impact’in 2.1 güncellemesiyle mevcut afişte sadece iki yeni karakteri değil, aynı zamanda yeni adalar ve görevler de eklendi. Genshin Impact‘teki bu yeni içeriğin bir kısmı, sadece elle balık yakalamaktan çok daha karmaşık olan güncellenmiş bir mini balık tutma oyunudur.

Genshin Impact’te Balık Avına Nasıl Başlanır?

Genshin Impact‘te balık tutmak için oyuncuların 2.1 güncellemesini indirmeleri gerekecek. Bundan sonra, Mondstadt’taki Maceracılar Loncası’ndaki Katherine, Gezgin ile yepyeni bir komisyon hakkında konuşmak isteyecektir.

Oyunculardan, bir balıkçının beklediği şehrin hemen dışına seyahat etmelerini isteyecek. Nantuck adlı balıkçı, oyunculardan şehrin hemen güneyindeki Cider Gölü’nde kendisine katılmalarını isteyecek.

Oyuncular daha sonra Windtangler adlı Mondstadt oltasını ve biraz yem alacaklar ve oyun biraz belirsiz olan hızlı bir balık avı eğitiminden geçecek. İşte oltayı nasıl donatacağınıza ve yeni balık arkadaşlarını nasıl yakalayacağınıza dair bir döküm.

Genshin Impact’te Mini Balık Tutma Oyunu

Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?
Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?

Balık tutma noktaları artık Teyvat haritasının her yerinde görünecek ve oyuncular aslında o konumda ne tür balıklar olduğunu görebilecekler.

Bir balık tutma noktası bulunduğunda, konuma kadar yürümek, oyunculara balık tutmaya başlamak için etkileşim düğmesine basmaları için bir uyarı verir.

Oyuncular balık tutma yerine hafifçe yürümelidir; herhangi bir saldırı veya hızlı hareket kullanmak tüm balıkları korkutup kaçırabilir.

Balıklar sonunda yeniden doğacak, ancak oyuncuların yakalaması için hemen orada olmayacaklar.

Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?
Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?

Oyuncular etkileşim düğmesine bastıktan sonra, çizgilerini atacakları yeri seçmeleri gerekecek. Gezgin Genshin Impact’in yakalamak istediği gerçek balığa nişan alın, ardından döküm düğmesini bırakın. Çizgi yayınlandığında, ekranın üst kısmında bir çubuk belirecektir. Döküm düğmesine basmak ve basılı tutmak, ölçeri doldururken serbest bırakırken onu boşaltacaktır.

Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?

Çubuğu yakalamak için metrenin üzerindeki balığın kutusunun içinde tutun. Sayaç yeşil ise, gerilim iyidir. Sayaç kırmızıya dönerse, gerilim çok yüksektir ve balık kaçabilir. Sayaç turuncuya döndüğünde, bu, balığın ipi sertçe çektiği ve oyuncuların balık kutusunun çok hızlı hareket etmesi için hazır olması gerektiği anlamına gelir. Olta kancalı küçük daire tamamen dolduğunda, yakaladığı balık.

Genshin Impact: 2.1 Güncellemesinde Nasıl Balık Tutulur?

PS4 ve PS5 için Balık Tutma Kontrolleri

 • Bir balık avına çıkın ve balık tutmanız istendiğinde Meydan’a basın.
 • Oyuncular daha sonra kullanmak istedikleri oltayı seçmek için X’i ve yemi seçmek için Üçgen’i kullanabilirler.
 • Çizgiyi atmak için, hedefi balığın bulunduğu yere taşıyarak R2’yi basılı tutun.
 • Bir balık yemi yuttuğunda, oyuncuların tekrar R2’ye basması gerekir.
 • R2’yi basılı tutmak, gerilim ölçeri dolduracaktır. Serbest bırakmak tansiyon ölçeri gevşetecektir. Gerginlik ölçeri hareketli kutuya eşit tutun.
 • Oyuncular daha sonra balık tutma mini oyunundan çıkmak için X’e basabilir veya tekrar kullanmak için R2’ye basarak balık tutmaya devam edebilir.

PC için Balık Tutma Kontrolleri

 • Bir balık avlama noktasında Genshin Impact güncellemesi 2.1 balık avı mini oyununu başlatmak için F tuşuna basın.
 • Çubuk ve tercih edilen yem üzerinde farenin sol tuşuna tıklayın.
 • Başlat düğmesinde farenin sol düğmesine tıklayın.
 • Konumu seçmek için fareyi hareket ettirirken çizginin nereye atılacağını seçmek için farenin sol düğmesini tıklayın ve basılı tutun.
  Trom’a bırakın.
 • Balığı yakalamaya çalışmak için LMB’ye tıklayın, LMB’yi tutun ve tansiyon ölçeri kontrol etmek için bırakın.

Teyvat’ta Balık Tutmanın İpuçları ve Püf Noktaları

 • Oyunda iki tane daha olta var, biri Liyue için Wishmaker ve diğeri Inazuma için Narukawa Ukai olarak adlandırılıyor.
 • Her olta, kendi bölgesine özgü balıkları yakalamada daha verimlidir.
 • Bazı balıklar farklı yemlerden etkilenecektir, bu nedenle tüm farklı balık türlerini yakalamak için yem tariflerinin öğrenilmesi gerekli olacaktır.
 • 2.1 güncellemesi düşmeden birkaç gün önce ortaya çıkan ve sadece mini balık avı oyununda kullanılabilecek olan Lüks Deniz Lordu adında yeni bir çamur var.
 • Oyuncuların Primogem’ler için tamamlayabilecekleri, balıkçılık için yepyeni bir başarı sayfası var.
 • Serenitea Pot için mevcut balıkları sergilemek için bir akvaryum olacak.