Dying Light 2: Silahlar Nasıl Onarılır?

Dying Light 2: Silahlar Nasıl Onarılır? Silah Nasıl Tamir Edilir? , Silaha Mod Yükleme ; Dying Light 2, zanaatkarlık ve onarım gibi bazı yeni özelliklere sahiptir , işte silahların nasıl onarılacağının detayları yazımızda…

Dying Light 2, birinci şahıs aksiyon dolu zombi öldürme aksiyonunun bir örneğini sunuyor ve oyunculara oyunun yeni açık dünya haritası Viledor’da her zamankinden daha fazla özgürlük veriliyor. Ayrıca oyun, oyunculara daha sürükleyici ve duyarlı bir oyun deneyimi sunmak için dövüş ve serbest çalışma sistemini elden geçirdi.

Dying Light 2 güncellemelerinin bir diğer sistemi ise silah sistemi; oyuncuların menzilli, ateşli silahlar ve yakın dövüş seçeneklerinden oluşan bir silah seçeneği vardır. Bu sisteme paralel olarak, oyunun çok daha büyük bir parçası haline gelen silahların dayanıklılığı da yer alıyor. Silahlar zamanla bozulur ve artık bir ücret karşılığında tamir edilme seçeneğine sahiptir. Bu yazımız, oyuncuların Dying Light 2’de silahları nasıl tamir edebileceklerini inceleyecek.

Dying Light 2’de silah tamiri bir seçenek olsa da, oyuncular bu özelliğe erişim vermeden önce hayatta kalma korku oyununda birkaç saat harcamış olacaklar. Oyuna yeni başlayan oyuncular bir süre bu özelliğin kilidini açmak için gereksinimleri yerine getiremeyecekler. Bunun yerine, bir silahın dayanıklılığının tükenmesini önlemenin bir yolu olmadığından, oyuncular istikrarlı bir silah üretme ve temizleme döngüsü sürdürmelidir (bir satıcıya satmak, eski kırık silahlara sahip yeni oyuncular için en ödüllendirici olacaktır).

Dying Light 2’de Silahların düşme hızında, oyuncular zombi düşmanları veya hayatta kalan insanlarla savaşırken çıplak elleriyle yakalanmamak için her zaman eğrinin önünde olmalıdır. Oyuncular, tehlikeli Viletor’u keşfederken değerli beyin sıçratan silahlar bulmak zorundadır.

Dying Light 2: Silahlar Nasıl Onarılır?

Dying Light 2: Silahlar Nasıl Onarılır?
Dying Light 2: Silahlar Nasıl Onarılır?

Dayanıklılıkları tükendikten sonra silahları tamir etmenin tek kesin yolu vardır, o da silah modları kurmaktır. Her silah, oyuncunun seçilen silahı değiştirmesine izin veren bir dizi silah modu yuvasına sahip olacaktır. Bu yuvalardan birine bir mod yerleştirerek, oyuncu küçük bir miktar kayıp dayanıklılığı onarabilir (mod başına 50 puan). Çoğu silah en fazla üç mod tutabilir ve bu da silahlara 150 puanlık dayanıklılık kazandırılabilir.

Takviye modunu elde etmek için, oyuncular şehri özgürce keşfetme yeteneğini açtıktan sonra Çarşı’ya girmek için “Markers of the Plague” görev dizisini tamamlamak zorunda kalacaklar. Çarşıya girdikten sonra, atölyenin içindeki Craftmaster’ı bulun; Craftmaster, oyuncuların donanımlarını yükseltmelerine ve sunacakları gerekli malzemelere sahip oldukları sürece mod satın almalarına izin verecek. Craftmaster’ların teçhizat satın almak ve yükseltmek için ihtiyaç duyduğu malzemeler basittir, ancak modları ve silahları yükseltmek için gereken miktar, sonraki her adımda artar.

Oyuncuların oyunun başlarında donanımlarını tam olarak maksimuma çıkarmak için yeterli olması pek olası değildir, bu nedenle kaynakları temizlemek ve elde etmek için Viletor’u düzenli olarak keşfetmenin tüm avantajlarından yararlanmaları da aynı derecede önemlidir. Bu aynı zamanda oyunun Freerunning ulaşım modunu öğrenmek için de iyi bir zaman. Tüm silahlar kırılabilir ve bunları mod kurarak onarmak bunu engellemez. Silah dayanıklılığı, oyuncunun oyun stilini ve yapılarını ayarlamasını sağlamak için Dying Light 2‘nin temel oyun mekaniğine yerleştirilmiştir, bu nedenle hiçbir silah sonsuza kadar dayanmaz.

Oyuncunun silahlarını korumasına yardımcı olan bir plan modu olsa da, sadece süreci yavaşlatmak, engellemek değil. Silah modu “Takviye”, kurulu silahtaki aşınmayı ve yıpranmayı önemli ölçüde yavaşlatır. Yine de, dayanıklılık sıfıra ulaşmadan önce sadece bir zaman meselesi olduğundan, oyuncular eski güvenilirlerine bağlanmamalıdır.

Modlar Nasıl Kurulur?

Silaha Mod Yükleme

Silaha Mod Yükleme
Silaha Mod Yükleme

Bir silaha silah modları yüklemek için oyuncuların envanterlerini açmaları ve değiştirmek istedikleri silahı seçmeleri gerekecek. Silah mod menüsünü ilgili komutla açtıktan sonra, oyuncu silahın tutabileceği kadar çok mod yükleme seçeneğine sahip olacaktır. Silah modlarını elde etmek için, oyuncuların onları hayatta kalan köylerde şehrin dört bir yanına dağılmış Craftmaster’lardan satın almaları gerekecek.

Modlar, ilişkili etkileri için daha yüksek yüzdeli buff’lar elde etmek için birkaç kez yükseltilebilir. Örneğin, Güçlendirme modu, vuruş başına -10’a dayanıklılık ile başlar; maksimum seviyeye yükseltildiğinde, mod, silahın dayanıklılık kaybetme oranını esasen yarıya indiren, vuruş başına dayanıklılık için -100 sağlar.

Modları ve silahları yükseltmek, uygun şekilde değerlendirilmediği takdirde oyuncunun malzemelerini tüketecek maliyetli bir girişimdir. Ayrıca Dying Light 2’de bir kez kurulduktan sonra değiştirilemediğini, kaldırılamayacağını veya yeniden kullanılamayacağını da unutmamak gerekir, bu nedenle oyuncular, seçtikleri dövüş becerileri ile bu çifti iyi bir şekilde yükseltmek için hangi silahları seçeceklerinden tamamen emin olmalıdırlar.

Oyuncular ayrıca, bir silaha mod yüklemenin, silahın ömrünü uzatmadığını veya yeni bir silahın toplam dayanıklılığını kapasitesini aşmadığını unutmamalıdır. Bunu aşmanın bir yolu, önce modsuz bir silah kullanmak, dayanıklılığını aşındırmak ve silah zaten bozulduktan sonra modlar kurarak onu onarmaktır.

Ayrıca, oyundaki seviyeler oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiğinden, oyuncular düşük seviyeli silahları oyunun ilerleyen zamanlarına kadar etrafta tutmayı ertelemeli ve sürekli olarak hasarlı teçhizatı değiştirmeli veya değiştirmelidir. Atmayı kolaylaştırmak için oyuncular Co-op etkinliklerine katılabilir; Dying Light 2’nin oyuncu havuzu orijinalleri ikiye katladı ve Steam’de muazzam bir başarı elde ediyor.

 

Daha Fazla Yazı için : REHBER