League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları ;League of Legends’daki destek rolü genellikle nankör bir iş olabilir. İyi bir destek, oyun sırasında görece fark edilmeden geçebilir, ancak kötü oynamak sizi acımasızca alevlendirir.

LoL’deki destek türleri üç kategoriye ayrılabilir: Büyücüler, nişancılar ve dürtme destekleri (poke supports). Birden fazla kategoriye giren bazı şampiyonlar olsa da, geçilmesi oldukça güvenli bir altın üçgen.

Büyücü destekleri, Soraka veya Nami gibi, iyileştirmeler ve kalkanlarla bot şeridinin koridor aşaması boyunca canlı kalmasını sağlamaya odaklanır. Büyücü destekleri genellikle dürtme desteklerine iyi gider çünkü dürtmeyi sürdürebilirler, ancak hareketlilik eksikliği ve göreceli yumuşaklık nedeniyle angaje olanlarla mücadele ederler.

Alistar veya Leona gibi destekleri devreye sokun, koridor aşaması sırasında kalabalık kontrolü ve yüksek erken oyun hasarı ile düşman bot şeridindeki her şeyi kontrol edin. Kurmalı olmadıkları için koridor aşaması sırasında büyücülerden faydalanabilirler, ancak siz daha etkileşime girmeyi düşünmeden önce sağlığınızı hafiflettikleri için dürtme destekleriyle etkili bir şekilde başa çıkamazlar.

Zyra veya Brand gibi dürtme destekleri, uzun menzilli yeteneklerle düşman şeritlerini mümkün olduğunca rahatsız ederek, onları iksirlerini veya iyileştirmelerini boşa harcamaya zorlayarak başarılı olur. Bir düşman açgözlüyse, kitlerinde de onu Sihirdar Vadisi’nden silmek için makul miktarda patlama var. Bu nedenle, angajman destekleri ile başa çıkabilirler, ancak sihirbazlar genellikle bir dürtme desteğinin mana havuzunu sürdürerek dürtmelerini etkisiz hale getirebilirler.

Thresh

League of Legends Support Tier Listesi - En İyi Destek Heroları
League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

Artıları

 • Çok yönlü kit
 • Fener, takım arkadaşları için bir angajman veya kaçış aracı görevi görür
 • Esnek yapım yolu

Eksileri

 • Yakın dövüş
 • Kaçma yeteneği yok

Thresh her zaman LoL’deki en iyi desteklerden biri olacak. Ölüm Cezası kancası bir oyunun akışını anında değiştirebileceği için asla metanın dışına çıkmaz. Flay ile olan erken koridor hasarı, iyi zamanlanmış bir fenerle müttefiklerini kurtarabilirken onunla ticareti neredeyse imkansız hale getiriyor.

Boots of Mobility’yi ve yeni çıkan Mythic öğelerinden herhangi birini aldığında harita üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Bunların çoğundan yararlanırsınız, bu nedenle hangi öğenin sizin için daha iyi olduğunu görmek oyunun durumuna bağlıdır.

Item build

Resolve ağacı, Thresh’te çok önemlidir çünkü sizi daha tanki yapar, bu da herhangi bir yakın dövüş desteği için çok önemlidir. Artçı şok, kitinizde bol miktarda bulunan bir düşmana biraz kalabalık kontrolü attığınızda size ek zırh ve büyü direnci sağlar.

Her yakın dövüş desteğinde olduğu gibi, kuleleri almakta sorun yaşayacaksınız, ancak Demolish size yardım etmek için burada. Düşman kulesine yaklaşırsanız erken kule plakaları almanızı ve ADC’nize ek gelir sağlar. Overgrowth’un hedeflerinin yanı sıra Kemik Kaplama, oyun uzadıkça size ek sağlık verir ve suikastçılar için ve savunmasız olduğunuz koridor aşamasında öldürmenizi zorlaştırır.

İlham ağacı, Bisküvi Teslimatı runesi aracılığıyla biraz daha erken destek sağlar ve ek eşya ve sihirdar büyü acelesi her zaman memnuniyetle karşılanır.

Yetenek önceliği

Thresh’in yetenek önceliği: R> Q> E> W. Q’nun azaltılmış bekleme süresi, hedefleri daha sık seçmenize veya bir tankı daha uzun süre kilitli tutmanıza olanak tanıyacak. W üzerinden E max, size ek hasar ve atakları reddetmek veya takım arkadaşlarınızın onlara hasar vermesi için hedefleri yaklaştırmak için daha fazla fırsat sağlar.

Oyun planı

Thresh, hedefleri kilitlemede ve ormancısını sürpriz bir gank için savaşın sisinden kurtarmada veya iyi zamanlanmış bir fenerle bir dalıştan taşıdığı eşyayı kurtarmada başarılı olan bir yakın dövüş desteğidir. Amacı çoğu zaman angaje olmaktır, ancak takım dövüşlerinde, nişan almanın iyi bir fikir olup olmadığını veya taşıdığınızın ihtiyacı olan kişi olmanın iyi bir fikir olup olmadığını analiz etmelisiniz. Flay ve kancanın yanında iyi zamanlanmış bir ulti, arabalarınızın daha uzun süre hayatta kalmasını ve takım savaşlarını kazanmak için ihtiyacınız olan hasarı vermesini sağlayacaktır.

Her zaman gezinmeye çalışın ve üst ve orta koridor oyuncularınızın kartopu yapmalarını ve oyunu taşımalarına izin verecek kadar sizden yeterli desteği almalarını sağlamak için onlara yardım edin. Aynı sayfada olduğunuzdan emin olmak için oyun planınızı ormancınız ile paylaşmayı unutmayın. Bu, uzun vadede daha fazla oyun kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Blitzcrank

League of Legends Support Tier Listesi - En İyi Destek Heroları
League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

Artıları

 • Eğlenceli oyun
 • Düşük bekleme süreli çekme özelliği
 • Kalkanları kıran

Eksileri

 • Yakın dövüş
 • Yüksek mana harcama

Blitzcrank, temel kanca yeteneği nedeniyle tekli sıralarda her zaman popüler olmuştur. Bununla birlikte, kalkanlara dayanan destek şampiyonlarının yakın zamanda yeniden canlanması, Blitzcrank’i, yetenekleri ile kalkanları yok etme yeteneği nedeniyle daha da popüler hale getirdi.

İyi zamanlanmış bir kanca onları silip bir dövüşün gidişatını sizin lehinize çevirebileceğinden, aynı zamanda yumuşacık şampiyonlara karşı harika bir karşı koyar.

Item build

Ağacın çözülmesi Blitzcrank için çok önemlidir çünkü bu onu daha güçlü yapar, bu da yakın dövüş desteği için çok önemlidir. Artçı Şok, Q veya E’nizle bir düşmana biraz kalabalık kontrolü attığınızda size ek zırh ve büyü direnci sağlar ve etkinleştirmesi kolaydır.

Her yakın dövüş desteğinde olduğu gibi, kuleleri almakta sorun yaşayacaksınız, ancak Demolish size yardım etmek için burada. Düşman kulesine yaklaşırsanız erken kule plakaları almanızı sağlar. Bone Plating ve Overgrowth’un hedefleri, oyun uzadıkça size ek sağlık sağlamak ve suikastçılar için ve koridor aşamasında ölmenizi zorlaştırmaktır.

İlham ağacı, Bisküvi Teslimatı runesi aracılığıyla biraz daha erken destek sağlar ve ek eşya acelesi her zaman memnuniyetle karşılanır. Eşyalarınızı ve sihirdar büyülerinizi de daha sık kullanabileceksiniz, temel olarak tek bir runede birleştirilmiş iki harika şey sunacaksınız.

Yetenek önceliği

Blitzcrank’in beceri önceliği R> Q> W> E’dir. İlk olarak Max Q, bekleme süresi ne kadar düşükse, Blitzcrank ile o kadar sık ​​oyuna karar veren oyunlar oynayabilirsiniz. Blitzcrank’in Q’su oyunu anında kazanabilir veya kaybedebilir. Bir ADC’yi bağlarsanız, ekibiniz mutlu olacaktır. Ancak federal bir Renekton’a bağlanırsanız, ekibiniz angajmanı takip etmekte zorlanabilir. Yine de, oyuna karar verme becerisi olduğu için onu nasıl kullandığınıza karşı dikkatli olun.

W, hareketlilik için saniyede maks. Max E, gücü her seviyede çok fazla artırmadığı için, Q ve W’ye kıyasla daha az kullanışlı hale getirdiği için dayanır.

Oyun planı

Yakın dövüş desteği olarak, koridor aşamasında dikkatli olmak istersiniz. Birkaç kancayı indirmeye ve düşmanı çiftliğe gittiklerinde alt şeride cezalandırmaya çalışın. Blitzcrank ile menzilli şampiyonlara karşı zayıfsınız, çünkü yüksek bir soğuma süresinde sürekliliğiniz ve küçük bir pasif kalkanınız yok – bu yüzden her küçük hata bir araya geliyor.

Oyun ilerledikçe, vizyona elinizden geldiğince yatırım yapın ve haritada kancalar arayın. Orta veya üst şeritte aşırı genişleyen bir düşman görürseniz, o şeritte dolaşmaya ve kartopuna gitmeye çalışın. Bir kancayı indirirseniz diğer şeritlerde ölümleri kolayca yakalayabileceğinizden, tüm şerit aşaması boyunca ADC’nizde kalmayın.

Leona

League of Legends Support Tier Listesi - En İyi Destek Heroları
League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

Artıları

 • Harika başlatıcı
 • Doğuştan dayanıklılık
 • Kitle kontrolü var

Eksileri

 • Yakın dövüş
 • Takım arkadaşlarının takibine dayanır
 • Savaşa girdikten sonra kaçma yeteneği yok

Leona, hepsi bir arada şampiyonun özüdür. İçeri girdikten sonra geri dönemezsin. Onun Zenith Kılıcı ile mücadeleye sürükleniyorsunuz ve eğer kötü bir angajman olsaydı, bedelini ödersiniz. Ancak varlığı korkunçtur ve kalabalık kontrolü size düşmanları taşımadan güvenli bir mesafede tutma fırsatı verir. Leona, koridoru hem agresif hem de defansif oynayabilecek türden bir destektir. Koridordaki varlığı düşman koridorlarını daha güvenli oynamaya zorlayabilir.

Item build

Artçı şok, özellikle dışarı çıkmanın hiçbir yolu olmayanlar olmak üzere tank destekleri için vazgeçilmez bir koşuştur. İçeri girdikten sonra, oyunlarına kendini adamalısın. Sahip olduğunuz CC miktarı bir hedefi kilit altında tutmalı ve ekibinizin onu patlatmasına izin vermelidir. Demolish kuleleri almanıza yardımcı olurken, Bone Plating ile birlikte Overgrowth, çatışmanızın ilk birkaç saniyesi için öldürmenizi zorlaştıracaktır. İkincil İlham, bisküvilerden ekstra destek almanıza ve yetenekleriniz ve sihirdarlarınız için daha az bekleme süresine sahip olmanıza yardımcı olur.

Yetenek önceliği

Leona’nın beceri önceliği şudur: R> W> E> Q. W’su, bir tankın isteyebileceği en güçlü temel yeteneklerden biridir. Hasar azaltma, zırh, büyü direnci sağlar ve koridor aşaması için de yeterli hasara sahiptir. Maxing E saniyesi, angajman aletinizi daha düşük bir bekleme süresinde tutmanıza izin verecektir. Seviyelerle soğuma süresini azaltmadığı için Q maksimuma kalır. Sadece Leona’nın eksik olmadığı hasarı artırır.

Oyun planı

Eşleşmenizi anlamaya çalışın. Savunma amaçlıysa, güvenli bir şekilde çiftleşmelerine izin vermek için ADC’niz ile düşman desteği ve ADC arasında kalmaya çalışın. Agresif bir eşleşme ise, onları hazırlıksız yakalamanın ve son vuruşları yaptıklarında onlarla etkileşime geçmenin yollarını aramaya çalışın.

Mümkün olan en kısa sürede altıncı seviyeye ulaşmayı hedeflemelisiniz ve ormancınızın diğer şeritleri aşmasına veya bir drake güvenliğini sağlamak için alt şeritte bir gank kurmasına yardım etmenin yollarını aramalısınız. Takım dövüşlerinde, gerekirse ya başlatıcı olun ya da arkanızda oturup dalgıçları kilitleyerek taşımalarınızı soyun.

Rell

League of Legends Support Tier Listesi - En İyi Destek Heroları
League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

Artıları

 • Harika başlatıcı
 • Güçlü AoE kontrolü
 • Doğuştan dayanıklılık

Eksileri

 • Yüksek mana harcama
 • Yakın dövüşte iyi değil

Rell, LoL’ün en son destek eklentisidir. Harika bir forma sahip ve herhangi bir etkileşimde bulunan destek oyuncusunun hayalidir. Oynamak için harika hissediyor ve takımı için pek çok faydası var. Başlatma araçlarıyla mevcut metada harika çalışıyor. Büyücülerle ilgili bazı sorunları olsa da, desteklerin sahip olduğu güç nedeniyle şu anda yeterince temsil edilmiyorlar.

Item build

Resolve birincil ağacı, tanklı angajman desteklerinin çekirdeğidir. Artçı sarsıntı, bir çarpışmadan sonraki ilk birkaç saniye içinde daha fazla hasar almanıza izin verdiği için en iyi kilit taşıdır. Shield Bash, Bone Plating’in yanı sıra koridor aşaması sırasında biraz daha fazla baskı uygulamanıza izin verirken, Unflinching size ek Dayanıklılık ve Yavaş Direnç sağlayacaktır.

İlham ikincil, size şeritte daha fazla dayanıklılık sağlamak ve mana maliyetleriniz yüksek olduğu için mana sınırınızı artırmak için tasarlanmıştır. Cosmic Insight ile birlikte Biscuit Delivery, oyunlarınızda almanız gereken en iyi runlardır. Artan sihirdar büyüsü ve eşya acelesi, daha sık meşgul olmanıza izin verecektir.

Yetenek önceliği

Rell’in beceri önceliği şudur: R> W> E> Q. Ana kitle kontrolü ve savunma büyüsü olduğu için W yeteneğinizi erkenden maksimize etmek istersiniz, bu da koridor aşamasında rakiplerinizi kızdırmanıza olanak tanır. Ardından, düşmanları daha sık sersemletmek için ek büyü direnci, zırh ve azaltılmış bekleme süresi için E’yi maksimize etmek istersiniz. Faydası W veya E’ye kıyasla daha düşük olduğu için Q en son maksimize edilir.

Oyun planı

Top kölelerine son vuruş yapmak istediklerinde düşman koridorlarına saldırmanın yollarını arayın. Bunu elde etmeye odaklanacaklar ve etkileşim kurmanız için hazırlıklı olmayabilirler. Dövüşün başında ek patlama hasarı için Shield Bash kullanmaya çalışın. Sık sık düşman koridorlarına çarparak koridor safhasına hakim olabilirsiniz. Rakip şeritleri kontrol etmek ve erken liderler elde etmek için bekleme süresinde W’nizi spam olarak kullanmalısınız.

Takım dövüşlerinde, E’nizi mümkün olduğunca çok rakibi sersemletme şansı veren müttefikler üzerinde kullanın. Ardından, ekibinize rakip takıma zarar vermesi için yeterli zaman vermek için nihai durumunuzu takip edebilirsiniz. Tartışmasız hedeflere gidebileceğinizden emin olmak için oyun boyunca iyi bir harita kapsamı sağlamaya çalışın. Saldırgan oyunlara gitmek genel olarak takım savaşlarını kazanmak için iyi bir taktik olsa da, suikastçılar veya arka hat dalgıçları tarafından bunalmışlarsa ve kaçmak zorunda kalırlarsa müttefiklerinizi soymaya çalışın.

Oyunun ortasında Oracle Lens’e geçin ve düşmanın onları isteyip istemediğini görmek için Baron veya ejderhalar gibi önemli hedeflerin etrafında bir görüş koğuşu bulundurun, böylece onların yerine çökebilirsiniz.

Alistar

League of Legends Support Tier Listesi - En İyi Destek Heroları
League of Legends Support Tier Listesi – En İyi Destek Heroları

Artıları

 • Güçlü kalabalık kontrolü
 • Ulti nedeniyle çok dayanıklı

Eksileri

 • Yüksek mana harcama
 • Yakın dövüş
 • Savaştan kolay kaçamaz

Alistar, kalabalığın kontrolü ve ultisi nedeniyle doğuştan gelen dayanıklılığı sayesinde son zamanlarda en güçlü desteklerden biri haline geldi. Yeni Mythic eşyaların çoğundan faydalandığı ve mevcut metadaki çoğu kordona dayanabildiği için harika bir kör seçim şampiyonu.

Oyunlarında Leona, Nautilus ve Blitzcrank’e öncelik veren birçok destek oyuncusu ile Alistar, düşmanlar çarpışmaya çalıştığında harika bir cevap alarak alt şeritte ilerlemenize yardımcı olacak harika bir rakip olabilir. Onları kolaylıkla yollarında durdurabilir ve taşıyıcınızın güvenli bir konuma yürümesi için yeterli zaman verebilirsiniz.

Item build

Çözme birincil ağacı, tanklı angajman desteklerinin özüdür. Ekibinizin sizi desteklemesi için yeterince uzun süre hayatta kalmanızı sağlamak için sağladığı ek dayanıklılık için Aftershock’a gitmek istiyorsunuz. Yıkım, kule plakalarını kartopuna götürmenize, oyunun ilerleyen aşamalarında ek zırh ve büyü direnci için Koşullandırma ve genel sağlık havuzunuzu artırmak için Aşırı Büyüme için alınır.

İlham ikincil, Flash’ınız bekleme süresindeyken alışılmadık açılardan etkileşime geçebilmek için size Hexflash’a erişim sağlamak için tasarlanmıştır; Kozmik İçgörü ise sihirdar büyülerinize ve eşyalarınıza daha sık erişmenizi sağlar.

Yetenek önceliği

Alistar’ın beceri önceliği R> Q> W> E‘dir. Kitinizdeki en etkili yetenek olduğu ve birden fazla düşmanı daha sık havaya savurarak etkilediği için önce Q maksimuma çıkar. W, W-Q combo’nuzu etkinleştirdiği için ikinci olarak maksimuma çıkar ve Q’nuzu indirmek için azaltılmış bekleme süresi gerekir. E, etkisi gecikmeli ve öngörülebilir olduğundan, düşmanların kolayca kaçmasına olanak tanıdığından en üst seviyededir.

Oyun planı

Alistar, oyundaki en güçlü tank şampiyonlarından biridir ve herhangi bir eşya olmasa bile ekibine çok fazla fayda sağlayabilir. Nihai yeteneği, gerçek bir hasar kaynağı olmayan çoğu şampiyona karşı uzun süre hayatta kalmanızı sağlar. Önceleri, uygun ticaretler elde etmek için karşı alt şeride W-Q kombinasyonları indirmeyi hedefleyin. Etkileşime geçmeden önce, ayırma aracınızın olmadığını unutmayın. Bu tür ticaretler yaparsanız, sağlık havuzunuzun buna izin verdiğinden emin olun.

Oyun ilerledikçe, müttefiklerinize herhangi bir düşmanın gank arayışında olup olmadığını görmeleri için yollar vermek üzere haritanın etrafına vizyon koyarak diğer şeritlerde dolaşmayı hedefleyin. Öldürmek ve takımınızın kartopuna yardım etmek için aşırı genişletilmiş rakiplerle mücadele edin. Rakiplerinizin vizyonunu reddederek istediğiniz zaman hedef alabilmenizi sağlamak için envanterinizde daima bir vizyon koğuşu bulundurun.

League of Legends Mid Tier Listesi

League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

League of Legends Top Tier Listesi – Üst Koridor Heroları

League of Legends Adc Tier Listesi

League of Legends Yeni Başlayanlar için En İyi 10 Şampiyon

League of Legends 11.5 Yama Notları

LOL Meta 11.4 Meta Şampiyonları

LoL En İyi Karakterler 15 OP Şampiyon

League of Legends 11.6 Yama Notları

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)