Minecraft Beton Nasıl Yapılır?

Minecraft Beton Nasıl Yapılır? ,Minecraft Beton Ne İçin Kullanılır? ; Minecraft, inşa etmek için birçok benzersiz bloğa sahiptir. Beton sağlam ve renkli olabilir. İşte kendinizinkini nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz…

Minecraft her güncellemeyle daha da büyüyor. Bloklu bina simülasyonunun keşfedilecek, kilidi açılacak, işlenecek ve yaratılacak çok çeşitli şeylerle dolu bugün olduğu fenomene dönüşeceğini kim tahmin edebilirdi? Minecraft dünyasına giriş yapmak insanlar üzerinde bu tuhaf etkiye sahiptir ve herkesi ayrıntılı evler ve köyler inşa etmeye hazır kendi modern Michaelangelo’larına dönüştürür. Bazı insanların yaptıkları kesinlikle şaşırtıcı ve Minecraft’ın onlara erişim sağladığı birçok malzeme ile gelecekte daha da ayrıntılı yapılar göreceğiz.

Mojang, oyuncuların tasarımlarında daha üretken ve yaratıcı olmalarına yardımcı olmak için sık sık yeni ve ilginç bir blok türü bırakacaktır. Hatta bazı bloklar çok çeşitli renklere dönüşebilir. Örnek olay, Beton. Bu malzeme yalnızca kaya gibi sağlam duvarlar inşa etmek için mükemmel olmakla kalmaz, aynı zamanda geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve oyunculara ağır bir tasarım seçenekleri tuvaline erişim sağlamak için mükemmeldir.

Peki Betonu tam olarak nasıl yaparsınız ve bununla yapabileceğiniz bazı şeyler nelerdir? Bilmeniz gereken her şey bu yazımızda…

Minecraft Beton Nasıl Yapılır?

Minecraft Beton
Minecraft Beton

Beton yapmak aslında oldukça basittir ve karışımı oluşturmak için gerçek hayatta kullandığımız yöntemleri gevşek bir şekilde takip eder. Bunu yapmak için, oyuncuların Minecraft’taki diğer birçok gevşek parçacık benzeri nesneye çok benzeyen Beton Tozu yapmaları gerekecek. En kolay şekilde kürekle çıkarılır. Toz formunda, tıpkı diğer “bir şey yığını” (örneğin kum veya çakıl) gibi etkileşime girecektir. Betonun gerçek büyüsü, toz su ile karıştırıldığında ortaya çıkar. Bu, tozun “kabarmasına” neden olarak blok formuna geçerek, bina için pürüzsüz bir malzeme oluşturacaktır.

Betonun su şişeleri veya kazanlarla yapılamayacağına dikkat etmek önemlidir. Yağmur duşu sırasında da oluşmayacaktır. Serbest akışlı veya “blok formunda” gerçek bir su kaynağına ihtiyacınız olacak. Beton Tozunun tarifi basittir ve 4 kum bloğu ve 4 çakıl kullanılarak yapılabilir. Bu blokların işçilik masasının dış kenarlarına yerleştirilmesi ve ortasına uygun bir boyanın yerleştirilmesi, masanın belirli bir renkte 8 toz üretmesine neden olacaktır.

Minecraft Beton Ne İçin Kullanılır?

Minecraft Beton
Minecraft Beton

Beton çok dekoratiftir. Binalarına ve yapılarına renk katmak isteyen oyuncular, Beton’u kesinlikle kullanışlı ve çok yönlü bir blok olarak göreceklerdir. Çeşitli düz renklerde gelir, pürüzsüz bir yüze sahiptir ve geleneksel bir bloktan biraz daha dayanıklıdır. 16 yaratılabilir boyanın tümü kullanılarak “renklendirilebilir”, renk kombinasyonları ve tasarımlarından oluşan yepyeni bir dünya açar. Yanıcı da değildir, bu nedenle yün bazlı yapılarda olduğu gibi ateşin güzel estetiğinizi yok etmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Beton Blokları bir Nota Bloğunun altına yerleştirerek trampet tipi bir ton üretmek için de kullanabilirsiniz. Beton, taştan biraz daha sert ve daha dayanıklıdır, ancak inanılmaz derecede düşük bir patlama direncine sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu nedenle Creepers ve TNT, çoğunlukla Beton olan herhangi bir yapıyı kesinlikle yok edecektir. Oyuncular ayrıca renkli Beton blokların renkli Beton Tozu kullanılarak yapılması gerektiğini unutmamalıdır. “Yapılmış” bir beton bloğu farklı renklere dönüştüremezsiniz ve bunun yerine önceden toz oluşturma reçetesine boya eklemeniz gerekir.

 

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)