Elden Ring: Nasıl Koşulur? | Koşmak

Elden Ring: Nasıl Koşulur? | Koşmak ; Elden Ring’de Nasıl Koşulacağını bilmek, ezici oranlardan kaçmak, saldırılardan yuvarlanmadan kaçmak ve aksi takdirde daha etkili hareket etmek için çok önemlidir.

Elden Ring’de ezici oranlarla karşı karşıya kaldığınızda yapılacak tek şey var – koşmak! Koşmak, Elden Ring’in savaş içinde ve dışında hareketinin o kadar temel bir yönü ki, önceki FromSoftware oyunlarına kıyasla bu oyunda çalışma şekline alışmak iyi bir fikir.

Kısa bir süre sonra oyun içi oyuncular binmek için çağrılabilir bir at olan Torrent’i alırlar, ancak Torrent iç alanlarda çağrılamaz. Koşmak sadece düşmanlardan kaçmak için değildir, bununla birlikte hedefiniz ile aranızdaki mesafeyi kapatmak, atlama menzilinizi artırmak ve çeşitli diğer durumlarda yardımcı olmak için kullanılabilir.

Elden Ring: Nasıl Koşulur?

Elden Ring’de koşmak için tek yapmanız gereken sol joystick’i bir yönde hareket ettirirken B düğmesini (veya Kare) basılı tutmaktır. Bir süre sonra, Dayanıklılık çubuğu yavaş yavaş tükenirken karakteriniz çok daha hızlı hareket etmeye başlayacak. Başparmağınızı joystickten çekerseniz veya B veya Kare düğmesini basılı tutmayı bırakırsanız, karakteriniz çalışmayı durduracak ve Dayanıklılık yeniden şarj olacaktır.

Oldukça basit bir mekanik, ancak onu etkileyebilecek birkaç şey var. Ekipman Yükünüz bunlardan biridir – Hafif bir yük daha hızlıdır ve Orta Yükten daha az Dayanıklılık kullanır, bu da Ağır Yükten daha hızlıdır ve daha az Dayanıklılık kullanır. Donatım Yükünüz %100’ü aşarsa, koşamazsınız ve hareketiniz çeşitli şekillerde ciddi şekilde etkilenir.

Koşmak, Kaçmak ve Hareket Etmek

Elden Ring’de hareket her şeydir. Dodge Roll vs sprint için doğru zamanı bilmek, Stamina yönetimi söz konusu olduğunda öğrenilmesi gereken önemli bir beceridir. Çatışma dışında, Dayanıklılık asla tükenmez ve sürekli Sprint yapmanıza izin verir. Savaşta, çubuk normal şekilde tükenir. Genel olarak, atlatmak daha verimlidir, ancak Koşmak, aynı süre içinde karakterinizi daha da uzaklaştıracaktır.

Örneğin, Agheel’e karşı savaşta, Uçan Ejderha’nın geniş kapsamlı nefes saldırısından kaçmak için Dodge Rolls kullanmak yeterli alanı kaplamaz. Hızlı düşmanlara karşı, çok yaklaşırlarsa, koşma ve kaçma karışımını kullanmak genellikle daha iyidir. Doğru zamanda kaçarak veya kaçarak saldırılara tepki verebilmeniz için güvenilir bir şekilde kaçınmak istediğiniz düşmanları kilitleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir