VALORANT Rank Sistemi -Valorant rütbe sıralaması

VALORANT rank sistemi nasıl işler, oyundaki kademeler nelerdir? Valorant rütbe sıralaması ,VALORANT Dereceli Sistemi ,VALORANT Kısım Kademesi Nedir?, VALORANT Rank Dağılımı;Yazımızda konuyla ilgili bütün detayları topladık.

Yazımızda sistemin size verdiği puanın nasıl değiştiğinden, kademelerden, kısım kademelerinden, oyuncuların derecelere göre dağılımından bahsederek bütün detayları sizin için toparlamaya çalıştık.

VALORANT Rank Sistemi

VALORANT Dereceli Sistemi

20 adet derecesiz oyun oynadıktan sonra rekabete dayalı oyun girebiliyorsunuz. İlk başta “Derecesiz” oluyorsunuz, beş adet rekabetçi maç tamamlamanızın ardından da ilk rütbenize yerleşiyorsunuz. İlk beş oyununuzdaki bireysel performansınıza ve maç skorlarınıza göre yerleştiğiniz rütbe belirleniyor.

Dereceli maç girmek için öncelikle yirmi adet derecesiz oyun oynamanız gerekiyor. 14 gün boyunca dereceli oynamazsanız dereceniz siliniyor. Daha önce rütbeniz yoksa beş adet dereceli oynayarak derecenizi görebiliyorsunuz, dereceniz silinirse de üç maç oynamanız gerekiyor. Yazının devamında derecenizin değişiminin nasıl size sunulduğundan, oyundaki bütün kademelerden ve kısım kademelerinden bahsedeceğiz.

Valorant Rank Sistemi ,  Demir ile başlayan ve Radiant ile biten sekiz kademe vardır. Radyant ve Ölümsüzlük dışındaki tüm kademeler, birinci sıra en düşük ve en yüksek üçüncü olmak üzere kendi içinde üç alt kademeye sahiptir. Bu nedenle, Sıralanmamış’ı hariç tutarsanız, Riot Games’in taktik nişancısında 20 kademe vardır.

VALORANT Rank Sistemi
VALORANT Rank Sistemi

VALORANT Rank Sıralaması

  • Demir 1-2-3
  • Bronz 1-2-3
  • Gümüş 1-2-3
  • Altın 1-2-3
  • Platin 1-2-3
  • Elmas 1-2-3
  • Ölümsüzlük
  • Radyant

VALORANT Rank Sistemi Nasıl Çalışır?

VALORANT Rank Sistemi , piyasadaki çoğu rekabetçi oyun gibi çalışır. Dereceli oynama şansını bile yakalayabilmen için on maçı tamamlaman gerekecek. Mod mevcut olduğunda, eziyete başlayabilirsiniz.

Valorant’ta sıralama yapmak söz konusu olduğunda oyunları kazanmak en önemli faktördür, ancak başlangıçta yerleştirme maçlarınızı oynarken kişisel performansınız en büyük faktördür. Bununla birlikte, diğer rekabetçi oyunların aksine, Valorant’ın sıralama sistemi, bir maçı ne kadar kararlı bir şekilde kazandığınızı veya kaybettiğinizi de hesaba katar. Sıralamak istiyorsanız, KDA’nız ana odak noktanız olmamalıdır.

VALORANT Rank Değişimi

Önceden oklarla gösterilen rütbe değişimi, VALORANT’ın 2.0 yamasından itibaren ilerleme çubuğu ve kademe puanıyla gösterilecek.

VALORANT Rank Sistemi ; Demir ve Elmas rütbeleri arasındaysanız ilerleme çubuğuyla birlikte ilerlemenizi gözlemleyebileceksiniz. Ölümsüzlük ve Radyant rütbelerindeyseniz liderlik tablolarından ilerlemenizi görebileceksiniz.

Kademe Puanı

Maçın sonunda maç skoruna göre kademe puanı kazanacak veya kaybedeceksiniz. Bu kademe puanları sizin sonraki rütbeye ne kadar yakın olduğunusu gösterecek. Kazandığınız maçlarda 10-50 arası KP kazanacak, kaybettiğiniz maçlarda ise 0-30 arası KP kaybedeceksiniz. Berabere biten karşılaşmalarda performansınıza bağlı olarak en fazla 20 KP kazanabileceksiniz. Rütbenizin düşmesi için 0 KP’ye düşmenizin ardından bir maç kaybetmeniz gerekecek.

VALORANT Kısım Kademesi Nedir?

Kısım kademesi, oyunun bir kısmında gelebileceğinizi kanıtladığınız en yüksek kademeyi belirtiyor. Bir kısımda aldığınız dokuz adet dereceli galibiyetinin ardından açabildiğiniz kısım kademesi, bir kısmın sonunda oyuncunun kademesini olduğu gibi sunmak yerine oyuncunun gerçek yeteneğini sunarak daha isabetli bir veri ortaya koyuyor.

VALORANT Rank Sistemi
  • Örneğin Altın’a çıktıysanız ve ardından tekrar Gümüş’e düştüyseniz Altın kademesinde oynayıp kazandığınız karşılaşmalar Kısım Kademenizi belirleyecek. Bunun yanında bir kısımda aldığınız toplam galibiyet sayısı da Kısım Kademenizi etkileyecek.

Kısmın sonunda, Kısım Kademesi rekabetçi oyunlarda oyuncu kartınızın üzerinde (ve kariyer geçmişinizde) rozet olarak görünecek. İlk kısmın sonunda oyunculara Kısım Kademesi verilmeyecek.

VALORANT Dereceli Sistemi – Dereceyi Etkileyen Faktörler

VALORANT Rank Sistemi , oyuncunun maç esnasındaki bireysel performansına büyük önem vermekte. Kaybetseniz bile derecelendirme kazanabileceğiniz bu sistemde maç sonundaki tur farkı da derecelendirmeyi etkileyen önemli faktörlerden bir tanesi, yani 13-3 kazandığınız bir maçtan alacağınız derecelendirme puanı 13-10’luk bir maçtan alacağınız derecelendirme puanından çok daha fazla. Bireysel performansınız, skorlarınız, asistleriniz ve MVP olup olmama durumunuz da kazanacağınız derecelendirmeyi etkiliyor. Derecelendirmeyi etkileyen en önemli faktör tahmin edebileceğiniz üzere kazanılan tur sayısı.

VALORANT Rank Dağılımı

VALORANT Rank Sistemi  ,Oyundan resmî bir açıklama gelmediği için bu veri kesin bir doğruyu yansıtmıyor, fakat oyuncuların yaptıkları bağımsız araştırmalar ortalama derece dağıtımını gözler önüne seriyor. Blitz.gg kullanarak veri toplayan araştırmacıların verilerine göre derecelerin dağılımı aşağıdaki şekilde.

Oyundaki oyuncuların ortalama %50’sinden iyi olan Altın 1-2 oyuncuları oyundaki ortalama rütbeyi oluşturmakta. Altın III oyuncular oyunun %60’ından daha yüksekken bu oran Platin I’de %80’e kadar çıkıyor.

VALORANT Rank Sistemi

VALORANT Hakkında

VALORANT, Riot Games tarafından üretilip 2020 yazında oyuncuların beğenisine sunulan bir stratejik FPS oyunu. Birçok karakter ve harita barındıran yetenek tabanlı FPS oyununda tıpkı Counter-Strike gibi tur tur ekonomi mantığı da işliyor. VALORANT’ta bu ekonomi sistemine karakterlerin yetenekleri de entegre edilmiş durumda, yani oyunu Overwatch – CS:GO kırması olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Yapımcısının kapalı betadan beri ilerleyen güzel PR yöntemleriyle birçok oyuncuyu kitlesine katmış olan oyunda kaçınılmaz bir şekilde dereceli modu da bulunuyor. Bu rekabete dayalı modda oynayan oyuncular da doğal olarak kendilerinin yetenek seviyesini gösteren bir kademeye sahip oluyor. Bu kademeleri, daha yaygın söyleniş biçimiyle VALORANT ranklarını yazımızda anlatıp rank sisteminin detaylarını sizlerle paylaştık. VALORANT rank sistemi bütün ayrıntılarıyla karşınızda!

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)