Vampire Survivors tüm silah geliştirmeleri

Vampire Survivors’ta oyuncular sadece zekaları ve hareketleri ile bir yere kadar ilerleyebilirler. Vampire Survivors oynamayı öğrenmek doğru yönde sağlam bir adım olsa da, roguelike başlığın biraz daha derin olan başka bir katmanı var.

Oyuncular, uygun kurulumla silahlarını geliştirebilir, bu da oyunun ortasında ve sonrasında daha kolay bir zaman sağlar. Pek çok kişinin, bu gelişmeler olmadan oyunu yenmenin (yani 30 dakika sürmesinin) neredeyse imkansız olduğunu düşündüğünü belirtmek gerekir, ancak oyuncular nihayetinde RNG’ye borçludur.

RNG ve roguelike’lar el ele gider, ancak harita için hangi gelişmeleri takip etmek istediğinizi bulmak, oyuncuların kendilerini başarıya hazırlamalarına yardımcı olabilir. Oynarken şu gelişmeleri aklınızda bulundurun: en az birini hedeflemek isteyeceksiniz.

Bir silahı geliştirmek için aşağıdaki kriterlerin karşılanması gerekir.

  • Harita içinde on dakika geçmiş olmalı.
  • Çekirdek silah seviye 8 olmalıdır.
  • Birlik aranmadıkça, eşleşen bir aksesuar bulundurulmalıdır.
  • Önceki üç kriter karşılandıktan sonra bir sandık açılmalıdır.

Şu anda geliştirilebilecek sekiz silah var ve bunlardan biri evrim yerine ‘Birlik’ olarak kabul ediliyor, çünkü bu silahın gelişmesi için iki silah gerekiyor. Oyun geliştirmeye devam ettikçe bu listenin büyüyeceği tahmin ediliyor.

Silah (Seviye 8) Aksesuar Sonuç
kırbaç içi boş kalp kanlı gözyaşı

Kanlı Gözyaşı, isabet halinde can çalma ve yüksek kritik vuruş şansı sunan daha güçlü bir kırbaçtır. Bunu, tek bir darbede birden fazla düşmanı vurabilen standart kamçıya ekleyin ve Kanlı Gözyaşı, vuracak çok sayıda düşman olduğu sürece oyuncuları canlı tutabilen bir oyun sonu eşyası haline gelir.

Sihirli değnek boş kitap kutsal değnek

Kutsal Değnek, ezici Sihirli Değneği alır ve onu neredeyse sabit bir tek hedefli hasar akışına dönüştürür. Mermi delme eksikliği, bazılarını bu kombinasyondan caydırabilir, ancak Kutsal Değnek, aksi takdirde tankınızın hasarını karşılayabilecek seçkin düşmanları yakma konusunda üstündür. Bir AoE saldırısı ile en iyi şekilde eşleştirilir.

Bıçak koruyucu Bin Kenar

Bin Kenar, yoldaki herhangi bir düşmanı yok edebilecek tutarlı bir hançer akışıdır. Kutsal Değnek ile aynı dezavantaja sahip olsa da, Bin Kenar, karakterin baktığı yöne veya oyuncunun karşılaştığı son yöne göre yönlendirilebilir. Yine, oyuncunun bunalmamasını sağlamak için bir AoE saldırısı ile iyi bir şekilde eşleşir.

eksen avize ölüm sarmalı

Ölüm Spirali aktifken sürekli olarak oyuncunun etrafında döner ve yoluna çıkacak kadar şanssız olan her şeyi katleder. Oyuncular bunu Thousand Edge veya Holy Wand ile eşleştirebilirse, maç yapıldığı kadar iyidir. Sorun, elbette, hayatta kalanların kullanabileceği sınırlı envanter alanından geliyor.

Geçmek Yonca Cennet Kılıcı

Cennet Kılıcı, Haç’ın ağabeyi gibi davranır. Bir bumerang yayı ile Cennet Kılıcı, oyuncunun diğer tarafına geri dönmeden önce ilk vuruş en yakın düşmana doğru ilerlerken sonsuz sayıda düşmana nüfuz edebilir. Kalabalıkları düşük seviyede azaltır, ancak tüm harita boyunca güvenilirdir. Belirli düşmanları hedeflemenin zor olduğunu unutmayın, bu da oyuncuların daha kolay yönlendirebilecekleri bir yedek silah planlamak isteyebilecekleri anlamına gelir.

Kral İncil Büyücü kutsal olmayan Vesper

King Bible’ın sonsuz bir versiyonu olan Unholy Vesper, oyuncu merkezli sabit bir AoE hasarı yaratır. En iyisi, düşmanları temas kurmaktan caydırmak için kullanılır ve akıllıca Heaven Sword veya Thousand Edge gibi hasar veren bir mermiyle eşleştirilir.

ateş değneği Ispanak cehennem ateşi

Hellfire, Ateş Değneğini alır ve düşmanları delip geçmesini sağlar. Hâlâ düşmanlarla çevriliyken, kalabalığı temizlemek ve seçkinlere ciddi hasar vermek için mükemmel olan uzun ölüm hatları bekleyin. Hellfire ile ilgili tek sorun, onu hedef alamamanızdır, ancak Vampire Survivors için bu standart olarak gelir.

Sarımsak pummarola Ruh yiyici

Erken oyun için sarımsak hayranıysanız, Soul Eater kesinlikle öncelikli olması gereken bir şeydir. Bu, oyunun sonuna doğru ölçeklenen ve neredeyse sürekli bir can çalma akışı sunan daha güçlü bir sarımsak versiyonudur. Kahramanların sağlığını yeniden şarj ederken, çok daha sert vuruyor. Soul Eater and a Bloody Whip, en zor karşılaşmalar hariç her şeyi önemsizleştirir.

peach abanoz kanatlar Vandallar

Vandalier, aşağı yukarı aynı şekilde davranmasına rağmen bir “evrim” değildir. Aradaki fark, hem Peachone hem de Ebony Wings’in silah olarak kabul edilmesi ve birleşmenin gerçekleşmesi için her ikisinin de seviye 8 olması gerekiyor. Bu nedenle Vandalier bir ‘Birlik’ olarak kabul edilir.

Bu öğeyle ilgili sorun, nihai sonucun, şu anda sahip olmadığı 8. seviye bir silah için 16 yükseltme harcamayı hak etmesi gerektiğidir. Oyuncuya odaklanan büyük bir AoE hasarı sunuyor, ancak bu envanter yuvaları ve yükseltmeleri, tartışmasız daha fazla ve daha iyi evrimlere harcanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)