Skyrim: Nasıl Vampir Olunur? | Skyrim Vampir

Skyrim: Nasıl Vampir Olunur? , Skyrim Vampir ; The Elder Scrolls 5: Skyrim’de vampirler dolaşıyor, yani bir oyuncu da vampir olmak istiyorsa, ayrıntılar için bu yazımıza göz atın.

The Elder Scrolls 5: Skyrim’de oyuncular yakın zamanda yapacakları şeyler bitmeyecek. Bu, bolca gizemle dolu bir ortaçağ fantezi dünyası, oyuncular ise karakterlerini istedikleri gibi kişiselleştirmek için şaşırtıcı düzeyde bir özgürlüğe sahipler. Bir oyuncunun istediği buysa, Dragonborn bir vampir bile olabilir.

The Elder Scrolls’ta vampirlik yeni bir şey değil. Skyrim’de sözleşme yapmak şaşırtıcı derecede kolaydır (her ne kadar onu iyileştirmek tamamen başka bir konudur). Uzun dişli bir kan emici olmayı denemek isteyen hayranların, Skyrim’de nasıl vampir olunacağına dair bilmeleri gereken her şeyi öğrenmek için bu kılavuzu izlemeleri yeterlidir.

8 Mart 2022,’de  güncellendi: Skyrim artık on yaşın üzerinde olsa da, oyuncunun deneyimlemesi için her zaman yeni bir şeyler olma eğilimindedir. Daha önce hiç vampir olarak oynamamış hayranlar için, Skyrim’in gece yarısı kan emicileri, aksi takdirde tanıdık olabilecek bir oyun deneyimine benzersiz bir bakış sunuyor.

Vampir olmak, büyük faydaların yanı sıra hayranların bir oyunda farkında olması gereken önemli dezavantajlarla birlikte gelir. Bu yazımız, oyunculara Skyrim’in en tehlikeli yırtıcılarından biri olmaktan ne bekleyebilecekleri konusunda daha iyi bir fikir vermek için güncellendi ve genişletildi.

Skyrim: Nasıl Vampir Olunur? | Skyrim Vampir

Sözleşmeli Vampirizm

vampir

Vampirlik, Skyrim’in en önemli hastalıklarından biri olmasına rağmen birçok hastalığından biridir. Vampirizmle mücadele etmek için oyuncular, fiziksel olarak veya Vampirik Boşaltma büyüsü yoluyla bir vampir düşmandan hasar almalıdır. Oyuncular, Sanguinare Vampiris ile sözleşme yapma konusunda bir bildirim aldıklarında, enfekte olduklarını bilecekler.

Vampir olmak istediklerini bilen hayranlar, Morthal’ın dışında Movarth’s Lair’i aramalılar. Konum, “Dinlenmek için Yatırıldı” görevinde merkezi bir rol oynar. Movarth’s Lair, oyuncuya gerekli hastalığı verme olasılığı yüksek olan birkaç vampir içeriyor. Sadece düşmanların saldırmasına izin verin ve vampirizme giden yol başlasın.

Oyuncular, “Güneşin doğuşuyla garip bir şekilde zayıflamış hissediyorsun” gibi mesajlar almaya başladıklarında hastalığa yakalandıklarını kesinlikle anlayacaklar. Hastalığa yakalanmasının üzerinden üç gün geçtikten sonra, oyuncu karakteri tam teşekküllü bir vampir olacak.

Vampirlik Nasıl Çalışır?

Oyuncular tam bir vampire geçtikten sonra akılda tutulması gereken birkaç önemli ayrıntı var. Vampirizm 4 Aşamaya ayrılmıştır. Oyuncular Aşama 1’de başlar ve 24 saat oyun içinde beslenmeden gittiklerinde bir sonraki seviyeye ilerlerler. Oyuncular, vampir durumlarını her zaman Aşama 1’e sıfırlayacak olan uyuyan NPC’lerle etkileşime girerek beslenebilirler.

Vampirizmin en yüksek aşamaları en iyi faydaları sağlar, ancak aynı zamanda en sakatlayıcı dezavantajlarla da gelirler. Dragonborn güneş ışığına maruz kalmaktan ölmeyecek, ancak niteliklerine büyük cezalar verecek ve güneşe maruz kaldığında ateşe karşı oldukça hassas olacaktır. İstatistiklerin daha ayrıntılı bir dökümü için buraya bakın.

Vampir Olmanın Faydaları

Vampirizm gözle görülür zayıflıklarla birlikte gelse de, faydaları oldukça değerli olabilir. Vampirler, oyuncular beslenmekten kaçındıkça daha güçlü hale gelen benzersiz büyülere ve aktif etkilere erişebilir (4. Aşama en yüksek olanıdır). Özel vampir yetenekleri şunları içerir:

 • Vampir tahliyesi
 • Vampirin Hizmetçisi
 • Vampir Görüşü
 • Vampirin Baştan Çıkarması
 • Gölgelerin Kucaklaması

Olumlu aktif etkiler, İllüzyon büyülerinin etkinliğini artıran Gecenin Şampiyonu’nu içerir. Nightwalker’s Footsteps, oyuncuyu gizlice girerken tespit edilmesini zorlaştırır. Tersine, oyuncular her zaman doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında sağlık, dayanıklılık ve sihir yenilemeyi son derece zorlaştıran Güneş Işığına Karşı Zayıflıklara sahip olacaklardır.

Vampir Lordu Nasıl Olunur?

Skyrim Vampir
Skyrim Vampir

Yukarıda özetlenen bilgiler, nasıl “normal” bir vampir olunacağını detaylandırıyor. Dawnguard DLC ile vampirizmin daha güçlü bir versiyonu sunuluyor. Vampir Lordu olmak biraz daha karmaşık. Geniş vuruşlar aşağıda özetlenmiştir:

 • Bir Hold Guard, Inkeeper vb. ile konuşun (Genellikle 10. Seviye civarında)
 • “Dawnguard” Ana Görevini tamamlayın
 • “Uyanış” Ana Görevini tamamlayın
 • “Kan Hattı” Ana Görevi sırasında, oyuncular Şafak Muhafızını veya Lord Harkon’u desteklemeyi seçmelidir.

“Bloodline”da Serana’yı babasına iade ettikten sonra Lord Harkon, oyuncuya Vampir Lordu olma fırsatı sunacak. Hayranların “Chasing Echoes” Ana Görevi sırasında Serana’dan bir Vampir Lordu olmak için başka bir fırsatı var. Serana ayrıca bu hediyeyi “Kindred Judgment” veya “Destroying the Dawnguard” tamamlandıktan sonra da verebilir.

Vampir Lordu Olmanın Faydaları

Vampir Lordu, esasen jenerik bir vampirin üstün bir versiyonudur. Vampir Lordları, günde istedikleri sayıda serbest bırakabilecekleri özel, canavarca bir forma sahiptir. Bu formdayken, onları güçlü savaşçılar yapan çok çeşitli özel yetenekler ve büyüler kullanabilirler. Bir Vampir Lordunun yetenekleri şunları içerir:

 • Yarasalar
 • Vampir pençeleri
 • Ölüyü Yükselt
 • Vampiric Drain (daha güçlü versiyon)

Hepsinden önemlisi, Vampir Lordlarının kurt adamlara benzer özel bir Perk ağacına erişimi vardır. Bu Avantajlar, bir Vampire Lord’un etkinliğini büyük ölçüde artırır ve Vampiric Drain ve güç saldırıları yoluyla düşmanları öldürerek satın alınabilir. Göz önünde bulundurmaya değer daha iyi Avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Doğaüstü Refleksler: Oyuncu daha hızlı hareket ederken her şey yavaşlar
 • Unearthly Will: Night Powers ve Blood Magic’in maliyeti %33 daha az
 • Corpse Curse: Hedef felç oldu

 

Daha Fazla Yazı İçin :  REHBER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir