Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?

Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir? ; Animal Crossing: New Horizons 2.0 güncellemesi beraberinde bir dizi yeni öğe ve özellik getiriyor ve oyuncular artık çok çeşitli yemekler pişirebiliyor.

Oyunun ilk sürümünden 18 aydan uzun bir süre sonra gelen Animal Crossing: New Horizons 2.0 güncellemesi, bir dizi yeni aktivite ve özellik getiriyor. Bunlar arasında yeni dekorasyon seçenekleri, profesyonel bir kamera uygulaması ve birkaç yeni adalı yer alıyor, ancak ücretli DLC içeriğinin dışındaki belki de en dikkat çekici eklenti yemek pişirme şeklinde geliyor.

Animal Crossing: New Horizons‘ın işçiliğe verdiği yoğun vurgu ve iki mekaniğin bir araya getirilme sıklığı göz önüne alındığında, oyunun temel sürümünde yemek pişirmenin zaten dahil edilmemesi biraz şaşırtıcı olabilir. Eskilerin dediği gibi, geç olması hiç olmamasından iyidir! İşte New Horizons da nasıl yemek pişireceğiniz.

Kendin Yap (DIY) Tarifler Uygulaması Nasıl Yükseltilir?

Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?
Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?

New Horizons‘da mutfak yolculuğuna başlamanın ilk adımı, oyuncuların yemek tarifleri öğrenmeye başlayabilmeleri için Kendin Yap Tarifler uygulamasını yükseltmelerini içerir. Neyse ki bu, oyuncuların Yerleşik Hizmetler binasındaki Nook Stop’u ziyaret etmeleri ve ardından 2.000 Nook Miles karşılığında “Be a Chef! DIY Recipes+” yükseltmesini satın almaları gerektiği için nispeten basit bir süreç.

Animal Crossing: New Horizons  Fırın Nasıl Bulunur?

Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?
Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?

Oyuncular gerçekten yemek pişirmeye başlamadan önce üç şeye ihtiyaçları olacak. Bunlardan ilki ve tartışmasız en önemlisi, bir tür fırın veya brülördür. Çoğu oyuncunun evinde muhtemelen bir tane vardır, ancak Nook’s Cranny’deki dolaptaki “Wildest Dreams DIY” paketinde bir Brick Oven için bir işçilik tarifi bulamayanlar. Sadece 6.980 Çan maliyeti, ancak oyuncular “Yeni Başlayanlar İçin Kendin Yap” paketini satın aldıktan sonra satın alınabilir.

Yemek Tarifleri Nasıl Bulunur?

 

Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?
Animal Crossing: New Horizons Nasıl Yemek Pişirilir?

Kendin Yap (DIY) Tarifleri uygulamasını ilk yükselttiklerinde oyuncular bir avuç yemek tarifi alacaklar, ancak gerçekten bir fırtına pişirmeyi umanlar muhtemelen birkaç tane daha almak isteyeceklerdir. Animal Crossing: New Horizons‘da yemek tarifleri bulmanın birçok farklı yolu vardır, ancak en basiti muhtemelen onları satın almaktır. Oyuncular, Nook’s Cranny’deki dolaptan 4.980 Çan karşılığında “Temel Yemek Tarifleri” paketini satın alabilirler, ancak belirli malzemeleri toplayarak, şişelerde bularak veya balonları vurarak yeni tariflerin kilidini açabilirler.

Animal Crossing: New Horizons  Malzemeler Nasıl Bulunur?

Balık, istiridye ve mantar gibi bazıları 2.0 güncellemesinden önce oyunda bulunan Yeni Ufuklar’da yemek pişirme malzemeleri olarak kullanılabilecek birçok farklı şey var. Bununla birlikte, yemeklerin çoğu, oyuncuların kendileri için yetiştirmesi ve hasat etmesi gereken yeni kök sebzeler gerektirecektir. Sebze başlangıçları, 100.000 Bells gibi mütevazı bir miktar toplandıktan sonra, Harv Adası’nda ve oyuncunun ana adasına yaptığı yarı düzenli ziyaretler sırasında kalıcı olarak bulunabilen Leif’ten satın alınabilir.

Animal Crossing: New Horizons Nasıl pişirilir?

Oyuncular gerekli tüm bileşenlere sahip olduklarında, topu yuvarlamak için bir fırın veya brülör ile etkileşime girmeleri gerekir. Bu, oyuncuların hazırlama menüsüne biraz benzer olduğunu fark edecekleri pişirme menüsünü getirecektir. Buradan, istenen yemeğe gitmek ve daha sonra – gerekli tüm malzemelerin oyuncunun envanterinde bulunmasını sağlamak – yemeği hazırlamak için A düğmesine basmak basit bir durumdur. Yemek pişirildikten sonra saklanabilir, sergilenebilir, hediye edilebilir veya yenebilir, bu nedenle oyuncular mutfak kreasyonlarıyla ne yapacakları konusunda kesinlikle seçeneklerden mahrum kalmayacaklar.