Dying Light 2: Oyun Nasıl Kaydedilir?

Dying Light 2: Oyun Nasıl Kaydedilir? , Oyun Kaydetme , Dying Light 2’de Nasıl Kaydedilir?; Dying Light 2’nin manuel kaydetme özelliği yoktur, ancak mümkün olduğunca fazla ilerleme kaydetmek için bazı yararlı ipuçları yazımızda…

Dying Light 2 Stay Human, RPG mekaniklerini beceri ağaçlarında ve karakter geliştirmede kucaklayan geniş bir açık dünya oyunudur. Bu nedenle, özellikle tasarımı çok fazla özgürlük ve meydan okuma sunduğundan, güvenilir bir kaydetme sistemine sahip olmak oyuncu için önemlidir.

Ancak Dying Light 2, diğer açık dünya aksiyon oyunları ve RPG’lerle uyumlu bir kaydetme sistemine sahip değil. Bu yazımız, oyunda bir kaydetmenin nasıl tetikleneceğini açıklıyor.

Dying Light 2’de Nasıl Kaydedilir?

Ne yazık ki, Dying Light 2’de oyunu manuel olarak kaydetmenin bir yolu yok. Bununla birlikte, oyun yerleşik otomatik kaydetme özelliğini sık sık kullanır, bu da ana karakter Aiden’ın ganimetini ve kazandığı deneyimi/XP’yi korumasını sağlamada uzun bir yol kat edecektir. Bu, eğer kahraman ölürse, bir görev sırasında son güvenli evde veya bir kontrol noktasında yeniden doğacağı anlamına gelir.

Diğer Kaydetme Yöntemleri

Dying Light 2: Oyun Nasıl Kaydedilir?
Dying Light 2: Oyun Nasıl Kaydedilir?

Oyunun menüleri aracılığıyla kaydetmenin bir yolu olmasa da, oyuncular kendi oyun içi kayıtlarını manuel olarak tetikleyebilir. Dying Light 2 Stay Human’da oyunu manuel kaydetme dışında kaydetme yöntemleri şunlardır:

 • Yatak kullanmak
 • Güvenli evi etkinleştirme ve kullanma
 • Sığınaklar
 • Yerleşmeler
 • Bir görevi veya görevi tamamlama

Oyunun en son kaydedilmesi/otomatik olarak kaydedilmesinin üzerinden ne kadar zaman geçtiğini bilmenin bir yolu yoktur. Sonuç olarak, haritayı keşfetmek, Dying Light’ın mümkün olduğu kadar çok güvenli bölgesini keşfetmek ve kilidini açmak, mümkün olduğu kadar az ilerlemenin kaybedilmesini sağlamanın en iyi yoludur.

Önceki Kaydetmeyi Yükleme

Dying Light 2’yi başlatırken ve oyuna devam ederken, en son kaydedilen oyunu otomatik olarak yükleyecektir. Ne yazık ki bu, oyuncuların konsollarda birden fazla kaydetmeyi seçemeyeceği veya seçemeyeceği anlamına gelir.

Ancak PC oyuncuları, bu yöntemi kullanarak Steam uygulamaları aracılığıyla kayıtlı dosyalarına erişebilir:

 • Steam Programını Başlatın
 • Kitaplık sekmesine tıklayın
 • Ölmekte olan Işık 2’yi Bul İnsan Kal
 • Sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin
 • Özellikler menüsünde Yerel Dosyalar sekmesine tıklayın.
 • Şimdi Yerel Dosyalara Gözat’ı seçin.
 • Dying Light 2 için kaydetme dosyaları oradan başlatılabilir.

Kitaplık sekmesi işe yaramadıysa, oyuncular şu şekilde görünecek olan varsayılan dosya yolunu kullanarak HDD’leri aracılığıyla Steam yükleme klasörüne erişebilirler:

Windows’ta yol şöyle görünür:
C:\Program Dosyaları (x86)\Steam\steamapps\ortak

Linux’ta yol şöyle görünür:
~/.steam/steam/SteamApps/common/

MAC’de yol şöyle görünür:
~/Library/Uygulama Desteği/Steam/steamapps/ortak

Dinlenme Modu ve Hızlı Devam Etme

Bir kaydetmeyi tetiklemeden önce oyundan çıkmak, kaydedilmemiş tüm ilerlemelerin kaybedileceği anlamına gelir. Neyse ki PS5 ve Xbox Series X/S, oyuncuların konsollarını aceleyle kapatıp kaldıkları yerden devam etmelerini sağlayacak bir özelliğe sahip.

PS5’te oyuncular son oynadıkları oyuna devam edebilir, ancak bu aynı anda yalnızca bir oyun için geçerlidir. Ayrıca PS5’in elektriği kesilirse veya elektrik kesintisi olursa devam etme özelliğinin çalışmayacağını ve oyunun sıfırdan başlatılması gerekeceğini de belirtelim.
Xbox Series X/S’de oyuncular kullanışlı Hızlı Devam özelliğini kullanabilir. Xbox, oyuncuların aynı anda en fazla beş oyunu depolamasına izin verecek, böylece elektrik kesintisi olsa bile herhangi bir sorun yaşamadan kaldıkları yerden devam edebilecekler.

 

Daha Fazla Yazı için : REHBER

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)