Apex Legends için en iyi grafik kartları ve GPU’lar

PC oyunları söz konusu olduğunda, yapınız her şeydir. İşlemciden (CPU) belleğe (RAM) kadar her parça önemlidir. Grafik kartları (GPU’lar), bilgisayarınızın görsel olarak neleri idare edebileceğini belirledikleri için yapınızın tartışmasız en önemli bileşenidir. Grafik kartı ne kadar iyiyse oyun o kadar net ve akıcı olur. Apex Legends, Şubat 2019’da piyasaya sürüldü. GPU minimum gereksinimleri sırasıyla Haziran 2012 ve Mayıs 2013’te piyasaya sürülen NVIDIA GeForce GT 640/Radeon HD 7730 kartlar olsa da, oyunla sorunsuz bir deneyim yaşamak ve koşmak istiyorsanız en yüksek ayarlarda, bir yumruk toplayan ve oyunun ona attığı her şeyi halledebilen bir GPU’ya ihtiyacınız olacak. Devam eden çip sıkıntısı nedeniyle birçok GPU’nun gülünç derecede yüksek fiyatlarla çalıştığını unutmayın. Böyle,

1) NVIDIA Geforce RTX 3080

10 GB GDDR6X belleğe sahip NVIDIA Geforce RTX, normalde 699 dolardan satılan şu anda piyasadaki en hızlı ve en iyi kartlardan biridir. Düşük sıcaklıkları korurken oyunu tüm çözünürlüklerde çok iyi çalıştırır. Ayrıca oyununuzu sorunsuz bir şekilde yayınlamanıza ve kaydetmenize yardımcı olan bazı güzel özelliklerle birlikte gelir.

2) AMD Radeon RX 6800 XT

AMD kartlarının hayranıysanız, o zaman AMD Radeon RX 6800 XT gitmeniz gereken yol. RTX 3080’e eşdeğerdir. Düzenli olarak 649$ fiyatla satılan bu GPU, rakibinden 50$ daha ucuzdur. RX 6800 XT, RTX 3080’den biraz daha az güç kullanır ve oyunları 1080p ve 1440p’de daha hızlı çalıştırabilir, bu da onu 4K oyunlarda ilgi çekici olmayanlar için iyi bir seçenek haline getirir.

3) NVIDIA Geforce RTX 3060 Ti

399 $ fiyatla satılan RTX 3060 Ti, birçok modern oyunu oldukça iyi çalıştırabilen uygun fiyatlı bir orta sınıf GPU’dur. Yalnızca 8GB GDDR6 belleğe sahip olmasına rağmen, 1080p’de iyi performans göstermeyi başarır ve hatta 4K’da Apex gibi bazı oyunları nispeten kolaylıkla işleyebilir. Kart ayrıca normal sıcaklıkları koruyabilir, bu nedenle ek soğutma için ekstra para harcamanıza gerek kalmaz.

4) NVIDIA Geforce RTX 3070 Ti

İlk iki kartı karşılayamıyorsanız ancak yine de Apex’i 4K veya 1440p çözünürlükte yüksek ayarlarda oynamak istiyorsanız, NVIDIA Geforce GTX 3070 Ti iyi bir seçimdir. 599$ fiyatla satışa sunulan bu kart, sessiz kalabilmenin yanı sıra mükemmel performans da elde edebiliyor. Tek dezavantajı, bazı sıcaklık sorunlarının olması, bu kartı almayı planlıyorsanız, bunun için yeterli hava akışına ve soğutmaya sahip olduğunuzdan emin olun.

5) NVIDIA Geforce RTX 2070

Bu kart Ekim 2018’de çıkmış olsa da, neredeyse üç yaşındaki bu GPU, bir yumruk atmayı başarıyor. Nvidia’nın GPU için 650W veya daha yüksek bir güç kaynağı (PSU) önermesiyle çok fazla güç kullanmaz. Bu kartı Apex dahil günlük oyunlarımız için kullanıyoruz ve 1080p ve 1440p’de maksimum ayarlarda oynarken hiçbir sorun yaşamadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)