Epic Games, Fall Guys Geliştiricisi Mediatonic’i Satın Aldı

Epic Games, Fall Guys Geliştiricisi Mediatonic’i Satın Aldı ;Epic Games, Fall Guys: Ultimate Knockout’un arkasındaki şirket olan Tonic Games Group’u resmen satın aldı.

Habere göre, oyunculara “oynayışınızın değişmeyeceği ve Epic’in oyunu farklı platformlardaki oyuncular için harika bir deneyim haline getirmeye yatırım yapmaya devam edeceği” sözüyle Epic’in resmi blogundan geldi. Gerçeği söylemek gerekirse, Fall Guys için mevcut yol haritası değişiyor gibi görünmüyor. Epic’in duyurusu, oyunun PC ve PlayStation’da kalacağını ve Xbox Series X | S ve Nintendo Switch için planlanan bağlantı noktalarının hala yolda olduğunu garanti ediyor.

Epic Games, Fall Guys Geliştiricisi Mediatonic'i Satın Aldı
Epic Games, Fall Guys Geliştiricisi Mediatonic’i Satın Aldı

2020’nin birkaç sürpriz hitinden biri olan Fall Guys, PlayStation Plus aboneleri için ücretsiz bir indirme olarak piyasaya sürüldükten sonra popülariteye yükseldi. Lansmandan sonraki haftalarda, tüm zamanların en çok indirilen PlayStation Plus oyunu oldu. Yıl boyunca, oyunun geliştiricisi Mediatonic, ekibini lansmanda 35 kişiden 150’ye çıkardı. Mediatonic için, satın almanın Epic sabit arkadaşları Fortnite ve Rocket League’de bulunan özelliklerin kapısını açacağını söylüyor. Buna hesap özellikleri, platformlar arası oynama, takım modları ve diğerleri dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Duyurudan bu yana hayranlar için büyük bir endişe, oyunun PC sürümünün kaderi oldu. Fall Guys Steam’de başlatıldı ve hem Epic hem de Mediatonic’e göre orada kalacak. Elbette bu görülecek. Rocket League’in PC versiyonu, Epic geliştiricisi Psyonix’i satın alana kadar Steam’de mevcuttu. Oyun Steam’den kaldırıldı ve Epic Store’a özel olarak yeniden ortaya çıktı. Bununla birlikte, her iki kamptan da oynaması ücretsiz bir iş modeline geçiş konusunda hiçbir haber yoktu.