Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Yapılır?

Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Yapılır? , Minecraft Kamp Ateşi , Minecraft Kamp Ateşi İçin Malzemeler ; Minecraft’ta büyük şeyler için bir yapı taşı olarak kamp ateşi yapmak önemlidir; ışık yayabilir, yemek pişirebilir, oyuncuların bal almasına izin verebilir ve daha fazlasını yapabilirler.

Minecraft’ta neredeyse her şey mümkündür. Oyuncular Minecraft’ta devasa binalar, kasabalar, rekreasyonlar ve hatta Super Mario Brothers seviye 1.1’in tamamını ölçekli olarak inşa edebilirler. Ancak oraya ulaşmak için, oyuncuların sadece başaracak kadar uzun süre hayatta kalmaları değil, aynı zamanda akıllarındaki hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için temel yapı bloklarını da öğrenmeleri gerekir. Ve bu temel yapı taşlarından biri kamp ateşi.

Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Başlarken

Minecraft’ta oyuncuların endişelenmesi gereken ilk şeylerden biri yemek yemek, yumurtlama noktaları için bir yatak inşa etmek için güvenli bir yer bulmak ve geceleri her şeyi görmek için parlak tutmaktır.

Bir kamp ateşi , oyuncuların tüm bunları başarmalarına yardımcı olabilir; yangınlar yemek pişirebilir, diğer oyunculara duman sinyali verebilir, oyuncuların arı kovanlarından bal almalarına yardımcı olabilir ve bir ışık kaynağı görevi görebilir.

Bir kamp ateşi hazırlamak için birkaç öğe ve bir Minecraft Üretim Masası gerekir.

Minecraft Kamp Ateşi İçin Malzemeler

Kamp ateşleri çeşitli öğelerden yapılabilir, ancak üç temel öğeye ihtiyaç vardır:

  • 3 çubuk
  • 1 Minecraft’ta Kömür veya Kömür
  • Hemen hemen her tür ahşaptan 3 adet

Oyuncular kamp ateşinin tabanı için kütükler, gövdeler, soyulmuş kütükler, soyulmuş gövdeler, tahtalar, hifler, soyulmuş tahtalar veya soyulmuş hifler kullanabilirler. Tarifin düzeni aşağıdaki gibidir:

Minecraft Kamp Ateşi

Minecraft Kamp Ateşini Kullanmak

Kamp ateşlerinin ışık seviyesi 15’tir ve bir oyuncu onları yere koyduğunda varsayılan olarak yanar. Bir kamp ateşi söndürmek için oyuncular üzerlerine su dökebilir veya kürek kullanabilir.

Bir kamp ateşini yeniden yakmak için oyuncuların bir çakmaktaşı ve çeliğe veya alevli bir ok veya başka bir ateşli saldırıya ihtiyacı olacak.

Pişirmek için kamp ateşine çiğ yiyecekler konulabilir; Her köşeye bir gıda maddesi yerleştirilebilir ve bu da dördünün aynı anda pişirilmesine olanak sağlar. Bu şekilde pişirilen yemeğin hazır olması 30 saniye sürer.

Yanan kamp ateşleri, zaten saldırmıyorlarsa Minecraft’ın domuz yavrularını uzak tutabilir.

Minecraft Kamp Ateşi Varyasyonları

  • Minecraft oyuncuları, kömürü veya odun kömürünü Soul Sand veya Soil ile değiştirirlerse bir Soul Campfire oluşturabilirler. Bu yangınlar, normal turuncu kamp ateşleri yerine mavi parlıyor. Ayrıca daha az ışık yayarlar; ışık seviyesi 15 yerine sadece 10’dur.
  • Oyuncular, bir saman koy ekleyerek kamp ateşini duman sinyaline dönüştürebilirler. Normal kamp ateşleri havaya sadece 10 blok duman gönderir; saman ilavesi ile duman bunun yerine 24 blok yükselecek.
  • Kamp ateşleri ayrıca bir müzik aleti olarak da kullanılabilir. Bir not bloğunun altına yerleştirildiğinde bir bas tonu oluşturur.

 

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)