Valorant Ekonomi – Valorant Para Sistemi Nasıl Çalışır?

Valorant Ekonomi – Valorant Para Sistemi Nasıl Çalışır? ; VALORANT Rehberi – Ekonomi nasıl işliyor? Valorant Ekonomi ve para  ;Rakibinize karşı ekonomik avantaja sahip olmak ister misiniz? Valorant paranızı nasıl yöneteceğinizi buradan öğrenin!

Riot Games, dünyanın en tanınmış geliştiricilerinden biridir ve en yeni oyunu Valorant, şimdiden dünyanın en popüler oyunlarından biridir.

CSGO gibi diğer takım tabanlı nişancı oyunlarına benzer; Valorant, oyun içinde bir Valorant Ekonomi ve para sistemi kullanır.

Bu sistemin doğru yönetimi, daha kolay zaferlere ve dengeli bir oyuna yol açabilir

Bu yazımızda Valorant Ekonomi ve para Sistemi nasıl çalışır? bilgilerini bulabilirsiniz…

Valorant Ekonomi ve para
Valorant Ekonomi ve para

Valorant ‘ta Nasıl Para Kazanılır ?

Her turun bitiminden sonra CSGO’ya benzer şekilde, her oyuncu bir sonraki turda bir miktar para ile ödüllendirilecektir.Alacağınız para miktarı, son turdaki performansınıza göre belirlenir. Elbette, turu kazanmak size turu kaybetmekten daha fazla para kazandıracak ve bazı animasyonlar almak size daha fazla para kazandıracaktır.

Valorant’taki her öldürme 200 dolar değerinde ve çiviyi dikmek ek 300 dolar değerinde.

Takımınız kaybetme serisine düşerse, arka arkaya kaybettiğiniz her tur için ayrılmış ek para vardır.

  • Bir tur kaybet – 1900 Dolar
  • İki tur kaybet – 2400 Dolar
  • Üç tur kaybet – 2900 Dolar

Bu üç rauntluk mağlubiyet serisine ulaştığınızda, raund yenilgi bonusu için 2900’den fazlasını elde edemezsiniz.

Ne Zaman Alınır ?

Paranızı Valorant’ta kullanmanın en iyi yolu, genellikle aşağıdaki öğelerin tümü olmasa bile çoğunu karşılayabileceğinizden emin olmaktır.

  • Temel yetenekleriniz.
  • Zırh
  • Vandal veya Hayalet

Bunların hepsine sahip olduğunuzda; Bu genellikle yaklaşık 4500 dolara denk gelirse, tur için tam donanımlı olursunuz.

Herhangi bir yeteneğe sahip olmamak büyük bir dezavantaj olmayacak, ancak bazı senaryolarda bunu fark edeceksiniz.

Ayrıca, oyuncuların şimdiye kadar yeterince Valorant oynamışlarsa almaları gereken iyi bir ipucu var. Satın al menüsündeyken, bir sonraki tura ne kadar para harcayacağınıza dair bir gösterge olacak.

Tipik olarak bu sayının en az 3900 olmasını istersiniz, çünkü bu bir tüfek ve zırh satın almanıza izin verir. Öyleyse, ekipmanınızın bazı temel bileşenlerini satın alabildiğiniz sürece; her turda satın aldığınız şeyi buna göre yönetebilirsiniz.

Yarım Alım

Takımınız bir sonraki turda tam bir satın alma için yeterli paraya sahip olmayacaksa veya düşmanı yarı satın alma ile şaşırtmak istiyorlar. Yuvarlak bir zafere götürebilecek bazı harika seçenekler var.

Spectre, yarı alımlar için en iyi seçeneklerden biridir, yüksek ateş hızı ve sağlam hasar çıkışı, dikkatli olmazlarsa düşmanları yakabilir.

Haritaya bağlı olarak, Valorant’taki av tüfeği de hayati bir rol oynayabilir!

Birikim

Siz ve ekibinizin herhangi bir silah satın almak için yeterli parası yoksa, belki de en iyi bahis tam bir tasarruf turu yapmaktır.

Rakibinizi devirecek donanıma sahip olmadığınız için bu turlar hızlı olma eğilimindedir; bir sonraki turda ne satın alabileceğinizi düşünmek için de iyi bir zaman.

Bir tabanca veya bazı yeteneklere sahip olabileceğiniz için bir sonraki raund para göstergesinin devreye girdiği yer burasıdır!

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)