Teamfight Tactics 11.4 – En iyi 3 Kompozisyon

Teamfight Tactics 11.4 – En iyi 3 Kompozisyon ;Set 4.5 Teamfight Tactics, Efsanevi ve S artı kademe sıralamasında dört maliyetli Seçilmiş birimlerle bir Set Four Fates metasına geri döndü.

Teamfight Tactics 11.4 – En iyi 3 Kompozisyon

Tek maliyetli Seçilmiş şampiyonlar, TFT Set 4.75, Yama 11.4 meta olarak adlandırılan, dört maliyetli Seçilmiş birimlere geri döndü. Seçilmiş birimlerdeki sistem değişiklikleri, bir dizi yeniden rol özelliği zayıflatması ile birlikte, en iyi Elo oyuncularının seviye sekizde en iyi kompozisyonlara geçmesiyle bir strateji değişikliğine neden oldu. Wrainbash tarafından yayınlanan bir Reddit gönderisine göre, Yama 11.4 metasında oynanacak en iyi TFT yapıları Efsanevi, Olaf Slayer ve altı DragonSol. GrandVice8 (GV8) ayrıca Olaf ve DragonSol’ü Sabah Meta Raporunda üst sıralara yerleştirerek Fabled’ı S-plus kademe TFT kompozisyonları listesine ekledi.

Geçiş, Yama 11.4’ün yayınlanmasıyla bir kez daha TFT oynamanın temel bileşeni haline geldi. Oyuncular galibiyet serisi 4-5’te sekize yükseliyor ve Olaf, Aurelion Sol ve Aatrox gibi dört maliyetli Seçilmiş birimler için düşüyor. Ortalama olarak, oyuncular sekizinci seviyeye ulaşıyor ve en geç 5-1 aşamasından sonra yuvarlanıyor. Oyuncular daha sonra en iyi son tahtalarını oluşturma veya bir Efsanevi yapı için beş maliyetli bir Seçilmiş’i almak için hızlı dokuza gitme seçeneğine sahipler.

Efsaneler bir kez daha en iyi TFT kompozisyonu ama vurulması zor. Oyuncular, güçlü bir beş maliyetli Seçilmiş’i vurduklarında büyük ödüller kazanacaklar, ancak açgözlü olurlarsa dördüncü sırada da olabilirler. Güvenli ve standart strateji, nihai ve tamamlanmış bir kompozisyon için öğeler oluştururken her aşamada en güçlü panele geçiş etrafında döner. İlk karuselden en çok seçilen ürünler tipik olarak Rod veya Glove’dur.

Olaf Slayer

Teamfight Tactics 11.5 En iyi 3 Kompozisyonu
Teamfight Tactics 11.5 En iyi 3 Kompozisyonu

Olaf Slayer‘ın iki yapısı vardır: Esnek üç Slayer ve altı Slayer. Altı ideal ama Flex, iki Sifon için bir Chosen Swain veya Morgana ile de kendini gösterebilir. Olaf’taki en iyi slot (BIS) öğeleri hala Runnan’ın Hurricane ve Deathblade’idir. Lobiye bağlı olarak, Koruyucu Melek, Son Fısıltı, Ejderhanın Pençesi ve Sonsuzluk Kenarı sağlam üçüncü seçeneklerdir. Ve oyuncular iki yıldızlı bir Samira, Olaf’ın eşyalarını hemen transfer etmelidir.

Tryndamere, Olaf’a benzer ürünler kullanan sağlam bir ikinci eldir. Üç Olaf Slayer ilk dörde girebilir ancak iki yıldızlı bir Swain’e ek olarak iki yıldızlı Morgana’da bir Morellonomicon’a ihtiyaç duyar. Sivir, Zeke’nin Herald ve Chalice of Power gibi hizmet öğeleri için isteğe bağlı bir tutucudur; Sejuani ve Aatrox ise Shroud of Stillness ve Redemption gibi öğeleri kullanır.

DragonSol

Teamfight Tactics 11.5 En iyi 3 Kompozisyonu
Teamfight Tactics 11.5 En iyi 3 Kompozisyonu

Aurelion Sol üç Büyücüsü ile birlikte tüm büyük nerflerden kaçan Dragonsoul özelliği, inşa etmeye değer güçlü bir kompozisyondur. Asol, Shyvana, Olaf ve Morgana tercih edilen dört maliyetli Seçilmiş birimlerdir; Aurelion Sol ve Shyvana ise birincil ve ikincil taşıyıcılardır. Slayers’a benzer şekilde DragonSol, Olaf ve üç Slayer’ı da dokuzuncu seviyede tahtada beş maliyetli bir Samira ile kullanabilir.

Aurelion Sol’un BIS öğeleri Mücevherli Eldiven ve Hextech Silah Kılıcı’dır. Lobi metasına bağlı ek öğeler Guardian Angel, Hand of Justice ve Deathblade’dir. Shyvana en iyi Runaan Kasırgası, Adalet Eli ve muhtemelen Ejderhanın Pençesi ile donatılmıştır.

Vanguard/Mystic Efsanevi

Teamfight Tactics 11.5 En iyi 3 Kompozisyonu

Fabled, Nautilus, Neeko ve Cho’Gath’a olan bireysel güçlendirmeleri takip ederek geri döndü. Vanguards ayrıca iki yıldızlı Aatrox ve iki bedelli Braum’a güçlendirme konusunda da yardım aldı. Neeko üç sinirlendi, ancak üç yıldızlı Nautilus ile birlikte hala güçlü. Efsanevi şampiyonlar hala çoğu zaman göz ardı ediliyor ve bu da bazen yedinci seviyede üç yıldızlı birimler için yuvarlanma riskini almayı ideal hale getiriyor.

Neeko, Mücevherli Eldiven ve Sonsuzluk Kenarı gibi BIS öğelerinin bulunduğu birincil taşıyıcıdır. İsteğe bağlı üçüncü eşyalar Hand of Justice, Guardian Angel ve Blue Buff’tır. Nautilus, Dragon’s Claw, Sunfire Cape ve Hextech Gunblade gibi savunma eşyalarını kullanan ikincil bir taşıma aracıdır. Mistikler, Chalice of Power ve Sejuani’yi Morellonomicon ile kullanan Yuumi ile en iyi TFT yapısını tamamlıyor.

LoL Teamfight Tactics Kazanma Taktikleri

Teamfight Tactics 11.5 Yama Notları – Yayın Tarihi – Swain Güçlendirmesi

LOL Meta 11.4 Meta Şampiyonları – Tier List Champs

League of Legends 11.5 yama notları

 Ay Canavarları 2021 Görevleri ve Ödülleri : League of Legends

League of Legends Mid Tier Listesi 

LoL En İyi Karakterler 15 OP Şampiyon