Pokémon Legends: Arceus savaş nasıl başlatılır?

Pokémon Legends: Arceus’un benzersiz bir unsuru, eğitmenlere vahşi bir Pokémon ile nasıl etkileşim kuracaklarına karar verirken sunduğu seçim özgürlüğüdür. Yeni başlayanlar, geçmiş oyunlar gibi yeni bir Pokémon ile karşılaştıklarında savaşların her zaman olacağına inanabilirler, ancak çok daha karmaşık hale geldi. Artık oyuncular iki yöntemden birini kullanarak vahşi bir Pokémon’un dikkatini çekmek zorunda kalacaklar.

Eğitmenler, partilerinden birini kapatarak vahşi bir Pokémon ile savaşı garanti edebilirler. Bunu yapmak için, Pokémon’unuz ekranın sağ alt köşesinde gösterilene kadar X’e basın. Ardından, kullanmak istediğiniz merkezde vurgulanana kadar L veya R tuşlarına basarak Pokémon’unuz arasında geçiş yapabilirsiniz. Oradan, Poké toplarını ZR tetiğiyle vahşi Pokémon’un önüne atın ve bir dövüş başlamalıdır.

Ancak başka bir seçeneğiniz de boş bir Poké topu atmak. ZL ile nişan alırken, vahşi Pokémon’un kafasının üzerinde bir sembol göreceksiniz (aşağıda gösterildiği gibi). Bu yeşilse, Pokémon’un ilk denemede yakalanması muhtemeldir. Değilse, yalnızca top atılırsa vahşi Pokémon’u kızdırmak zorunda kalırsınız, bu genellikle bir savaşla sonuçlanır.

Pokémon Legends: Arceus savaş nasıl başlatılır?
Pokémon Legends: Arceus savaş nasıl başlatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)