Pubg F Tuşu Çalışmıyor Çözümü

Pubg F Tuşu Çalışmıyor ;Pubg Mobile f tuşu çalışmıyor ,Son gelen Güncelleme sonrası Loot Sorunu Kesin çözüm için ;

Pubg Mobile’ yeni sezon öncesi gelen güncelleme sonrası emilatör oyuncularının ayarları bozulmuş durumda. Oyunu komple silip yeniden yüklemenize gerek yok. Bir çok emilatör kullanıcısı ayarlarının bozulmuş olmasından ve çeşitli sıkıntılardan şikayetçi. Pubg Mobile resmi emilatörü Gameloop’ta da ne yazık ki bu sıkıntı yaşanıyor.

PUBG Mobile F Tuşu Neden Çalışmıyor?

Oyun içerisinde tuşların yerlerini ve büyüklüklerini ayarladığınız yere geldiğinizde klavye kombinasyonlarını açın. Klavye kısmına geçtiğinizde diğer tuşların altında klavyede bulunan herhangi bir tuş varken “çık” tuşu veya “loot” tuşunun altında hiçbir şey olmadığını göreceksiniz.

PUBG Mobile F tuşu çalışmıyor ise F tuşu oyundaki herhangi bir tuşa atanmamış demektir. Sorun tam olarak bundan kaynaklanır. Tuşlarda düzenleme yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Düzenleme yapmadığınız sürece tuşunuz çalışmaz.

PUBG Mobil Emilatör F Tuşu Loot Yapmıyor Sorunu

Diğer yayınlamış olduğunuz olduğumuz makaleleri ve paylaştığımız videoları izleyip hala sıkıntı yaşıyorsanız bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Eğer araç binişlerinizde sıkıntı yoksa sadece loot yaparken sıkıntı yaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayarak sorunu çözebilirsiniz;

 

  • İlk iş olarak oyunun Ayarlar kısmından Kontroller bölümüne erişim sağlayalım,
  • Kullandığınız ayarlar hangisiyse onun altında bulunan özelleştir yazısına basıyoruz ve bu açılan ekrandan sıfırla deyip kaydet diyoruz.
  • Daha sonra oyunu pencere modunu alıp Gameloop ayarlarını sıfırlayacağız. Bunun içinde sağ taraftaki klavye tuşuna basıp altta sıfırla deyip kaydediyoruz.

Buraya kadar herhangi bir zorlanacağınız işlem yok. bu ayarlar sonrası arenaya gidip ayarları test ettiğinizde araça binip inmede sıkıntı olmadığını fakat loot yaparken sıkıntı yaşadığınızı fark edeceksiniz.

Pubg Mobile F Tuşu ile Loot Yapmıyor sorununu çözmek içinse şu yöntemleri uygulamanız gerekiyor;

  • Gameloop’u pencere moduna alıp sağ alttan klavye simgesine basın ve tuş konfigurasyon ekranını açın.
  • Eş zamanlı olarak oyun içerisinden Ayarlar>Kontroller ve sonrasından kullandığınız ayarın altında Özelleştir tuşuna basın.

Burda gördüğnüüz yıldızlı F tuşunun hemen sağ alt çaprazına Tuşu eklememiz gerekiyor, hemen alt çaprazına mause ile tıklayıp yeni tuş ataması yapıp 2 kez F tuşuna basın. altına da kademeli olarak ve H tuşunu yerleştirebilirsiniz. İşlem Bittiğinde şu şekilde gözükmesi gerekecek;

Araca binebilirsiniz bu ayarlar sonrası, inebilmeniz için ise sağdaki “Çık” butonunu F tuşunun altına getirmeyi unutmayın..

Gördüğünüz gibi F tuşunu atadık sür ile tam alt alta geldi altına da G ve H harflerini sıraladık ve kaydet dedik.

Buradan sonra yapacağınız işlem yine Gameloop’un sağ menüsünde yer alan kapı işaretiyle çıkış yapmak ve sonrasında Emilatörü kapatıp tekrar başlatıp oyuna giriş yapmak. BU adımlardan sonra araça iniş ve binişlerin ve aynı zamanda loot işleminin sıkıntısız yapıldığını göreceksiniz.

Ayrıca şu videoyu izlemeniz F tuşu ile Loot sorunu yaşayanlar için işe yarayacaktır;

Tüm bunlar olmuyor ise PUBG ‘yi tamamen bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar yükleyiniz.